města Opavy
Okresní přebor Opava – jaro 2012 – sobota 24. března – 15:00
A - tým před prahem jarní části sezóny
Po více jak pěti měsících Vás opět můžeme v našem zpravodaji informovat o výsledcích našeho mužstva.
V posledním podzimním kole uhrál A – tým Slavie cenou výhru na hřišti Malých Hoštic. Shodou okolností i
našim dnešním soupeřem je mužstvo sídlící od Opavy co by kamenem dohodil
Během dlouhé zimní přestávky se v našem celku moc zajímavých věcí nedělo. Ale i přesto některé stojí za
zmínku:
A – tým se zúčastnil zimního turnaje v Bílovci, kde překvapivě zvítězil a navíc se mohl pochlubit
neuvěřitelně vysokou brankovou produktivitou. V osmi zápasech, kdy vesměs proti Slavii hrály mužstva
z vyšších soutěží, nastříleli sešívaní neskutečných 49 branek a 18 inkasovali, což činí 6,125 vstřelené branky
a 2,25 inkasované branky na jedno utkání. Nejvíce branek nastřílel Tomáš Otýpka, který se na turnaji trefil
hned čtrnáctkrát. Během celého turnaje odešli naši hráči jenom jednou poraženi a to s týmem Poruba 2011,
jenž kraje krajský přebor. Když k tomu přidáme ještě navíc posledních šest soutěžních utkání v okresním
přeboru vznikne nám bilance z posledních 14 zápasů 13 – 0 – 1 při impozantním skóre 76 : 25, což
v posledním desetiletí na Slavii nepamatujeme. Jenom doufejme, že hráči A – týmu budou i během jarní
části sezóny nadále praktikovat útočný fotbal, při kterém bude k vidění spousta šancí a branek a
pochopitelně více branek vstřelených v síti soupeře.
Během zimní přestávky kádr A – týmu mnoha změn nedostál. K dlouhodobě zraněnému Šustákovi a
Hönigovi se přidal Minarčík, který prodělal operaci ledvin a do jarní části rovněž nezasáhne. Oproti tomu
můžeme v kádru Slavie vidět dvě nové tváře a to Kratochvíla Iva, jenž v našem týmu hrával kdysi v dorostu
a Korbela Martina, jenž přišel do Slavie na půlroční hostování z Litultovic. Popřejme oběma novým tvářím,
ale i celému A – týmu mnoho sportovních úspěchů v jarní části sezóny a věřme, že se budeme prát úspěšně
o postup do I. B třídy s týmem Vítkova.
Přehled přípravných utkání A – týmu na turnaji v Bílovci
FC Bílovec ( I.A třída ) - FK Slavia Opava 4:7 ( 2:3 )
Branky Slavie: Otýpka 3, Korbel 2, Hypš, Kavan
FC Ostrava Jih ( I.B třída ) - FK Slavia Opava 4:9 ( 3:6 )
Banky Slavie: Otýpka 3,Haas Lukáš 3, Mařádek 2, Haas Ondřej
Sestava FK Slavia Opava: Kareš - Pysczcyk, Kavan, Jedlička ( 46´ Mathias ), Kowalski ( 46´ Minarčík ) Babic ( 46´ Hypš ), Mařádek ( 46´ Honig ), Korbel, Haas Ondřej - Otýpka, Haas Lukáš. Trenér: Mařádek
Jan.
Poruba (krajský přebor) - FK Slavia Opava 4:2 ( 0:1 )
Banky Slavie: Korbel, Otýpka
Sestava FK Slavia Opava: Honka - Kozák, Kavan, Minarčík ( 71´ Mathias ), Kowalski ( 46´ Jedlička ) Babic ( 46´ Hypš ), Kokošek ( 46´ Kratochvíl ), Korbel, Haas Ondřej - Otýpka, Haas Lukáš. Trenér:
Mařádek Jan.
S účastníkem, jenž hraje o tři soutěže výše sehrál A - tým dobrý první poločas, který dokonce Slávisté
zásluhou Korbela vyhráli. V druhé půli již soupeř prokázal svou kvalitu a utkání otočil.
