LET´S DRESS UP A DOLL

Transkript

LET´S DRESS UP A DOLL
Autor: Mgr. Aranka Bartoníčková Škola: Jungmannova ZŠ Beroun
LET´S DRESS UP A DOLL
Mezipředmětové vztahy: Pracovní činnosti
Časová dotace: 1 až 2 vyučovací hodiny
Ročník: 2. ročník / 3. ročník
Cíle:
Pracovní činnosti
•vystřihování složitějších tvarů podle předlohy- manipulace s nůžkami
•lepení a vybarvování
Angličtina
•opakování základní slovní zásoby týkající se oblečení a barev
•aktivní procvičování vět: This is …….
•I am wearing……/ My doll is wearing….
•upevňování pasivní slovní zásoby v pokynech a otázkách – správná reakce na pokyn
Cílová slovní zásoba a fráze:
• Clothes: a T-shirt, a dress, a hat, a sunhat, a jumper, socks, shoes, shorts, trousers, a skirt,
• Colours: red, yellow, green, blue, brown, black, orange, purple, white, grey, pink
• Aktivní fráze: This is a dress/ a hat/ a skirt/ a sock/ a shoe…….etc.
I´m wearing a yellow skirt /a blue hat ………etc.
My dool is wearing a pink dress.
• Pasivní slovní zásoba: Take your scissors, glue, red pencil…. / Show me your………
Cut out a doll/ a skirt…….
What is this? / What are these?
Dress up your doll.
What colour is your dress? Pomůcky a materiály:
• šablona oblékací panenky ( a panáčka) – viz příloha č. 1 a 2
• nůžky, lepidlo, čtvrtka na podlepení šablony
• pastelky
1
Průběh:
1)
Zeptáme se dětí, co mají na sobě – What are you wearing?
Děti odpovídají např. I am wearing a T-shirt. atd.
Doplňující otázka: What colour is your T-shirt?
Zdatnější děti vedeme k odpovědi: My T-shirt is green.
2) Ukážeme dětem šablonu s oblékací panenkou
a řekneme jim, že si je dnes vyrobíme. Jednoduché pokyny zadáváme dětem v angličtině a následně řekneme v češtině.
Zeptáme se: Who can help me?
Vybereme dvě děti, které nám pomohou s rozdáním šablon.
3)Zkontrolujeme si všechny pomůcky na výrobu, které budeme potřebovat.
Říkáme: Take your scissors. Show me. Take your pencils. Show me. Take your glue. Show me.
4)Vysvětlíme dětem postup práce:
a) nalepíme šablonu na čtvrtku (pokud má někdo možnost, je dobré vytisknout si šablonu přímo na čtvrtku – usnadní to dětem práci, potom již není potřeba lepidlo)
b) vybarvíme postavy a jednotlivé části oblečení
c) vystřihneme jednotlivé části oblečení a postavu
5)Vlastní práce dětí (ponecháme dětem dostatek času na vlastní tvorbu)
– učitel chodí mezi dětmi a pokládá otázky:
What colour is your T- shirt?
Na otázku What is this? se snažíme vést děti k odpovědi : This is a T- shirt.
Na otázku What are these? snažíme se vést děti k odpovědi: These are shoes. (Pokud děti odpoví špatně, pouze opakujeme správnou odpověď)
6)Závěr: Vyzveme děti, aby si panenku oblékly. Dress up your doll.
Každý představí svůj výrobek.
Učitel se ptá: What is your doll wearing?
Je dobré, aby i učitel měl svou oblečenou panenku a začal s odpovědí jako první.
My doll is wearing a pink dress and a yellow hat.
7) Učitel děti chválí: It is very nice. It is beautiful. It is perfect. Good job.
8)Nezapomínáme děti chválit i v průběhu práce, za každou správnou odpověď a povzbu zovat je v mluvení. (Never mind. Try it again. Repeatafter me. – Nevadí. Zkus to znovu. Opakuj to po mě.)
9)Je již na nás, zda si děti výrobky odnesou domů, či si je ve škole vystavíme nebo použijeme pro další aktivity.
2
Šablona 1
Let´s dress up the doll
3
Šablona 2
Let´s dress up the doll