LTC
MLADÁ
BOLESLAV o.s.
Zpravodaj závodní činnosti klubu č. 6/2014 ze dne 24.7.2014
Vážení závodní hráčky a hráči tenisového klubu LTC Mladá Boleslav. Dostává se Vám do
rukou další zpravodaj závodní činnosti klubu.
Byla dohrána všechna základní kola středočeských soutěží s následujícími výsledky :
(družstvo / výsledky 1.kola / 2.kola / 3.kola / 4.kola / 5.kola / 6.kola / 7.kola / MŽ B 8. a 9.kola // skóre // konečné pořadí)
Dospělí A / 4:5 / 5:4 / 4:5 / 7:2 / 8:1/ 7:2/ 7:2 // 5:2 // 2.
Dospělí B / 6:3 / 2:7 / 7:2 / 5:4 / 2:7 / 4:5/ 6:3 // 4:3 // 4.
Dospělí C / 3:6 / 5:4 / 1:8 / 3:6 / 6:3 / 4:5 / 0:9 // 2:5 // 7. - baráž
Dospělí D / 3:6 / 3:6 / 1:8 / 8:1 / - / 5:4 / 0:9 // 2:4 // 5.
Dorost A / 0:9 / 2:7 / 3:6 / 3:6 / 3:6 / 0:9 / 3:6 // 0:7 // 8. - sestup
Dorost B / 9:0 / 6:3 / 3:6 / 6:3 / 2:7 / 1:8 / 0:9 // 3:4 // 5.
Starší žactvo / 8:1 / 9:0 / 3:6 / 6:3 / 1:8 / 5:4 / 4:5 // 4:3 // 5.
Mladší žactvo A / 7:2 / 7:2 / 3:6 / 8:1 / 6:3 / 7:2 / 6:3 // 6:1 // 2.
Mladší žactvo B / - / 7:2 / 4:5 / 5:4 / 8:1 / 3:6 / 9:0 / 7:2 / 6:3 // 6:2 // 3.
Babytenis A / 7:3 / 8:2 / 10:0 / 9:1 / 10:0 / 10:0 / 10:0 // 7:0 // 1. – postup do čtvrtfinále
Babytenis B / 9:1 / 7:3 / 0:10 / 2:8 / 4:6 / 10:0 / 8:2 // 4:3 // 4.
A družstvo dospělých jenom díky těsné prohře 5:4 v Měchenicích nepostoupilo do 2.ligy.
Doufám, že postup do 2.ligy si toto družstvo vybojuje příští rok.
A družstvo dospělých v 7.kole
Hráči a hráčky obou družstev
babytenisu se svými kapitány
Výrazného úspěchu dosáhlo A družstvo babytenisu. Družstvo postoupilo do krajského
čtvrtfinále. Utkání bude sehráno 30.8. v Říčanech. V případě vítězství postoupí do krajského
semifinále, které bude sehráno 6.9. s vítězem utkání Wilson TC Modletice – LTC Slovan Kladno na
jeho hřišti.
A družstvu mladšího žactva unikl postup do ligy mezi prsty. Družstvo hrálo výborně po
celou dobu soutěže, ale bohužel v rozhodujícím utkání s TK Čelákovice nastoupilo nekompletní
sestavě a prohrálo 3:6. Družstvo hrálo bez svého nejlepšího hráče Daniela Makovičky a navíc
prohrálo dvě utkání ve třech setech.
C družstvo dospělých sice vyhrálo 2 utkání, ale na celkové skóre bohužel skončilo na
7.místě a bude hrát v sobotu 6.9. doma baráž se Sokolem Buštěhrad. ( v případě prohry bude
2.kolo baráže 20.9. také na našich dvorcích proti poraženému z utkání TK Týnec nad Sázavou a
Sokol Kamýk ). Doufám, že družstvo nastoupí v nejsilnější sestavě a udrží pro rok 2015 tuto soutěž.
Družstvům děkuji za bojovné výkony v letošních soutěžích. Děkuji nejen všem hráčkám i
hráčům, ale také kapitánům a jejich zástupcům družstev za účast na letošních soutěžích. Za
spolupráci na zajištění aktuálních soupisek jednotlivých utkání během celého průběhu soutěží
děkuji PaeDr. Miroslavu Špalkovi.
konaly druhé okresní turnaje pod názvem Tour
Mladoboleslavska 2014. Turnaj žáků byl sehrán v Bakově nad Jizerou. Turnaj vyhrál Marek
Kozderka, druhý skončil Martin Švejk. Celkem nás zde reprezentovalo 9 hráčů. Turnaj žákyň byl
sehrán v Rohatsku. Turnaj vyhrála Nikola Lupínková, čtvrtá skončila Nikola Peldová. Toto byly
bohužel ale jediné účastnice z našeho klubu. Závěrečný turnaj Masters bude sehrán o víkendu 20.21.9. na našich dvorcích.
V neděli
8.6.
se
V červenci byly zahájeny také turnaje Mistrovství ČR. Naše hráčky se na nich neztratily.
Na MČR žen Rieter Cup se Eva Válková probojovala do semifinále ve dvouhře i ve čtyřhře. Je to
výrazný úspěch v její tenisové kariéře. Další naše hráčka Lenka Brůchová prohrála ve 2.kole
s pozdější vítězkou Zuzanou Skočdopolovou – Zálabskou.
Na MČR mladších žákyň se prosadila Tereza Vajsejtlová. Ve dvouhře se probojovala do 3.kola
(zde prohrála s 1.nasazenou hráčkou Denisou Hindovou z I.ČLTK) a ve čtyřhře spolu Vendulou
Krýslovou postopila až do finále. Tímto výsledkem se poprvé v naší nové historii stala naše