30 LET OD SLOVANU!!
Stránka 2
T J LO KO MEOCH EM A : T J SLOVA N 4 : 7( 1 :1 ,3 : 1 ,0 : 5) (STUCHLÍK, ŠNÁBL,
KALVODA, TRNKA—PAŠEK 4X, DORNIČ) 5500 DIVÁKŮ (I VÍCE)
První kvalifikační utkání o postup do 1.ligy ledního hokeje se vyvíjelo zpočátku pro domácí velmi slibně 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3,
4:4, 4:5, 4:6, 4:7.
Úvod utkání byl pro hráče seznamovací, hosté však vystrčili hned v 5.minutě růžky. V běžné situaci se ve třetině domácích dostal k
puku Dornič a přesně umístěnou střelou se dostal Slovan do vedení 1:0. To byl pro obě strany signál pro nasazení bojovného tempa.
Hned v 6.minutě zabránil Gáj zázračně druhému gólu hostí, ve 14.minutě vyrovnal 1.třetinu na 1:1 Stuchlík. II. Třetina měla pro LMCH
velmi radostný a slibný průběh. Ve 25.minutě zvýšil na 2:1 Šnábl, za 24 sekundy vyrovnal na 2:2 Pašek. Tlak domácích narůstal tak, že
hosté nevěděli chvílemi kudy kam. Za bouřlivého ohlasu v hledišti zvýšil ve 39.minutě Trnka na 3:2 a ve 40.minutě „gólem do šatny―
Kalvoda na 4:2. Radostná pohoda v hledišti však v průběhu poslední třetiny vyprchávala. Slovan rozehrál v plné šíři exligové umění a
postupně odsoudil domácí do role přihlížejících jeho hokejovému koncertu. Vyhrál závěrečnou třetinu 5:0, ve 43.minutě skóroval Pašek
a týž hráč ve 48.minutě, v 50.Jaško, 53. Černý a pohromu domácích zakončil svým čtvrtým gólem v 56.minutě Pašek. Domácí se za celou poslední třetinu nezmohli na útočnou akci, brankář Beňo téměř nepřišel do styku s pukem. Ze souboje LMCH – Slovan se stal souboj
LMCH – Pašek s pomocníkem Rusnákem. Bylo nepochopitelné, jak domácí nechali reprezentačního lišáka Paška řádit. Marně sahali do
hloubky posledních sil, radost z krásné druhé třetiny se měnila v kapky hořkosti. Mnozí z nejvěrnějších diváků odcházeli.
Slovan byl na utkání velice dobře připraven. Jeho hráči byli s výkony Přerovských důkladně seznámeni. V pohyblivosti těžili z velmi nízkého věkového průměru 23 roků. Hlediště vyprodáno, 5600 diváků. Trojici rozhodčích tvořili zkušení prvoligoví : hlavní Jirka, na čarách
Caban a Kriška. Jirka ke škodě domácích přimhouřil oči nad třemi evidentními prohřešky hostí, za něž mělo následovat jejich oslabení.
Stránka 3
T J SLOVA N : T J L MCH 1 0 :1 ( 2 :1 ,2 : 0 ,6 :0 ) (JAŠKO 3X, BEZÁK 2X, RUSNÁK 2X,
PAŠEK 2X, ULEHLA—LUZAR) 8000 DIVÁKŮ
T J LO KO MEOCH EM A : T J SLOVA N 1 : 7 (0 : 1 ,1 :1 , 0 :5) (ŘEZÁČ—ULEHLA,
PUKALOVIČ, ROHÁČIK, MORÁVEK, ?, RUSNÁK, URBAN) 5500 DIVÁKŮ ( I VÍCE)
Povrchní pohled na výsledky tří utkání hokejistů Lokomotivy Meochemy ukazuje na jednoznačnost výsledků ve prospěch Slovanu Bratislava. Je však potřeba říci, že každé utkání se vyznačovalo velkým nasazením, bojovností a vysokou úrovní. Například instruktor prvního
utkání na tiskové besedě hodnotil úroveň výš než ligového střetnutí na vítkovickém ledě v předcházející den a v podstatě se tímto rysem
vyznačovala všechna utkání. Kde hledat příčiny toho, že přerovské družstvo inkasovalo v posledních třetinách takový příděl branek ?"
V prvním utkání byli ve druhé třetině zraněni Hampel a Šašek, družstvo dohrávalo jen se sedmi útočníky, proto hráči nebyli schopni
plnit dobře obranné úkoly. V bratislavském utkání chyběl navíc i Hána a Chytil, což znamenalo při oslabeném kádru také úbytek fyzických sil. Přesto jsme měli řadu gólových šancí. Stejný průběh mělo i poslední utkání. Trenér Podlaha jasně řekl - po zraněních se ukázala
slabina, pečlivě skrývaná celou sezónu - máme příliš úzký kádr hráčů na náročná utkání.
Bratislava měla možnost výběru pro útočné řady a reprezentanti Pašek, Jaško a Rusnák vlastně rozhodli utkání. Gólová vyrovnanost
prvých dvou třetin byla dána jak dobou fyzické výdrže útočníků Přerova , tak i slabinou obrany Slovanu, velmi často hrála jen se čtyřmi
hráči a to je pro budoucí ligu málo.
Je třeba také říci, že Slovan se na kvalifikaci připravoval tři týdny, (Ve Skalici remizoval 4:4 a podle slov trenéra domácích Mrlíka hrál
jen v tréninkovém tempu), zatímco Přerovu zbyl prakticky týden na regeneraci sil po náročných utkáních v závěru soutěže.
Ve všech utkáních se hrál útočný, otevřený hokej, jak se říká "nahoru - dolů", což jistě diváci ocenili. Přerovští trenéři uvažovali i o možnosti osobní obrany na nejlepší hráče soupeře, případného kouskování hry a zašlapování.Nakonec se k tomuto stylu antihokeje nesnížili
i za cenu, že se nepodařilo dosáhnout vyrovnanějších brankových výsledků.
Kvalifikace byla družstvu LMCH užitečnou školou jak pro družstvo, tak i samotný oddíl. Ve hře proti reprezentantům se ukázal rozdíl
proti ligovému hokeji, na povrch vyplynuly rezervy ve vyrovnanosti kádru mužstva, taktické vyspělosti a částečně i ve fyzické kondici - to
jsou úkoly pro zlepšení v příští sezóně, abychom v Přerově mohli opět vidět boje o špičku tabulky národní hokejové ligy.