jejich prostřednictvím posílili a rozšířili členskou základnu HC Příbram a zároveň se nám podařilo přilákat
k lednímu hokeji a do tribun našeho stadionu více lidí a navázat tak na úspěšnou tradici příbramského
Z definice je marketing činnost orientovaná na zákazníka, komunikaci, propagaci, jeho vztah ke klubu,
orientaci produktů a sluţeb takovým způsobem, aby se maximalizovala vnímaná hodnota pro rodiče, hráče
a partnera. Zjednodušeně veškerá činnost, která vám pomůţe seznámit se s nabídkou , produkty a vede
vás k tomu stát se novými, nebo zůstat i nadále členy HC Příbram a společně se podílet na aktivitách
Marketingové aktivity HC Příbram pro sezonu 2014/2015 jsme rozdělili do dvou skupin. První skupinu
tvoří marketingové aktivity uvnitř klubu, které slouţí zejména pro jeho členy a další rozvoj členské základny. Druhou skupinu tvoří aktivity mimo vlastní klub, které nám pomáhají s oslovením partnerů a sponzorů HC Příbram..
Do první skupiny marketingových aktivit jsme pro tuto sezonu zařadili celou řadu náborových akcí ve
školkách a školách v regionu Příbram, navštívili jsme společenské akce s prezentací našeho klubu, kde si
děti mohli na místě vyzkoušet některé z hokejových dovedností. Zahájili jsme rovněţ náborovou akci pro
ročníky 2005 a 2006, kde se pokoušíme doplnit ročníky s malým počtem hráčů v uvedených kategoriích.
V současné době také můţete na Rock radiu zaslechnout naši náborovou kampaň zaměřenou pro ty
nejmladší. Zorganizovali jsme slavnostní zahájení sezony 2014/2015. Na tomto zahájení se vytvořila
společná fotografie všech hráčů HC, tato fotografie bude pouţita na billboard v čele malé haly. Vytvořili
jsme vlastní zpravodaj HC Příbram jehoţ prostřednictvím informujeme členskou základnu a širokou veřejnost o dění v HC. Pro trenéry a hráče HC Příbram jsme zřídili VIP salonek, který bude mimo jiné
slouţit zároveň jako ,,učebna,, vybavená videem a LCD televizorem. Dokončíme se společností BEKO v
prostorách velké haly ,,beko prádelnu,, ,na počátku jsou jednání směřující k vybudování vlastní malé tělocvičny. Pro drţitele permanentek připravujeme bonusový program u našich vybraných partnerů.
Ve druhé skupině marketingových akcí se snaţíme prostřednictvím dostupných nástrojů seznámit širokou
veřejnost s děním uvnitř klubu. Oslovili jsme celou řadu mediálních partnerů a první články v novinách
jste jiţ mohli zaregistrovat. Pracujeme na sponzorském manuálu, který společně s dnes jiţ hotovým grafickým manuálem usnadní práci při vyjednávání s partnery a sponzory HC Příbram. Daří se nám vylepšit
spolupráci s městem Příbram, jehoţ zástupci navštívili i slavnostní zahájení sezony 2014/2015 a
svojí finanční účast přislíbili i pro následující
roky .Pro účely jednání s partnery během mistrovských utkání ,,A,, muţstva slouţí i jiţ zmíněný nový
VIP salonek našeho klubu
Pro sezonu 2014/2015 jsme připravili celou řadu
dalších marketingových aktivit HC Příbram. O těchto aktivitách Vás budeme průběţně informovat v
některém z dalších vydání tohoto zpravodaje, nebo
prostřednictvím webových stránek hcpribram.cz .
Děkuji všem co se podílejí na marketingových akcích za jejich spolupráci a aktivní přístup.
Pozvánka na další mistrovské utkání A mužstva
Dovolte abychom Vás touto cestou pozvali na další mistrovské utkání A muţstva, které se
koná jiţ příští týden, dne 4.10.2014 od 16 hodin na zimním stadionu v Příbrami. Jako třetí
soupeř na domácím ledě se nám představí muţstvo Z Mladé Boleslavi. Věříme, ţe dorazíte
opět v hojném počtu a pomůţete tak domácímu muţstvu k vítězství. Pokuste se vytvořit pro
svůj tým opravdu domácí atmosféru. Předem děkujeme za podporu.
hlavní hale. Bufet byl zcela nově
vybaven a věříme, ţe budete spokojeni s úrovní poskytovaných sluţeb.
