print job - Tutto bene

Sezóna podzim 2002
Přichází Eric Cantona, v ruce drží kovově lesklý fotbalový míč, který poklopem ve stropě vhazuje do drátěné
klece. Míč se pomalu snáší k zemi, kde čekají dvě tříčlenná mužstva připravená k vzájemnému utkání. Nejlepší
světoví fotbalisté předvádí všechny možné triky, tak, aby se jim podařilo vstřelit jedniný vítězný gól a postoupili
v turnaji dále. Z osmi týmů se do finále dostanou dva - Triple Espresso proti Os Tornados. Ještě před tím, než je
mezi finalové účastníky vhozen míč, sklání se Francesco Totti, aby si zavázal tkaničku. Jak se později ukazuje,
jedná se pouze o taktickou lest. Thierry Henry se rozbíhá, skáče na záda Francesca Tottiho a padající míč hlavou
usměrňuje do branky soupeře. Roberto Carlos dělá co může, ale gólu zabránit nedokáže.
To je děj reklamy, kterou před lety natočila firma Nike.
TUTTO BENE – FC Beton 4:1
První zápas Tutto Bene v Hanspaulské lize měl kuriózní předehru. Ještě den před zápasem jsme neměli dresy. Tak jsme si
dopoledne před utkáním zakoupili žlutá trika v Pankrácké tržnici, na které jsme následně lihovou fixou dopsali čísla.
Samotný zápas začal bezbrankovým prvním poločasem. O což se nejvíce zasloužil skvěle chytající golman M.Řádek. Zápas
byl vyrovnaný i po změně stran. V 50. minutě otevřel skóre J.Jironč. Poté se však na nás podepsala únava, protože jsme
nastoupili pouze v 6 hráčích a neměli nikoho na střídání, a Fc Beton rozhodl 4 góly v závěrečných minutách o svém vítězství.
TUTTO BENE – AC Elita fotbal 3:0
K zápasu s Elitou jsme nastoupili posíleni o několik nových tváří. Od prvních minut jsme měli mírnou převahu. Bezbrankový
stav vydržel až do přestávky.
Po změně stran nejprve P.Hybský zahodil obrovskou příležitost, kdy šel od půlící čáry sám na gólmana Elity.Branky padaly
až v závěrečných minutách utkání. Účet zápasu otevřel T.Hybský. Pak se skvěle ve skrumáži zorientoval V.Kaněra a přidal 2.
Gól. Na konečných 3:0 upravil P.Hybský.
TUTTO BENE – Gastrovit 1:5
Od úvodu probíhalo utkání jasně v režii Gastrovitu, a tak není divu, že už po 5 minutách vedl 1:0. Další góly na
sebe nenechaly dlouho čekat, a do přestávky vedl Gatrovit 3:0. Ve 2. Půli se trefil debutant M.Růžek, ale soupeř
drama nepřipustil. Nejprve útočník Gastrovitu obešel čtveřici našich hráčů včetně gólmana a přidal 4. gól, pátý na
sebe nenechal dlouho čekat, a závěrečné minuty se dohrávaly už jen z povinnosti.
spíše se bojovalo. Dramatické věci se
začali dít až čtvrthodinku před závěrem.
velká chvíle P.Hybského, který střelou
přímo z rohu rozvlnil síť za zády gólmana HNK. 3. branku přidal P.Turek, a korunoval tím skvělý výkon v tomto zápase.
Očima soupeře: Smůla, nezdar, zklamání (6.10.2002)
Tak by se daly vyjádřit pocity hráčů bezprostředně po prohraném zápase 5. kola proti Tutto Bene. Je to již druhý zápas, v
kterém HNK nebodovali, a tak opět klesají v tabulce, tentokrát z šestého na osmé místo.
Tutto Bene zahájili zápas kombinačním fotbalem s přihrávkami na jeden dotek. Již v 8. minutě se po levém křídle uvolnil hráč
hostí, přihrál svému spoluhráči na střed do volného prostoru, který tvrdou ranou prostřelil brankáře Kopeckého. Celý první
poločas se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Několika průniky po levé straně se opět blýskl Kessler. Do největší
šance HNK se dostal Plecitý jenž lehkou střelou překonal brankáře hostí, ale toho zachránila konstrukce branky. Poté ještě
ohrozil branku hostí Hráský, který vypálil tvrdou střelu z pravého křídla. Ale ránu mířící na zadní tyč pohotově brankář vykopl.
Druhý poločas se odehrával v podobném stylu. HNK se horko těžko probojovávali přes 2 zadáky Tutto
Bene. Kolem 40. minuty se dostal do vyložené šance Kessler, první střelu brankář vyrazil sice zpět
Kesslerovi na nohu, ale toho "sestřelil" skluzem na kotníky obránce hostí, ani to však rozhodčímu
nestačilo k fouknutí do píšťalky. Tvrdá hra hostujícího týmu pokračovala, ve středu hrací plochy si s
míčem pohrával Fišar, přestože stihl před napadajícím hráčem míč odehrát dopředu, protivník se s ním
nepáral a bez ostychu Fišara podkopl, tento faul už rozhodčí sice registroval, ale kartou ho neohodnotil.
