převedená stránka - Mezi monitorem a židlí

Komentáře

Transkript

převedená stránka - Mezi monitorem a židlí
Rady, triky, návody a tipy pro PC
Mezi monitorem a židlí Mezi monitorem a židlí
Něco o mě
Přihlásit k odb ěru
zadejte hledaná slova a stiskněte enter...
Bod obnovení aneb když počítač zlobí Žádné komentáře Nejčtenější příspěvky Vloženo 25. 5. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Windows Vista, Windows XP Konzola pro zotavení a příkazy fixmbr a fixboot Poškozený soubor hal.dll, ntoskrnl.exe nebo Občas se stane, že z neznalosti či neopatrnosti změníte nějaké ntdll.dll důležité nastavení počítače a nevíte, jak je vrátit zpátky. Oprava poškozených Windows XP Mnohdy se po aktualizaci Windows, instalaci nějakého programu nebo ovladače některého zařízení poškodí nebo ztratí některá důležitá nastavení. Ještě horší je, pokud se vám do počítače K čemu je konzola pro zotavení Windows XP Konzola pro zotavení a chkdsk – zkontrolujte disk Příkazy pro konzolu zotavení Aktualizace Visty na Windows 7 dostane nějaká škodlivá havěť, která vyřadí z provozu třeba antivirový program a další služby. Nevíte­li si rady, zkuste systém obnovit do předchozího stavu. Systém Windows XP a jeho následovníci obsahují funkci Obnovení systému, která Rubriky Archiv dokáže snadno, rychle a bezpečně vrátit nastavení systému do stavu, v jakém byl Aktuality Květen 2009 někdy v minulosti.
Audio Duben 2009 Bezpečnost Březen 2009 E­mail Únor 2009 Foto Leden 2009 Tagy: bod obnovení, nouzový režim, obnovení systému, recovery, záchrana Hardware Internet Proč se odeslané zprávy nepřesunou do odeslané pošty? Žádné komentáře Vloženo 24. 5. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky E­mail Odkazy Linux Nezařazené Office Windows Vista Windows XP Pokud často posíláte známým vtipná videa nebo jinou hodně objemnou poštu, může se vám brzy stát, že vaše odesílané zprávy sice odejdou, ale nebudou se chtít poslušně zařadit do složky Odeslaná pošta.
Documentation Plugins Software Windows 7 Používáte na elektronickou poštu stále ještě Outlook Express? Development Blog Suggest Ideas Support Forum Themes WordPress Planet Tagy Úklid úložiště Administrator aktivace aktualizace antivir automatické aktualizace automatické opravy bod obnovení bootování Caps Lock CD Dokumenty editor registru Tagy: komprese, koš, limit, mazání zpráv, Odeslaná pošta, Outlook Express, Úklid Excel Firefox flash disk heslo instalace klávesové zkratky kompatibilita komprese kontrola disku konzola konzola pro zotavení limit Linux nouzový režim Outlook Express ovladače příloha paměťová karta PDF pevný disk Nefunguje autorun, neboli automatické spouštění disků CD/DVD? Žádné komentáře porucha Powerpoint recovery restart Thunderbird Ubuntu místo Windows 7 Word záchrana zotavení systému Vloženo 21. 5. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Software, Windows XP Nové příspěvky volné Velmi často jsem byl dotazován na opravu nefungujícího Bod obnovení aneb když počítač zlobí automatického spouštění CD/DVD ve Wndows XP. Na tuto Proč se odeslané zprávy nepřesunou do odeslané nemoc by měl existovat lék v podobě editace registru Windows, problémem ale je, že automatické spouštění CD/DVD se v registru dá ovlivnit na několika místech a tak se tyto rady často míjely účinkem.
pošty? Nefunguje autorun, neboli automatické spouštění disků CD/DVD? Total Commander – hesla jako na dlani Aktualizace Visty na Windows 7 Tagy: automatické spouštění CD, autorun, CD, DVD Internet Explorer 8 a kompatibilita Windows 7 Release Candidate ke stažení Total Commander – hesla jako na dlani Žádné komentáře Vloženo 18. 5. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Bezpečnost, Internet, Software Ukládáte si hesla pro FTP připojení v Total Commanderu? Nedělejte to! V posledních dnech je znovu poměrně dost aktivní malware, který krade připojovací údaje k vašim FTP připojením. Některé weby, k nimž máte v Total Commanderu uložen přístup, pak jsou zpravidla napadeny tak, že do souborů index.php, main.php, login.php a některých dalších doplní tento malware [...]
Tagy: hesla, šifrování, total commander, ukládání hesel, úložiště Aktualizace Visty na Windows 7 Žádné komentáře Vloženo 12. 5. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Windows 7, Windows Vista Uplynul skoro týden od uvolnění testovací verze Windows 7 Release Candidate. Uplynulý prodloužený víkend jsem využil k tomu, že jsem Windows 7 nainstaloval. Nepoužil jsem ale klasický postup s instalací systému do čistého oddílu, rozhodl jsem se vyzkoušet, jak to dopadne, když zaktualizuji Windows Vista. Tagy: aktivace, aktualizace, instalace, kompatibilita, ovladače, restart Internet Explorer 8 a kompatibilita Žádné komentáře Vloženo 6. 5. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Internet Pokud jste si zaktualizovali prohlížeč na Internet Explorer 8 může se vám stát, že některé weby se špatně zobrazují, obrázky a objekty jsou posunuté a rozházené nebo se na web nedá přihlásit. Problémy byly zaznamenány například na serverech Spolužáci.cz, Lidé.cz a dalších. Weby nemusí být vždy dobře odladěny pro Internet Explorer 8 (který zobrazuje jinak než kterákoliv předchozí verze) a než to jejich tvůrci napraví, lze využít novou funkci IE8 – kompatibilní zobrazení. V tomto režimu se bude konkrétní web zobrazovat tak, jak by se zobrazil v předchozí verzi Internet Exploreru.
