Transkript

Podzimní KoloBěh 2014
Ráno se mlha zvedla nad lesy a umožnila nám vychutnat si výhledy, pokud jste neměli zrovna
brýle plné bahna a vody. Ale slunce odrážející se na vašich usměvavých obličejích po té,
co jste dorazili do cíle, nám udělali radost – a to je přesně to, proč vlastně Podzimní
KoloBěh vznikl a je.
V letošním roce se nikdo na 41 km během necítil. Zato nám docela posílila kategorie BĚH
na 20,5 km, za což všem zúčastněným velmi děkujeme!! Pro příští rok si ovšem chlapi lépe
namažte pod kolenama, protože první do cíle s úsměvem na tváři přihěhla Hela Žvaková
v čase 2:04 hod. Za ní se držel Pavel Cikánek a těsně za ním Petr Bouchal ve shodném čase
2:06 hod a rozhodovaly zde pouze vteřiny.
Na KoloBěh – tedy BĚH 20,5 km + KOLO 20,5 km si ovšem troufli pouze ostřílení hoši,
takže si nakonec všichni tři mohou pogratulovat k vítězství, a to v časech: Tomáš Mrázek
– 1:20 hod, Petr Bouchal – 1:23 hod a Petr Holánek 1:31. Nutno podotknout, že Petr H. se
při běhu zakoukal do krajiny tak, že běžel místo značených 20,5 km asi 26 km, takže měl
v nohách více, než ti, co po běhu ještě jeli na kole a dojeli před ním.
Ti, co spoléhali pouze na kolo v kategorii KOLO 20,5 km, si to jistě také užili a jejich časy
odpovídaly množství bláta naneseného na kole a na všem, co měli na sobě. Nejvíce od bahna
byl Jarda Ježek, který se v cíli objevil po 1:09 hod, chvíli za ním dojel zabahněný Roman
Jízdný v čase 1:16 hod. Na pohodu za ním přijel v čase 1:18 Michal Čermák. Ovšem jen
chvilku za ním v čase 1:23 hod dojela Alena Kristýnová a druhá z žen byla Lucka Skopalová
v čase 1:52.
Letos ovšem děti nenechaly nikoho na pochybách v tom, že na kole jezdit umí, chtějí a že
nesedí jen doma! Hojný počet dětí na startu nám udělal velikou radost, a protože trať na
20,5 km nebyla pro děti úplně jednoduchá, zvlášť pro ty menší, neváhali jsme vyznačit
DĚTSKÝ OKRUH. I na něm byly nějaké ty brody, ale přece jen tam nebyla cesta tolik
blátivá. Na něm byl nejrychlejší Pavlík Kocman, který ho zvládl za 1:21 hod. Ovšem Tobík
Jurášek za ním byl opravdu jen malý kousek – v čase 1:22 a po minutě za ním dojel Kubík
Janíček – v čase 1:23 hod. Aby si ovšem kluci moc nemysleli, tak Barunka Kuncová dojela
nejen první z holek, ale byla absolutní vítěz na dětském okruhu, který zvládla za 1:17 hod.
Druhá za ní byla Elenka Jurášková – v čase 1:40 hod a ve stejném čase, jen o pár vteřinek
později za ní dojela Anitka Cikánková (o které jsem si původně myslela, že jela dospěláckou
trať a tak jsme na stupně vítězů postavili Kačku Jízdnou, za což se moc omlouvám, ale o
perníkovou medaili nepřišla, tak snad se nebude zlobit!!).
Na dospěláckou trať KOLO 20,5 km si ovšem troufli i děti, kterým se podařilo dojet
v čase 2:00 – Ondra Buňka a 2:55 – Šimonek Cikánek.
A ještě tu máme jednoho odvážlivce, který si chtěl s mamkou zaběhnout aspoň do Skaličky
a to Vítečka Janíčka, který to zvládl v čase 1:30 hod.
Všem moc blahopřejeme, nejen proto, že zkusili novou tra´t, ale také za to, že se porvali
s bahnem a vodou, ale doufáme, že jim slunce a dojezd do cíle byl dostatečnou odměnou!!
Vzhledem k tomu, jak vypadala trať a jak vypadali ti, co přijeli do cíle, je pak pochopitelné,
že nikdo nejel více, než jeden okruh na kole. Třeba nám to vyjde za rok… tak nezapomeňte
sledovat termíny, abychom se zase mohli sejít! Budeme se těšit buď na podzim, nebo i na
jaře na Jarním4Běhu!
Prosíme všechny, aby nezpochybňovali délku trasy, protože MY jsme organizátoři, takže