4. hobby cup - Ondrej

4. HOBBY CUP
Předposlední prázdninový víkend patřil čtvrtému závodu seriálu Hobby Cup, jenž se jel na
Autodromu v Sosnové u České Lípy.
Autodrom Sosnová
Náš tým měl široké zastoupení, a to ve třídách Kadet-licence, ROK Junior-licence, ROK Juniorregistrace, ROK-licence, Honda-registrace, FC Senior-registrace a v závodě mechaniků, který se již
tradičně jede v sobotní podvečer. V našem stanu ještě sídlil Robert Lucák z Racing Hardware
teamu, jenž přivedl nováčka Daniela Šuberta, který v sedačce motokáry seděl poprvé a hned zvítězil
v kategorii Mladí. Robert Lucák jr. podával po celý víkend vyrovnané výkony, které mu nakonec
přinesly čtvrtou příčku.
Daniel Šubert (uprostřed)
Matěj Svoboda byl již od pátečního poledne nejrychlejší a svou výkonnost potvrdil i vítězstvím v
kvalifikaci. První jízdu bohužel nenastavili motor tak kvalitně jako soupeři, a tak skončil až třetí.
Druhou jízdu se prokousal ze třetího místa na startu na první místo a vyhrál. Třetí jízdu taktéž
vyhrál a celkově si odvezl první místo.
1.místo: MATĚJ SVOBODA
2.místo: JAN TUREK
3. místo: VLASTIMIL LUKEŠ
Výsledky kategorie KADET-licence
Průběžné výsledky kategorie KADET-licence po čtyřech závodech
Největší zastoupení jsme měli v kategorii ROK Junior, kde naše barvy hájili Ondřej Kočka s
Dennisem Waszkem (ROK Junior-registrace) a Matěj Parma (ROK Junior-licence). Ondřej Kočka
patřil již od pátečního rána mezi nejrychlejší jezdce vůbec a se svým mechanikem Martinem
vyladili stroj k úplné dokonalosti. Do kvalifikace nastoupil Ondra s novými pneumatikami, ale
podvozek byl nastaven na staré obutí. Ondra se ale s malým nedostatkem popral a kvalifikaci
dokončil čtvrtý, první v registrovaných. Matěj Parma naměřil na sedmé, respektive na šesté v
licencovaných, pozici. Dennis si vyjel devátou pozici na startovním roštu, což znamenalo druhou
pozici v registrovaných. První jízdu dokončil Ondra po špatném startu sedmý celkově, Matěj pátý a
Dennis devátý. Registrované Ondra vyhrál před druhým Dennisem. To znamená, že Matěj skončil v
licencovaných, stejně jako celkově, pátý. Druhou jízdu Dennis odstartoval tak perfektně, že bohužel
narazil do jednoho ze soupeřů a přišel o přední nárazník. V depu ztratil mnoho pozic a pro získání
ztracených míst zpět již neměl možnost, protože závod byl zastaven v sedmém kole po hrozivě
vypadající nehodě Marka Nikolajeva. Naštěstí se nehoda obešla jen s naraženým ramenem a Mark
se postavil na start do třetí rozjížďky. Ondra vyhrál ROK Junior-registrace a Matěj Parma skončil
šestý v ROK Junior-licence. Třetí jízda měla stejný scénář jako první, to znamená Ondra svoji
kategorii vyhrál, následovaný Dennisem a Matěj skončil pátý. Celkově tedy Ondra skončil na
stupínku nejvyšším, hned za ním byl Dennis a Matěj skončil na šesté příčce.
Průběžné výsledky kategorie ROK Junior-licence po čtyřech závodech
Ve třídě ROK-licence jel za nás Jaroslav Sopuch, ale přijel až v neděli, a tak se účastnil jen
posledních dvou jízd, ve kterých skončil dvakrát pátý.
Ke třídě Honda 390 toho není moc co říct. Tomáš Kříž vyhrál kvalifikaci, první, druhou i třetí jízdu
a již rozhodl o jeho celkovém vítězství v této kategorii. Poslední závod tak pojede s motokárou třídy
ROK, protože o vítězství v Hondách ho už nemůže nikdo připravit.
1. místo: TOMÁŠ KŘÍŽ
2. místo: PAVEL PETRÁČEK
3. místo: JAN ŠKRÁČEK
Výsledky kategorie Honda-registrace
Průběžné výsledky kategorie Honda-registrace po čtyřech závodech
Boj o celkové letošní vítězství, tak se dá popsat celá sezóna FC-Senior mezi Jiřím Kočkou a Karlem
Bauerem. V Sosnové tomu nebylo jinak. Již týden před samotným závodem oba dva ladili svoji
starou, ale i novou techniku. Lépe dopadl víkend pro Carlose, který skončil v kvalifikaci druhý a
bodované jízdy všechny vyhrál. Jirka se kvalifikoval jako třetí, když oba dva porazil Miroslav
Fučík. První jízdu skončil třetí, a zbylé dvě jízdy dokončil druhý. V průběžném pořadí tedy ztrácí na
vedoucího Bauera 13 bodů. Jejich boj bude tak pokračovat při posledním podniku Hobby Cupu ve
Vysokém mýtě.
1. místo: KAREL BAUER
2. místo: JIŘÍ KOČKA
3.místo: MIROSLAV FUČÍK
Výsledky kategorie FC Senior-registrace
Průběžné výsledky kategorie FC Senior-registrace po čtyřech závodech
Do závodu mechaniků nastoupil za tým OKKART Michal Novotný, který s nejpomalejším typem
motokáry v tomto závodě obsadil třetí pozici z celkového počtu osmi startujících.
Michal Novotný na třetím stupínku
Závěrem si vás dovoluji pozvat na poslední závod seriálu HOBBY CUP 2007, který se jede ve
Vysokém mýtě o víkendu 22.-23.09.2007.
TEXT: © ONDŘEJ KOČKA 2007