Tagy: Internet Explorer, kompatibilita, kompatibilní zobrazení Windows 7 Release Candidate ke stažení Žádné komentáře Vloženo 5. 5. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Aktuality, Windows 7 Ode dneška je na serverech Microsoftu, MSDN a Technetu nová verze Windows 7 ke stažení i pro veřejnost. Po beta verzi se tak dostává uživatelům do rukou “kandidát na vydání” ­ testovací verze, která má ještě dále prověřit vlastnosti budoucích finálních Windows 7, jejichž vydání se očekává letos na podzim… Tagy: expirace , licence, produktový kód, Release Candidate, testovací verze , Windows 7 Ztratila se ikonka Zobrazit plochu Žádné komentáře Vloženo 5. 5. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Windows Vista, Windows XP Jste zvyklí používat pro zobrazení plochy ikonu Zobrazit plochu v panelu snadného spuštění? Už jste si někdy omylem či záměrně z tohoto panelu odstranili? Pokud ano a chybí vám, nabízím vám způsob, jak ji snadno a rychle obnovit.
Tagy: ikona, Plocha, zástupce Nenechte Word kazit texty Žádné komentáře Vloženo 4. 5. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Office Nejspíš to znáte: nainstalujete Word, napíšete pár stránek textu, a když je po sobě čtete, nevěříte vlastním očím… Word některá slova zkazí! Normálně si vymýšlí – Enter změní na Ester, z brněnského IT veletrhu Invex udělá Index, nejšťastnější změní na nešťastnější, naskenovat na neskenovat, redakční systém Marwel přejmenuje na Marcel apod. Dlouhá léta a celou řadu verzí tahle “vlastnost” otravuje uživatele Wordu a kazí texty. Víte jak se tohoto nešvaru zbavit?
Tagy: automatické opravy, kontrola pravopisu, slovník, Word Jak zrychlit psaní pomocí automatických oprav Žádné komentáře Vloženo 30. 4. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Office Píšete často texty ve kterých se opakují dlouhá slova nebo celá slovní spojení, jako jsou například názvy institucí, programů, jména apod.? Své psaní můžete neuvěřitelně zrychlit, když nebudete tato slovní spojení pokaždé vypisovat a zapřáhnete do práce Automatické opravy.
Tagy: automatické opravy, překlepy, Word Zabraňte automatickému restartu Žádné komentáře Vloženo 28. 4. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Windows Vista, Windows XP V pravěku Windows byly pády systému na denním pořádku a leckterá operace skončila proslulou modrou obrazovkou s chybovým hlášením, takzvanou modrou smrtí (blue screen of death). Windows XP přišla s neporovnatelně vyšší stabilitou a tak nejspíš i proto, aby jim bylo odpáráno Kainovo znamení modré smrti, jsou nastavena tak, že se při chybě automaticky restartují, takže modrou smrt neuvidíte. Pády Windows XP sice nepatří ke každodenní rutině, ale pokud je ale chyba opravdu závažná a perzistentní (například vinou špatně naprogramovaných ovladačů), skončí počítač v koloběhu automatických restartů, a vy nemáte k dispozici žádné informace. Už tak dost obtížné hledání chyby se tak kvůli chybějícím informacím, které byly k nalezení na oné modré obrazovce, ještě ztíží. Zabraňte počítači, aby se při chybě restartoval automaticky a při pádu systému bude modrá obrazovka zpět.
Tagy: automatický restart, bsd, modrá smrt, nouzový režim, ovladače, restart Lenovo – kam se podělo volné místo? Žádné komentáře Vloženo 24. 4. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Hardware, Software Ztrácí se vám záhadně místo na pevném disku? Máte notebook Lenovo a po pár týdnech vám zmizely desítky GB místa, přitom nedávno jste na disku měli třeba 80GB volných a od té doby jste uložili maximálně pár GB? A když si ještě ke všemu zkontrolujete velikost jednotlivých složek tak by na disku mělo cca 70 GB mělo ještě být! Jak zjistíte čím je disk zaplněn?
Tagy: Lenovo, recovery, volné místo Příkazy pro konzolu zotavení Žádné komentáře Vloženo 21. 4. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Windows XP Konzole pro zotavení je na těchto stránkách věnováno již několik článků. Našli jste v nich sice ty nejdůležitější příkazy, které potřebujete pro základní záchranné operace, a to včetně zápisu těch nejdůležitějších parametrů. Pro úplnost však uvádím ucelený seznam příkazů, které lze v konzole použít.
Tagy: konzola pro zotavení, recovery, záchrana, zotavení systému Nové formáty pro staré Office Žádné komentáře Vloženo 20. 4. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Office Poradíme vám, jak rozšířit vaše MS Office o formáty nejnovější verze MS Office 2007 (docx, xlsx, pptx a další) nebo o formáty kancelářského balíku OpenOffice.org (odt, ods, odp a další), tady o formáty, které se díky rozšíření balíků Microsoft Office 2007 a OpenOffice.org 3 používají v poslední době stále častěji.
Tagy: docx, Excel, formáty, MS Office 2007, odf, odp, ods, odt, Open Document Format, Powerpoint, pptx, Word, xlsx Proč se zasekne počítač? Žádné komentáře Vloženo 17. 4. 2009 uživatelem atelierdk do rubriky Hardware, Software, Windows 7, Windows Vista, Windows XP Na nejrůznějších fórech se stále dokola objevují dotazy typu: Seká se mi počítač, co s tím? Poraďte! Pokusím se tedy shrnout nejčastější příčiny zasekávajícího se počítače a jejich možná řešení… Tagy: kontrola disku, Memtest, napájec í zdroj, ovladače, paměť, pevný disk, porucha, základní deska 1 2 3 4 5 další » Na začátek stránky / Na hlavní stránku / Odebírat články (RSS) © 2009 Mezi monitorem a židlí 

