Itinerář expedice RUMUNSKO 2002
Transkript
Itinerář expedice RUMUNSKO 2002
Itinerář expedice RUMUNSKO 2002 čtvrtek 25.7. odjezd ve 23:22 z hlavního nádraží vlakem Pannonia pátek 26.7. cca ve 4:00 přejezd hranice ČR-SR cca v 7:00 přejezd hranice SR-Maďarsko cca v 12:00 přejezd hranice Maďarsko-Rumunsko v 17:00 přestup v Alba Iulia ve 23:33 příjezd do Podu Olt, nocleh za vesnicí sobota 27.7. nástup na Fagaras Æ vesnice Sebes de Sus (500m) Æ chata Surul (1450m) (údajně vyhořelá) – voda!!! Æ nocleh neděle 28.7. Æ výstup pastvinou do sedla Gavanul (2135m) Æ pěšinou po úbočí na vrchol Surul (2281m) Æ pastvinou až na Budislavu (2375m) Æ sestup k jezeru Avrig (2011m) Æ nocleh – pramen nad jezerem nebo z jezera pondělí 29.7. Æ stoupání na vrchol Scara (2337m) – v sedle červená plechová bouda Æ špatné počasí –nocleh (NEPOKRAČOVAT!!!) dobré počasí (hlavně sucho) – pokračování na vrchol Serbota (2331m) Æ výstup na vrchol Negoiu (2535m) - již mírně exponované úseky Æ velmi prudký a exponovaný sestup Strunga Dracului (řetězy) a pak suťoviskem k jezeru Caltun (2147m) – lépe přespat ještě před jezerem, dále už je jen kamení – voda pod jezerem Æ nocleh úterý 30.7. Æ po hřebeni na vrchol Laita (2397m) Æ vrchol Paltinul Mare (2401m) dá se sestoupit k chatě Bilea Lac (hospoda) u tunelu transfagarašské magistrály pokračovat k jezeru Capra – nocleh středa 31.7. Æ exponovaný a jištěný úsek k Arpasul Mic Æ Arpasul Mare Æ cabana Podragu (2136m) Æ Vistea Mare Æ odbočka na nejvyšší vrchol – Moldoveanu (2543m) – nalehko Æ zpět Æ sestup do sedla Portita Vistei Æ Valea Rea (zděná chajda) – kousek jezero Æ nocleh čtvrtek 1.8. Æ Galaescu (2400m) Æ sestup do sedla Fereastra Mare (2150m) Æ setup do sedla Zirnei (1950m) – útulna v podobě kopacího míče Æ přes vrchol Ludisor (2300m) sedlo Bratila (2100m) – nocleh pátek 2.8. Æ spojovací hřeben na Iezer Papusa Æ nejvyšší vrchol Rosu (2469m) Æ pozvolný sestup se spoustou míst k táboření Æ nocleh sobota 3.8. Æ sestup k údolí k říčce Dimbovita Æ vesnice Kožokara Æ nocleh u řeky nedělě 4.8. Æ přesun na tábořiště Plaiul Foii - nocleh pondělí 5.8. Æ nalehko okruh po Piatra Craului, výstup na nejvyšší vrchol La Om (2239m), cestou po hřebeni zpět na Plaiul Foii – nocleh úterý 6.8. Æ přesun do Zarnesti (bus) Æ vlakem do Brašova doplnění zásob prohlídka města nocleh v hostelu středa 7.8. Æ přesun vlakem do Sibiu prohlídka města a skanzenu Astra nocleh v hostelu čtvrtek 8.8. až pátek 9.8. klášter Cisnadie městečko Medias o výlet po okolních vesnicích s opevněnými kláštery městečko Sighisoara pátek 9.8. - přesun z výše uvedených míst do Alba Iulia Æ ve večerních hodinách odjezd vlakem v 22:27 do Budapesti sobota 10.8. - v ranních hodinách (5:27) přijezd do Budapesti – celodenní prohlídka města a návštěva termálních lázní Æ večer ve 20:50 odjezd vlakem do Prahy neděle 11.8. - příjezd do Prahy v časných ranních hodinách (5:45) A TO JE KONEC!!!