Otevírací doba bufetu bude v době
konání utkání, turnajů a exibičních
zápasů
Úvodní utkání KLM - Příbram : Vlašim 2:4
Jako úvodního soupeře nového ročníku Krajské Ligy Muţů jsme přivítali vlašimské Rytíře. Našemu týmu,
který prošel kompletní obměnou realizačního týmu, kdy na místo hlavního trenéra byl jmenován Petr
Furch, na pozici hrajícího asistenta povýšil kapitán týmu Michal Matouš a trenérský tandem doplnil vedoucí Dušan Matějka, se příprava vcelku povedla. S favority jihočeského přeboru Strakonicemi a Pískem
jsme prohráli pouze těsně v Písku 4:3 a na závěr přípravy jsme si vyšlápli i na vítěze loňské KLM tým
Rakovníka. Do hráčského týmu bylo zapracováno několik mladých hráčů ročníku 1996, kteří si v přípravě
vedli velmi sympaticky. Zpět do mateřského týmu se po delším, či kratším čase vrátili Petr Hlinka, Honza
Chudý a David Šmejkal.
Bohuţel hned úvod zápasu nám jasně ukázal, ţe na dobré výsledky z přípravy musí náš celek rychle zapomenout a začít od nuly. Vlašim začala utkání velice dobře takticky a náš tým takřka nepouštěla do střeleckých příleţitostí a sama naopak podnikala velmi nebezpečné protiútoky, které několikrát musel hasit
výbornými zákroky brankář Vávra. Na druhé straně se se dokázal proháčkovat do šance David Šmejkal,
jeho pokus však Holánek lapačkou vytěsnil. V 10. minutě si najel mezi naše obránce hostující Slabý, kterého pěknou přihrávkou našel Kuchařík a v samostatném úniku poslal hosty do vedení. To přimělo naše
hráče k větší aktivitě. Výsledkem bylo dvojnásobné vyloučení hostujících hráčů, kdy na trestnou lavici
putovali v rozmezí 7 sekund Müller a Horálek. S přesilovkou jsme však nenaloţili vůbec dobře. Střeli
Tylicha a Matouše Holánek kryl. Stejně dobře si vedl i proti šanci Jobka, kterého ke skórování vybídl
perfektní přihrávkou Tylich. Ve chvíli, kdy se zdálo, ţe se postupně dostáváme do zápasu, přišla další
pohroma v podobě druhé branky v naší síti. Totálního kolapsu obrany vyuţil v 18. minutě opět Slabý,
který si zopakoval spolupráci s Kuchaříkem a do poloprázdné branky navýšil vedení hostí. Ještě do přestávky mohl sníţit Veverka, který se prosmýkl po levé straně, ale tváří v tvář Holánkovi opět neuspěl.
Do druhé třetiny jsme šli s cílem co nejrychleji sníţit. Bohuţel místo toho přišla ve 21. minutě velmi ledové sprcha. Volný puk na hranici brankoviště si našel Horálek, který zvýšil uţ na hrozivých 0:3. Po této
brance upadlo naše muţstvo do velké křeče a takřka 10 minut jsme nebyli schopni ohrozit Holánka
v hostující brance. Soupeř hrál, co potřeboval, náš tým naopak se často dopouštěl faulů, za které pykal
v podobě oslabení. Na trestné lavici se postupně vystřídali Chudý, Jobek, Mikeska, Lipka a Pejsar. Všechna tyto oslabení náš tým přestál bez inkasované branky. Ve 34. minutě vykřesal jiskřičku naděje Kadič,
který pod padajícím Holánkem zasunul puk poprvé do branky hostí. Asistenci si připsal Šmejkal. Branka
jako by přiměla náš tým přeřadit na vyšší stupeň. Najednou jsme se dostávali častěji do střelecký příleţitostí. Kdyţ pak ve 37. minutě vyuţil Flieger vynikajícího pohybu Hraly a sníţil na rozdíl jediné branky,
zavládla v našem týmu euforie. Bohuţel náš tlak narušila přestávka. Ještě před ní odmítl vyrovnání Holánek, kdyţ vychytal Jobka.
