Za posledních 100 let se ve světě událo mnoho událostí. V motoristickém světě jich není o moc méně,
Historie Avon Tyres začala již v roce 1885, kdy byla v anglickém městečku Melksham ve staré textilní
továrně, založena továrna na výrobu pryže. V roce 1911 začala továrna vyrábět i motocyklové
pneumatiky.
Pneumatiky Avon vyrábí širokou škálu produktů, včetně pneumatik pro sport, cestování a vyloženě
závodní použití. Avon Tyres dnes disponuje certifikátem ISO9001, za inovaci v oblasti pneumatik a
gumárenského průmyslu. V průběhu let se značka Avon Tyres trvale usadila ve 13 různých
motocyklových sportovních podnicích na úrovni Mistrovství Anglie a USA a převládá v mnoha dalších
soutěžích. Na ostrovním závodě TT Isle Of Man již získala tituly ve všech kategoriích motocyklových i
sajdkárových závodů. Za poslední století na pneumatikách Avon tyto závody jezdili a vyhrávali
závodnící z celého světa. Mezi nimi byl i náš František Šťastný a ze světa Geoff Duke, John Surtees,
Mike Hailwood, Barry Sheene, Mike Duff a mnoho dalších. V poslední době nejlépe reprezentoval
pneumatiky Avon 14 násobný vítěz sidecar TT Isle Of Man Dave Molyneux a specialista pro třídu