Kateřinice ( I.B třída ) - FK Slavia Opava 1:4 ( 1:1 )
Branky: 6´..... - 32´ Kratochvíl, 55´, 61´ Haas Ondřej, 57´ Kozák
2
Sestava FK Slavia Opava: Lorenc - Kavan, Kozák, Minarčík ( 57´ Mathias ), Kowalski - Babic, Stareček (
61´ Hypš ), Kratochvíl, Haas Ondřej - Otýpka, Haas Lukáš . Trenér: Mařádek Jan.
Slávisté v odloženém utkání na turnaji v Bílovci začali proti svému soupeři ve vlažném tempu a tak netrvalo
dlouho než se Kateřinice prosadili.
V 6. minutě ztratil na polovině hřiště míč Kavan, soupeř nakopl míč přes nedoskočícího Kozáka a pro
útočícího hráče nebyl problém překonat Lorence - 1:0. Slávisty branka nepoložila ba naopak vyprovokovala
k lepšímu výkonu. Červenobílí však zahazovali jednu větší šanci za druhou. Do třicáté minuty spálili velké
šance Haas Ondřej, Haas Lukáš, který nejprve z pěti metrů vůbec netrefil bránu a chvíli na to po rohovém
kopu hlavičkou trefil tyč. Slávisté poté neproměnili další tři šance a tak mohl přijít trest. Soupeř se od
vstřelené branky dostal až ve 30. minutě k dalšímu ohrožení Lorencovy brány, střela útočníka Kateřinic
křížem minula těsně pravou tyč. A tak přišlo vyrovnání. Stareček zahrál rohový kop na zadní tyč na Haase
Ondřeje, který našel následně před prázdnou bránu Kratochvíla a bylo srovnáno. Slávisté i nadále svého
soupeře kombinační hrou přehrávali, ale další branku již v první půli nevstřelili. Ve druhém poločasu však
Slávisté otevřeli na šest minut střelnici a bylo rozhodnuto o osudu utkání. Postupně se trefili Haas Ondřej
střelou zpoza vápna, poté Kozák nepovedeným centrem z přímého kopu zaskočil brankáře soupeře a poté
ještě znovu Haas Ondřej rozvlnil během krátké doby síť v hostující bráně. Poté se již zápas dohrával v
podstatně menším tempu a náš tým dovolil soupeři si vypracovat několik zajímavých šancí, skvělý Lorenc
však již soupeři další branku nepovolil. Slávisté mohli přidat ještě pátou branku v nastaveném čase, ale
Hypše vychytal skvěle brankář soupeře.
Jakubčovice ( I.B třída ) - FK Slavia Opava 0:2 ( 0:1 )
Branky: 19´, 80´ Haas Ondřej
Sestava FK Slavia Opava: Honka - Kowalski, Kavan, Kozák, Mathias - Kratochvíl, Babic ( 46´ Stareček ),
Korbel, Haas Ondřej - Haas Lukáš, Otýpka. Trenér: Mařádek Jan.
V dalším utkání na turnaji v Bílovci nenavázali Slávisti na předchozí dobré výkony a soupeř z Jakubčovic
byl hlavně v první půli daleko více fotbalovějším mužstvem. Slávistům vázla souhra i držení míče a
nakopávané míče proti dobře zorganizovanému soupeři neměli šanci. Oživení do červenobílých řad přinesl
až střídající Stareček, který dnes s Kavanem patřil mezi nejlepší hráče sešívaných.