Přestávka náš tlak hodně narušila. Soupeř se vrátil k dobré obraně a ani ojedinělé šance Jobka a Tylicha,
kýţené vyrovnání nepřinesly. Čas neúprostně plynul a kaţdou minutou se na naše hole vkrádala větší a větší
nervozita. Kdyţ pak ve 49. minutě potrestal další nedůslednost v naší obraně Čanda, bylo téměř jisté, ţe
všechny 3 body poputují do Vlašimi. O závěrečný nápor jsme se navíc připravili dalším vyloučením.
První zápas nedopadl dobře. Naši hráči musí zlepšit především disciplínu, protoţe 10 vyloučených hráčů je
příliš a jistě jsou významnou příčinou neúspěchu.
Dušan Matějka
Řekli o utkání :
Furch Petr : ,,Soupeř byl lepší a pro nás je to jen další impuls do tréninku".
Mikeska Ondřej : ,, Neproměněné šance a častá vyloučení nás v samotném závěru připravili o moţ-
nost se pokusit výsledek otočit v náš prospěch.V průběhu celého zápasu nás drţel velmi dobrým
výkonem brankář Kim Vávra… ,,
Druhé utkání KLM - Jesenice : Příbram 4:2
K zápasu druhého kola vyrazili hráči našeho A-týmu do Velkých Popovic, kde hraje svá domácí utkání
celek HC Jesenice. Bohuţel komise rozhodčích jaksi zapomněla, ţe v Popovicích se v sobotu večer hraje a
nenominovala pro toto utkání ţádného rozhodčího. Nastala proto otázka, jak vzniklou situaci vyřešit.
Herní řád soutěţe velí, ţe se musí udělat vše proto, aby se utkání odehrálo. Toho se obě muţstva drţela.
Bylo domluveno, ţe utkání odřídí přítomný rozhodčí s niţší rozhodčovskou licencí, neţ by mělo pro KLM
být a sekundovat mu bude trenér domácího celku. Aby problémů nebylo málo, na zimním stadionu se drţela vlivem teplého počasí celkem hustá mlha. Utkání bylo proto hráno na hraně regulérnosti.
Samotný zápas jsme nezačali vůbec špatně. Hned v první minutě se ocitl ve slibné šanci Kuba Kadič. S
jeho pokusem si však brankář Jesenice Příhoda poradil. Domácí o sobě dali poprvé vědět Slíţkem ve 3.
minutě, ale i Vávra svůj první zákrok zvládl. Naši hráči lépe bruslili a svým pohybem dělali domácím velké
problémy. Seriál šancí odstartovala dvojice Šmejkal- Polák, bohuţel situacl kdy se sami dva řítili na domácího brankáře, zakončil Míra Polák střelou nad břevno Příhodovi svatyně. V 5. minutě uţ jsme se mohli
radovat. Skóre zápasu otevřel Ondra Pejsar střelou, kterou mimo dosah brankáře Příhody tečoval jeho
vlastní obránce. I nadále jsme byli aktivnější a měli řadu střeleckých příleţitostí. Bohuţel jsme nedokázali vyuţít ani druhou, na této úrovni málo vídanou, šanci dva na nikoho. Vrcholem naší útočné nemohoucnosti
pak byla 9. minuta. Nejprve jsme selhali v přečíslení tři na jednoho a z následného protiútoku ujel sám
na Vávru Hořčička a bylo to 1:1. Branka s námi neotřásla a i nadále jsme dobývali domácí branku, bohuţel
pro nás, v ní kraloval Příhoda. Kima Vávru pak udrţoval v pozornosti především agilní Slíţek.
