Boulder open air

Boulder Open Air 2014
V sobotu 7. června se konal 1. ročník venkovního závodu v boulderingu ve Sportovním areálu
Pod Palackého vrchem v Brně. Součástí byl i 4. ročník běžeckého závodu PlusOne, tedy
každý rok kilometr navíc, kdy se tedy letos běželi 4 km.
Počasí závodu přálo maximálně a tak snad každý postupem času začal hledat kousek stínu. I
přes toto opravdu letní počasí, ideální k vodě či do lesa, přijelo závodit 47 lezců (12 holek a
35 kluků) a také běh zaznamenal rekordní účast 71 závodníků.
Pro lezce bylo připraveno 14 kvalifikačních bouldrů různých obtížností, kdy u některých byly
lehčí holčičí varianty. Postavili je zkušení stavěči David Kozel a Radovan Souček. Během 4
hodinové kvalifikace se všem závodníkům podařilo v tropických podmínkách alespoň jeden
boulder přelézt. Do podvečerního finále postupovalo 6 nejlepších holek a 6 nejlepších kluků
z kvalifikace. Tři holky přelezly všechny bouldry. Z prvního místa tak postupovala Peťa
Růžičková, která dokonce lezla pouze těžší klučičí varianty, z druhého Klára Halmo, z třetího
bulharská závodnice Mila Gordeeva, dále pak Markéta Kopecká, Dorka Vlková a Peťa
Tefelnerová. U kluků o postupu rozhodovaly pokusy na topy, protože všechny bouldry jich
vylezlo dokonce 14. Honza Chvála s Michalem Uhříčkem postupovali z prvního místa, dále
pak dva slovenští závodníci Marián Šeliga a Brano Goga, a šestici doplnili Jan Jurečka a
Ondra Řitička.
V 17 hodin vypuklo velké finále holek. Lezlo se již stylem on-sight. David s Radovanem
nachystali 4 bouldry, které měli holky pěkně potrápit. S přehledem je všechny na první pokus
vylezla česká reprezentantka a účastnice světových pohárů Peťa Růžičková. Těsně za ní
skončila se třemi vylezenými bouldry Klára Halmo a na třetí příčku dosáhla se dvěma topy
Mila Gordeeva. Ostatní holky pokořily jeden boulder a seřadily se v pořadí Dorka Vlková,
Peťa Tefelnerová a Markéta Kopecká.
Lehce po 18 hod. odstartoval závod PlusOne. Na 4 kilometrovou trať po Medlánských
kopečkách vyrazilo 71 běžců. V nejrychlejším čase 14:20 doběhl do cíle Kamil Pulicar, za
ním Milan Češka (15:17) a Petr Klíma (15:28). Mezi ženami zvítězila s časem 18:15 Magda
Krejčová, druhá doběhla Kateřina Gruberová (21:19) a třetí Markéta Konečná (21:36).
Nejmadším závodníkem byl Honza Kostruh, který v 10 -ti letech předběhl s časem 21:12
velký kus závodního pole.
Pak již bylo na řadě klučičí finále v bouldrech. Hned první boulder dal klukům pořádně
zabrat. Poradil si s ním jen Michal Uhříček, který jediný vylezl všechny 4 bouldry. Druhý
skončil Honza Chvála se třemi topy a třetí Marián Šeliga se dvěma. Další v pořadí skončil
Ondra Řitička, Brano Goga a Jan Jurečka.
Následovalo vyhlášení vítězů a předání hodnotných cen. Za ně děkujeme sponzorům závodu,
firmám Edelrid, Heartbeat, A Muerte, Salewa, Mrkev, INK, Move Climbing, Starobrno.
Velké poděkování patří Centru sportovních aktivit za prostor a technickou podporu, Míše
Dvořákové za fotografie a plakáty, stavěčům Davidovi a Radovanovi, Chýšovi za spojení
s PlusOne, divákům za výbornou atmosféru, kapele IAN a všem dalším pomocníkům.

Podobné dokumenty

Boulder Open Air 2016-report

Boulder Open Air 2016-report Boulder Open Air 2016 V sobotu 4. června proběhl v Brně na venkovních kamenech od Sviště již 3. ročník závodu v boulderingu pro profíky i rekreační lezce.