2:2 (za domácí 43. Kněžourek, 53. Machačka)
7.9.2013 v Miletíně
SK Miletín:
Schejbal – Nosek, Machačka, Stránský, Nálevka – Kněžourek, Krátký, Hátle,
Němeček (77. Lánský) – Urban (40.Brentner), Leplt
Do dalšího utkání I.B třídy v sobotu nemohlo trenérské duo Chlumecký – Kraus počítat krom
dlouhodobě zraněného Jukla i s Bartoníčkem, jemuž také zranění nedovolilo k zápasu
nastoupit. Nejen díky této skutečnosti byly největší změny v sestavě v záložní řadě, kde proti
poslednímu zápasu nezůstal kámen na kameni. Do utkání ale vstoupili lépe hosté, kteří si již
ve 4.min vytvořili úvodní brankovou příležitost a jen díky výbornému zákroku Schejbala
v miletínské brance ji nedokázali přetavit ve vedoucí branku. Z tohoto varování si defenzíva
Miletína nevzala žádné ponaučení a v 7.min již kapitulovala. Dlouhý centr do miletínského
vápna nešťastně sklepl Nosek přímo k T.Jiřičkovi, který umístěnou střelou poslal hosty do
vedení – 0:1. Tento okamžik s domácími zacloumal a očekávaný tlak se o dalších deset minut
odložil. Nicméně s postupem času se domácí přeci jen začali prosazovat a to především ze
standardních situací. Nejblíže vyrovnání byl Machačka, který povedenou střelou protáhl
Porkerta. Další šanci hosté přežili ve 28.min, kdy hlavičku Leplta vyhlavičkovat z brankové
čáry Bartoš. V 31.min hosté zakončili rychlý brejk další brankou, ta však nebyla správně kvůli
postavení hráče mimo hru uznána. Kýžené vyrovnání přinesla 36. min, ve které si na zadní
tyči počkal na centr Leplt a hlavou vyrovnal – 1:1. A za tři minuty déle bylo pro miletínské
barvy ještě veseleji, to Urban vylákal mimo malé vápno Porkerta, a akci střelou do prázdné
branky korunoval Kněžourek – 2:1. Ve výborné střelecké produktivitě pokračovali domácí i
po pauze, na rohový kop Hátleho si naběhl Brentner a zvýšil na 3:1. Po třetí brance Miletín
usnul na vavřínech a přenechal iniciativu hráčům z Kalné, kteří si však ale žádnou výraznou
šanci nevytvořili. Definitivní rozhodnutí přinesla 76.min, kdy zaváhání stoperské dvojice
využil Kněžourek, který našel před brankou hostí Nálevku, jenž krásně obstřelil Porkerta –
4:1.
Antonín Kraus: „Začali jsme špatnĕ a brzy prohrávali . Zlepšenou hrou se nám ještě do poločasu
podařilo stav otočit . Po pauze jsme sice záhy přidali 3. branku avšak jsme přenechali iniciativu
hostům , kteří si díky bohu nedokázali vytvořit žádnou brankovou příležitost . Po 4. brance se utkání