Ve druhé třetině nahradil zraněného Peterku Grubner a hned se uvedl pěknou střelou. Následně v souboji
přišel Matouš o hůl, která mu o několik málo okamţiků chyběla při likvidaci protiútoku domácích, kdy zastavoval ujíţdějícího Dorňáka za hranicí pravidel. Za jeho faul bylo nařízeno trestné střílení, které postiţený zakončil pouze do tyče. Ve 26. minutě se však uţ domácí radovali. Po vhazování v našem obraném
pásmu se k puku dostal Formánek a prostřelil Vávru. Vedení Jesenici vydrţelo 3 minuty. Při vyloučení
domácího Pešty vystřelil od modré čáry Šlemenda, po sérii odrazů se puk dostal ke Grubnerovi, který
nekompromisní střelou pod horní tyčku vyrovnal. Od této chvíle to vypadalo, jako by si to obě muţstva
chtěla rozdat otevřeně a bez obran. Šance se střídali na obou stranách, ale jak Příhoda, tak Vávra byli
skutečnými oporami svých týmů. Na naší straně pěknou kombinaci předvedl Šmejkal, který přihrávkou
oslovil Hralu, ten ale netrefil branku, Flieger neproměnil samostatný únik, Kadičův pokus skončil, po Grubnerově přihrávce v oslabení, na betonech Příhody. Na straně domácích stojí za zmínku pokusy Dorňáka a
Maláta, leč také neúspěšné.
V závěrečné části opět nebyla nouze o šance na obou stranách. Matouš výborně pokryl nebezpečnou přihrávku na rozjetého Slíţka, Formánek mířil střelou z mezikruhů pouze nad, Vackovu střelu schoval Vávra
do lapačky. Jesenice pak měla štěstí při sraţené střele Jobka, kdy zazvonila tyčka. Šmejkal po přihrávce
Poláka přestřelil a největší šanci spálil Chudý, kdy přestřelil téměř prázdnou branku domácích. V 54.
minutě dostal krásnou přihrávku mezi obránce Horčička a svým druhým gólem večera strhnul vedení na
stranu domácích. Příbramští ve snaze o vyrovnání naráţeli na nadšeně bojující domácí tým. V závěru jsme
zkusili štěstí se 6 hráči v poli, vyrovnání měl na holi Chudý, ale neproměnil a při následném protiútoku trefil pojistku do prázdné branky Formánek. O korekci výsledku
se mohl pokusit ještě Polák, domácí však opět podrţel
Příhoda.
Po 2 odehraných utkáních je na našem bodovém kontě 0.
Nyní nás čekají 2 utkání v řadě na domácím ledě a nezbývá neţ věřit, ţe se povede bodovat v obou z těchto těţkých zápasů.
Rozhovor s hráčem Junioru Mělník, Martinem Příhodou
Jedním z nezkušenějších hráčů našeho dnešního soupeře je beze sporu Martin Příhoda.
Svoji bohatou kariéru ozdobil i angažmá v tehdy druholigovém kádru příbramského Atýmu. Martin nám ochotně vyhověl s žádostí o krátké interview.
Jak dlouho jsi působil u nás v Příbrami?
V Příbrami jsem působil 2 sezony.
Kdo byl trenérem tehdejšího týmu?
Trénoval inás pánové Evan s Badoučkem.
Můžeš jmenovat týmy a soutěže, kterými jsi prošel?
Začínal jsem v 1. lize v Mělníku, pak 2 sezony 2 ligu v Příbrami, 2 sezony ve Francii v divizi 1 za Amneville,
2 sezony v Dánsku Eliteserii v Esbjergu, 3 sezony 2 ligu v Mělníku, 1,5 sezony 2 ligu v Roudnici, 0.5 sezony
2 ligu v České Lípě, 0,5 sezony 2 ligu v Bílině, 0.5 sezony 2 ligu v Sokolově a nyní uţ hraji druhou sezonu
doma Krajský přebor v Mělníku,
po angaţmá po 2. ligách mě oslovil mateřský Mělník, kterému se snaţím
vrátit to co jsem se naučil.
Které angažmá považuješ za nejúspěšnější?
Nejúspěšnější angaţmá povaţuji 2 sezony strávené v Dánském Esbjergu, jak po hokejové stránce tak po
lidské, dost jsem tam dospěl a dostal úplně jiný pohled jak sám na sebe, tak na svět.