První čtvrthodinka patřila našemu soupeři, který nás nápaditou kombinační hrou dostával do úzkých a
vypracoval si spoustu šancí, které však nedovedl dotáhnout do konce. Slávisti se dostali do pořádné útočné
akce až v 16. minutě, když jakubčovičtí chybovali v rozehrávce a Ondřej Haas vystihl rozehrávku. Ondřej
poté kolmou nahrávkou našel bratra Lukáše, který postupoval sám na brankáře soupeře, ten jej však
vychytal. O tři minuty už byli opavští úspěšnější. Kozák dobře přečetl hru na půli hřiště a obral
jakubčovické o míč a následnou nahrávkou poslal Haase Ondřeje do samostatného úniku. Mladík v
opavském dresu se své šance nezalekl a poslal svůj tým do vedení - 0:1. Jakubčovice mohli vyrovnat o dvě
minuty později, když obránci Slavie chybovali, útočník Jakubčovic z pěti metrů však nepochopitelně poslal
míč do náruče Honky. Jakubčovičtí i nadále diktovali tempo zápasu, ale nebyli schopni své situace
dotáhnout do konce. A tak až v 36. minutě byla vidět další šance, když náš soupeř nakopl míč na hranici
velkého vápna, útočník Jakubčovic udělal kličku Kavanovi, ale naštěstí pro Slavii ve vyložené šanci netrefil
bránu. Chvíli nato mohl poslat Slavii do dvoubrankového vedení Haas Lukáš, když postupoval sám na
bránu soupeře, ale přehození brankáře se mu nepovedlo. V nastaveném čase první půle mohli Jakubčovice
srovnat. Honka nevyběhl na dalekonosný centrovaný míč do vápna, kde se soupeř zmocnil míče a následná
nahrávka našla útočníka soupeře před prázdnou brankou, ten však i tentokrát neuvěřitelně daroval míč
Honkovi do náruče.
Druhá půle nenabídla nikterak pohledný fotbal. Jakubčovičtí již nedovedli Slávii dostat pod tlak tak jako v
první půli. Opavským pomohla Starečkova přítomnost, který ze středu hřiště dovedl podržet míč a uklidnit
tak hru opavského týmu. V 60. minutě mohl skórovat Otýpka, kterému prošlo ofsajdové postavení, ale svůj
3
nájezd zakončený klikou brankáři skončil na tyči. O třináct minut později byl opět Otýpka na začátku
gólové šance Opavy, když pivotmanským pohybem v řeči basketbalu podržel míč a následně našel Kavana,
kterého vychytal brankář soupeře. Další branku viděli tak diváci až deset minut před koncem. Haas Ondřej
využil propadlý centrovaný míč z kopačky Kratochvíla střelou k pravé tyči a dal výsledku konečnou podobu
- 0:2.
Munglinov ( okresní přebor ) - FK Slavia Opava 1:12 ( 1:4 )
Branky: Otýpka 5, Haas Lukáš 5, Korbel, Haas Ondřej ( p )
Sestava FK Slavia Opava: Honka - Kowalski ( 16´ Kokošek ), Pysczcyk, Kavan, Mathias - Haas Ondřej,
Babic, Stareček, Korbel - Haas Lukáš, Otýpka. Trenér: Mařádek Jan.
Klimkovice ( I.B třída ) - FK Slavia Opava 1:6
( 1:1 )
Branky: Otýpka 2, Kratochvíl 2, Haas Ondřej, Haas Lukáš
Skotnice ( I.B třída ) - FK Slavia Opava 3:7
( 0:2 )
Branky Slavie: Kratochvíl 2, Haas Lukáš 2, Hypš, Haas Ondřej, Korbel
Sestava FK Slavia Opava: Lorenc ( 74´ Kowalski ) - Kowalski ( 46´ Jedlička ), Pysczcyk, Kavan, Kozák Haas Ondřej, Stareček ( 46´ Babic ), Korbel, Kratochvíl ( 56´ Mathias ) - Haas Lukáš, Hypš. Trenér:
Mařádek
Soupiska FK Slavia Opava:
Babic Michal, Haas Lukáš, Haas Ondřej, Hönig Jan, Honka Marek, Hypš Robert, Jedlička Radek, Kavan
Petr, Kokošek Michal, Kowalski Daniel, Kozák Jan, Korbel Martin, Kratochvíl Ivo, Lorenz Bohumír,
Mathias Marek, Mařádek Lukáš, Minarčík Oldřich, Otýpka Tomáš, Pyszczyk Ivan, Stareček Patrik ( K ),
Šusták Libor.
Hlavní trenér: Mařádek Jan. Asistent trenéra: Štefko Miroslav. Vedoucí mužstva: Haas Radek.