Za chvíli se k míči dostali Bene, ale jejich akce byla zastavena Pavlem Jonášem, který byl poté
podražen zezadu, tvrdě se udeřil hlavou o zem a ze zápasu musel odstoupit kvůli lehkému otřesu
mozku. Další akce patřila opět hostům, 2 přihrávky na jeden dotek a obrana HNK byla překonána,
avšak 2 útočníci Tutta chtěli akci ještě vyšperkovat, ale přihrávka skončila na kopačce brankáře, tomu
po odkopu jeden z útočníků doslova přikolíkoval pravačku k zemi.
V 52. minutě vyhodil Kopecký míč až před bránu na Kesslera a ten srovnal stav na 1:1. Ale HNK se
podařilo udržet přízniví stav pouze jednu minutu. Z rohu přesně zatočenou střelou k tyči skórovalo Tutto
Bene. Minutu před koncem ještě zvýšilo Bene po chybě Kesslera a HNK tak prohráli rozdílem dvou
branek.
"Chtěli jsme hrát od zadu, ale už po 10 minutách jsme prohrávali, pak nezbejvá než se pouštět do útoků a v obraně tak občas
zůstanou okna. Ten druhej gól byl muj, měl sem si tam postavit hráče k tyči, dost nás to položilo, padnul snad minutu po
srovnávacím gólu Tomáše. Hodně si to vyčítam." <Ondřej Kopecký - brankář HNK>
"Je nám na hovno, když předvádíme krásnej fotbal, ale prohrajem" <Tomáš Kessler - playmaker HNK>
TUTTO BENE – Plameňáci 1:5
Po "oťukávací“ úvodní desetiminutovce jsme vystrčili růžky a vytvořili si několik šancí. Převaha z prvního poločasu byla
přetavena v úvodní gól. M.Růžek řešil situaci 3 na 1 individuálně a střelou k tyči otevřel skóre. Plameňáci si vytvářeli šance
pouze sporadicky, a když už nějakou měli, tak jejich zakončení neohrozilo svatyni M.Řádka.
Do 2. půle jsem nastoupili jako vyměnění. Po minele P.Hybského, který neodhadl balon a dovolil tak útočníkovi Plameňáků
pohodlně zakončit, bylo srovnáno. Poté si střelu, která se odrazila od tyče, sklepl brankář M.Řádek do vlastní sítě. Další
minelu vyrobil i při 3. brance, kdy mu míč neuvěřitelně proklouzl mezi nohama. D.Mimra hlavičkou do vlastní sítě přidal čtvrtý
gól. Poslední hřebíček do rakve přidal hráč Plameňáků po naší špatné rozehrávce .
našemu gólmanovi mezi nohy do sítě. Náš
tým však nesložil zbraně a pět minut před koncem vyrovnal Dan Mimra. Výborný výkon našeho týmu dokazuje i tyč, kterou
nastřelil těsně před koncem zápasu Pavel Kubal.
TUTTO BENE – Paradise 91 0:6
K zápasu s 1. týmem tabulky jsme zavítali mužstvo na hřiště Viktorie 8. Hrálo se za vytrvalého deště, přesto byl na
promočeném terénu k vidění technický fotbal.
Paradise uklidnil rychlý první gól, který padl po úniku „dva na jednoho“. Branku M.Řádka poté soupeř několikrát ohrozil po
rohu. Pak jsme vystrčili růžky i my. Po střele P.Hybského, která mířila kousek nad břevno, přišla největší šance 1. poločasu
D.Jahodář unikl po levé straně, před brankou našel P.Hybského, jehož střelu skvěle zneškodnil gólman červenomodrých. O
pár minut později včasným vyběhnutím zneškodnil brankář M.Řádek velkou šanci Paradise. Našemu týmu se nepodařilo
vyrovnat ani po velkých šancích P.Turka a J.Jironče, první poločas tedy skončil 1:0 pro Paradise.
Druhý poločas začal naším drtivým náporem . Velkou šanci měl po rohu P.Turek.
Skvěle hrající D. Jahodář vytvořil pro své spoluhráče několik dalších příležitostí. Patrně největší měl J.Jironč. Před brankářem
Paradise vznikalo plno nepřehledných situací, ale branku jsme z nich nevytěžili. V době největšího náporu, patnáct minut
před koncem, jsme však pozapomněli na zadní vrátka a bylo zle – 2:0. Naše mužstvo se ještě pokusilo o vyrovnání, čímž
vznikala v obraně stále větší okénka. Jedno z nich Paradise využili a rozdíl byl tříbrankový. Závěrečná desetiminutovka se už
ani nemusela dohrávat. Paradise si v klidu dokráčelo pro 2 body, naopak my jsme po sympatickém výkonu odcházeli se
šestibrankovým přídělem.
Komentáře : „Jedeme sem hodinu, abychom se zašpinili, zranili a prohráli.“ P.Turek
„Radši prohraju 0:6 po dobrém výkonu, než hrát blbě a prohrát 0:1.“ D.Jahodář