Podobné dokumenty

Výsledky - Zimní pohár - Kočka Cup

Výsledky - Zimní pohár - Kočka Cup XV. ZIMNÍ POHÁR - KOČKA CUP 2015 CELKOVÉ VÝSLEDKY POZ.

Více

KF3

KF3 STRABAG mistrovství České republiky karting 2009 Sosnová u České Lípy, 11. 04. 2009 - 12. 04. 2009 (1. závod sezóny) Oficiální výsledky: Celkové výsledky KF3 Národní poř.

Více

ASOCIACE KARTINGU Autoklub Hradiště v AČR Písek ZVLÁŠTNÍ

ASOCIACE KARTINGU Autoklub Hradiště v AČR Písek ZVLÁŠTNÍ Pro KZ2, KF2, KF3:  Shell V‐Power Racing čerpací stanice Shell, 2 km od závodní dráhy směrem na  přeložce České Budějovice.

Více

SČ Jméno Příjmení Vůz Objem Třída 1 Zdeněk Buchar Škoda

SČ Jméno Příjmení Vůz Objem Třída 1 Zdeněk Buchar Škoda Subaru Impreza WRC S6 Mitsubishi Evo X Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer EVO IX BMW E30 1.8Is BMW 328i Mazda MX6 BMW E36 Subaru Impreza WRX Ford Puma 1.7 BMW M3 e46 Mitsubishi Lancer Evo VIII For...

Více

Tabulky průběžného pořadí všech tříd

Tabulky průběžného pořadí všech tříd Mitsubishi Lancer EVO IX Mitsubishi Lancer EVO IX Mitsubishi Lancer Evo 6 Mitsubishi Lancer EVO IX Mitsubishi Evo 6 Subaru Impreza Mitsubishi Lancer EVO IX Subaru Impreza WRX Sti Subaru Impreza Mit...