Vybavují se ti nějaké vzpomínky na Příbram?
Vzpomínky? Dobrá parta, super kamárádi Jirka Maxa a Petr Částka…
Jsou zápasy s Příbramí nějak speciální, jaký jsme pro tebe soupeř?
Speciální jsou v tom, ţe Příbram má velice kvalitní tým na krajský přebor a tradičně se mi proti Příbrami
moc nedaří. (Smích)
Kolik hráčů ze současného našeho kádru pamatuješ?
Myslím tři max čtyři. Pamatuji Příbramského trenéra v roli hráče, Horáčka (před letošní sezónou ukončil
aktivní činnost), Máchu, Matouše, Mikesku
Jsi s někým z nich v kontaktu a probíhá nějaké hecování před vzájemným zápasem?
Takové zdravé hecování s Michalem Matoušem, ale jinak nic speciálního.
Po loňské skvělé sezóně a dobrém startu do té letošní, jaké má Mělník ambice pro letošní sezónu? Vyhrát KLM a pokusit se o 2. ligu?
Ambice Mělníka je play off, máme nového trenéra, který se snaţí zabudovat mladé hráče do týmu a postupně stabilizovat kádr…
Co v současné chvíli děláš, co je tvoje zaměstnání?
2. třídy
20.9.2014 doma se Spartou 7:9 (3:4, 4:1, 0:4)
Kdo v sobotu v deset nebyl na zimním stadionu, přišel o hodně. Za řevu svého pokřiku naskákalo na led
naše „Kinderkomando“ s jediným cílem, vyhrát za kaţdou cenu. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, první
třetinu jsme končili za stavu 3:4, coţ naše borce nenechalo klidnými a ve druhé třetině dali Spartě jasně
najevo, kdo je adept na vítěze. Druhou třetinu zvládli naprosto famózně a končili ji stavem 7:5. Bohuţel
pro nás, nám Sparťané v poslední třetině nedali nic zadarmo a tak se mezi s sebou vyhecovali, ţe jejich
brankář nám nepustil jediný gól a ještě ke všemu dokázali otočit výsledek utkání na 7:9. Nutno podotknout, ţe za tento výsledek se vůbec nemusejí naši hráči stydět, na ledě předvedli naprosto excelentní hokej a můţou být na sebe náleţitě pyšní.
3.třídy
Za posledních 14 dní neodehráli ţádné přípravné ani soutěţní utkání
4.třídy
Příprava 4. třídy na sezonu probíhá ve velkém tempu. Cílem přípravy bylo sehrát alespoň 15 přípravných
zápasů. K 23.9. 2014 máme odehráno 13 zápasů a cca 5 zápasů nás čeká do 1. mistrovského turnaje
v Benátkách 11.10. 2014
13.9. 2014 jsme sehráli přátelský zápas s týmem Černošic s výsledkem 4:6 pro Příbram. Vše rozhodla 3.
třetina kterou jsme jasně ovládli v poměru 0:3 pro nás. Góly : Vitík 2x, Šnajdr, Rezek, Roţec 2x. Výtečný
výkon předvedla na brankářka Emička Podušková , která vymazala nejlepší střelce Černošic.
14.9.2014 jsme přijali výzvu nepříjemného soupeře ze Zbraslavy, který jsme bohuţel prohráli 9:6 velice
špatným výkonem ve třetí třetině s výsledkem 0:3. Pozitivní na tomto zápase , ţe ze slov hlavního trenéra
p. Miroslava Hájka vyšlo najevo, ţe ve třetí třetině zkoušel nové varianty způsobu zaloţení útoku a dosaţení vstřelení branky , které viděl minulou noc na satelitním vysílání televize. Bohuţel později zjistil , ţe
šlo o parodii. Góly : Holeček 2x, Hájek, Rezek, Hotová 2x
20.9. 2014 poslední z přípravných zápasů jsme jeli na odvetu s týmem z Černošic. Tento zápas jsme se
brankově bohuţel neprosadili , ovšem bylo to způsobeno objektivními příčinami a to mlhou. Toto selhání
vzal na sebe pan trenér Miroslav Hájek poněvadţ dle jeho slov podcenil moţnost trénování v mlze. Po té
co si nasypal popel na hlavu slíbil , ţe se tomu tento týden určitě s klukama bude věnovat.