Podobné dokumenty

(2K 6,14-7,1) df

(2K 6,14-7,1) df Existují však i další modly, tedy duchovní a Bohu nepřátelské mocnosti, kterým dnešní člověk podléhá a které žel mají svůj neblahý vliv i na křesťany. Není to jen láska k penězům. Co třeba taková p...

Více

Mobilní klimatizace SAKURA návod

Mobilní klimatizace SAKURA návod Po zapnutí režimu topení musíte počkat několik sekund než začne z klimatizace vycházet teplý vzduch. Při topení se bude voda ze vzduchu kondenzovat a shromažďovat v nádržce. Jakmile bude nádržka pl...

Více

Skenery

Skenery digitálních formátů, např. JPG, BMP, TIF, Word, Excel či PDF. Stiskem jediného tlačítka naskenuje obě strany dokumentu přímo do předem určeného adresáře. Nabízí různé možnosti nastavení. Rychlost s...

Více

Nejčastější HW a SW závady na PC

Nejčastější HW a SW závady na PC Jedno z možných řešení těchto problémů je pokusit se dostat počítač do původního stavu, před vznikem tohoto problému. Pokud PC nenaběhne standardně, zkusíme se do něj dostat v nouzovém režimu, tedy...

Více

Untitled

Untitled PouŽívání funkce Pl seék (whledávání programu podle jeho identifikace) Pokud se přístroji nepodaří nalézt vhodný alternativní kmitoČet nebo pokud příjem během poslechu rozhlasového programu zeslábn...

Více

Benátky 299 Kč Big Moth Truckers 2

Benátky 299 Kč Big Moth Truckers 2 PC HRY Název Hry Adrenalin Anno 1404: Benátky Big Moth Truckers 2: Harder Blitzkrieg 2 Call of Duty: Advanced Warfare Cesta kolem světa za 80 dní Darknes of Days Dead Space 2 Flatout 2 Grafická kar...

Více

seznam her ke stažení v pdf

seznam her ke stažení v pdf PC HRY Název Hry Adrenalin Anno 1404: Benátky Big Moth Truckers 2: Harder Blitzkrieg 2 Call of Duty: Advanced Warfare Cesta kolem světa za 80 dní Darknes of Days Dead Space 2 Flatout 2 Grafická kar...

Více

Naše postřehy a zkušenosti s novými Windows 10

Naše postřehy a zkušenosti s novými Windows 10 Když spustíte průzkumníka Windows 10, zjistíte, že systém po aktualizaci značně nabobtnal. Kromě složky Windows tu bude i nová složka Windows.old, která obsahuje části původního systému. Pokud je t...

Více

PC nenabootuje do Win XP (Win 2000)

PC nenabootuje do Win XP (Win 2000) boot PC nastavit HDD Vašeho PC. (Do BIOSu se dostanete při spouštění PC, většinou stisknutím klávesy F10) Pokud se zmiňovaná hláška objeví znovu, je poškozen soubor NTDLR, který obstarává spuštění ...

Více

Implementace systémů HIPS

Implementace systémů HIPS Konference. Vytvořil jsem jej podle slidů prezentace, které lze chápat jako osnovu. Text obsahuje přesnější informace než prezentace, která si kladla za cíl hlavně nezamotat hlavu posluchačů údaji,...

Více