Seveřané, velitel Sven Svensson, son of Sven Svensson, son of

Komentáře

Transkript

Seveřané, velitel Sven Svensson, son of Sven Svensson, son of
Seveřané, velitel Sven Svensson, son of Sven Svensson, son of Sven
Svensson
Pocházejí původně ze Zlaté země, ale zalíbilo se jim i v Království. Vydat se s královskými na nově objevená území a šířit tam spravedlnost je výtečná možnost, jak rozvinout válečnický um a získat nějaká další území.
(Evropané, inspirace raným středověkem, vikingy a Rohanem z Tolkiena. Látky v přírodních barvách. Kilty radši nechte doma.)
- a spolu s nimi
Východňané, velitel Emir ibn Rushd
Původní obyvatelé nového světa usoudili, že Brumovci jsou o něco více nebezpeční přivandrovalci, přidali se tedy k těm druhým.
(Inspirace Araby nebo Haradem z Tolkiena.)
Co si pod tím představit a jak toho dosáhnout, se pokusím rozebrat na několika ukázkách více či méně vhodných kostýmů. Na první fotce máme ideálního lehkooděného východňana. Určitě bych vypíchl turban a nabrané kalhoty, které vytváří ten správný dojem. Další doplňky, jako slušné boty a lehká prošívka, jsou už jen třešničkou na dortu.
O něco těžší Arab. Jak vidno, vhodnou helmu lze snadno upravit stylovým turbanem. Celkově opět není co vytknout, naopak bych vypíchnul opět boty, celkem pěkný kožený kyrys a slušnou prošívanici. Seveřanka, které chybí do ideálu minimum. Možná by neuškodilo by pár decentních kožešinových doplňků (např. lem tuniky či kápě, žádné kožichy po babičce!) a nějaká lehčí ochrana krku. Také bych rád pochválil helmu! Takhle by měla vypadat věc, které svěřím hlavu. Těžká varianta seveřana potom může vypadat například takto. Nic nechybí, aby se mohl vrhnout i do tvrdších střetů, a každá vrstva je poměrně precizně odvedená ­ od prošívky přes kroužky až po svrchní koženou zbroj. Za povšimnutí stojí také použití vzorované látky na kápi, což je příjemný detail. Nakonec ještě fotka horalského civilu. Není to samozřejmě ideální řešení oděvu pro těžkou pěchotu, ale žádný “lehký” horal se za něco takového rozhodně stydět nemusí. Košile, tunika s pěknou výšivkou apartní pláštítk i vhodná čapka tvoří dohromady velmi pěkný kostým.