Zápas skončil remízou 0:0 v normální hrací době a při nájezdech jsme dokázali strhnout vítězství na svou
stranu.
Mladší žáci
13.9.2014 HC Příbram - HC Tábor 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Hodnocení zápasu: po rozpačitém začátku se domácím podařilo výsledek zkorigovat, ale na výkon soupeře
to nestačilo. Z jednotlivých hráčů je třeba vyzdvihnout výkon obou domácích brankářů.
20.9.2014 HC České Budějovice-HC Příbram 2:2 (1:1,1:1,-)
Hodnocení zápasu: hosté byli lepším týmem v tomto utkání,které bylo předčasně ukončeno po dvou třetinách.Porucha rolby byla příčinou zničení ledové plochy.
21.9.2014 HC Příbram -HC Plzeň 4:7(0:1,1:2,3:4)
Hodnocení zápasu:zápas byl celkem vyrovnaný,o vítězství hostů rozhodly vţdy úvodní minuty druhé a třetí
části,kdy domácí dostali 3 laciné branky .Výsledek výrazně vylepšil 3 brankami Filip Švancar.
Starší žáci
13.9.2014 HC Příbram—Tábor 7:2 ( 3:0,1:1,3:1)
Kluci se v prvním mistrovském utkání velmi dobře představili. Z naší strany velmi povedené utkání pouze
můţe mrzet nevyuţití přesilových her přičemţ jedna byla dokonce 5 minutová. Soupeře jsme sice střelecky přehráli ale kdyby si kluci více přihrávali nebo přesněji zakončovali mohl být výsledek dvojciferný..
Zkratka porad je co zlepšovat
20.9.2014 HC České Budějovice—HC Příbram
Utkání se nehrálo, došlo k prasknutí horké vody v rolbě a k poškození ledové plochy. Utkání odloţeno.
21.9.2014 HC Příbram—HC Plzeň 8:5 (4:1,4:2, 0:2)
I druhé mistrovské utkání kluci zaslouţeně vyhráli i kdyţ „hokej“ nám předvedli pouze v první třetině.
Opět mrzí nevyuţité přesilové hry, kdy jedna byla 5 : 3 a to dlouhých 85 vteřin. Přesto gratulace
k plnému bodovému zisku.
Mladší dorost
20.9.2014 Litoměřice : Příbram 5 :0
Kontumace—utkání se nedohrálo pro malý počet hráčů.
Starší dorost
19..9..2014 ve Ţďáru n. Sázavou 13:1 (2:1, 4:0, 7:0)
1. mistrovské utkání s favoritem naší skupiny na vítěze jsme nezačali špatně, po první třetině jsme prohrávali 2:1. Začátek druhé třetiny jsme byli aktivnější, během pěti minut jsme si vytvořili tři tutové
gólové šance, které jsme však bohuţel neproměnili. V rozmezí tří minut nám soupeř odskočil na rozdíl tří
branek coţ se ukázalo jako rozhodující moment zápasu. Pak uţ soupeř na ledě dominoval.
21..9..2014 v Jablonci n. Nisou 2:1 (1:0, 2:1, --) zápas ukončen ve 33. minutě
Do Jablonce jsme přijeli v hodně oslabené sestavě díky zraněním z pátečního utkání, hráči ale na tento
fakt byli dobře připraveni a od první minuty se snaţili hrát zodpovědný hokej. Po první třetině, kterou
jsme prohráli 1:0, jsme na začátku druhé třetiny po ještě zlepšené hře zaslouţeně vyrovnali na 1:1.
V polovině utkání jsme zapomněli na hráče hostí na naší modré, který zvýšil na 2:1. Hra byla v tu chvíli
minimálně vyrovnaná a rozhodčí, dle našeho názoru, vzal osud utkání do svých rukou a po jednom z mnoha