soběslavského Spartaku (v tabulce 10. místo)
na píseckém ledě s Radomyšlí (4. místo).
Český Krumlov si poradil s táborským
béčkem. Hluboká měla volno, duel Veselí –
Strakonice se uskuteční v náhradním termínu.
Od týmu Radomyšle v konfrontaci se Soběslaví se čekalo rozhodně víc. „Předvedli jsme špatný
výkon hned ze začátku. Nebruslili jsme, chyběl pohyb,“ lamentoval kouč Radek Volf starší. Hosté
byli nebezpeční v brejcích a dvěma trefami Jiřího Smrže šli do vedení. Domácí snížili v polovině
utkání a vytvořili si řadu dalších příležitostí, jenže potom jim ublížila nedisciplinovanost. Za oplácení
dostal Ondřej Gába trest na pět minut a do konce zápasu. „To nás vykolejilo z tempa,“ přiznal
trenér.
Jeho svěřenci celkem třikrát inkasovali v oslabení, což byl i případ gólu na 1:3 počátkem třetí
třetiny. V 54. minutě hosté nedali trestné střílení. Potom snížil Petr Stropnický na 2:3, ale
soběslavský Miloš Schejbal pečetil výsledek při power play Sokola do prázdné klece. „Konečně jsme
proměnili šance, i když jen minimum z těch, které jsme si vytvořili. Ve druhém dějství nás domácí
zatlačili a ve třetím jsme přežili několik oslabení. Zvládli jsme zápas takticky i bruslařsky a
zasloužili jsme si body,“ uvedl kormidelník vítězů David Pánek.
Brankáři odvedli bezchybný výkon
Na domácím ledě se trápil rovněž Vimperk. Nedařilo se hlavně střelcům v čele s podzimní
litvínovskou posilou Janem Bojerem. „Do utkání jsme vstoupili velice vlažně, v takovém
povánočním tempu. Soupeř měl tři gólovky, ale naštěstí nás podržel gólman Mazúch. Po domluvě
v šatně jsme se od druhé třetiny zlepšili, mohli jsme obrátit vývoj v náš prospěch, jenže to jsme
nedokázali. V závěru byl zápas především o zodpovědnosti,“ komentoval dění pod Boubínem
domácí trenér Pavel Předota.
Vimperští se díky Jiřímu Langovi dočkali vedoucího gólu a vytvořili si další dvě, možná tři vyložené
šance. Po trochu laciném vyrovnání se v závěru naopak mohli prosadit hosté, ale nakonec
rozhodovaly samostatné nájezdy. Jako jediný se až ve čtvrté sérii trefil humpolecký Petr Dolejš,
jenž našel skulinku mezi betony Marka Mazúcha. „Dnes byly oba týmy stejně blízko k vítězství, ale
při nás tentokrát stálo štěstí. Na obou stranách odvedli bezchybný výkon brankáři,“ doplnil své
hodnocení za hosty Jiří Zour.
Slavoj pečetil do prázdné klece
Stoprocentní úspěch na vlastním ledě zaznamenali pouze Krumlovští, kteří šli do boje proti
táborské rezervě bez dlouhodobě zraněného Zdeňka Uhlíře a nemocného Romana Ungera a ujali se
vedení již ve 3. minutě zásluhou Jakuba Malovce. Hosté však otočili do první sirény, když se trefil
zkušený forvard Martin Mařík a juniorský obránce Filip Novotný. Domácí si vzali zpátky těsný
náskok ještě před polovinou zápasu a už ho nepustili.
Pečetící gól na 5:3 dali slavojáci při závěrečné power play táborských „kohoutů“. „V úvodu vytěžili
hosté z minima maximum. My jsme ve druhé a třetí třetině přidali na důrazu a v bruslení. Přehráli
a přestříleli jsme soupeře,“ konstatoval krumlovský asistent Vilém Migl mladší. „Byl to oboustranně
dobrý hokej v tempu a nasazení. Dostali jsme dva góly v oslabení, ale hlavním důvodem, proč jsme
nevyhráli, bylo neproměňování vyložených šancí. Dát jich aspoň polovinu, tak máme body,“ tvrdil
trenér poražených Pavel Kratochvíl.
Krajská liga, 17. kolo:
TJ Sokol Radomyšl – OLH Spartak Soběslav 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly a nahrávky: 31. Koupal (Koutenský), 58. Stropnický (D. Mazanec, Jungbauer) – 12. Smrž
(Hák, Sládek), 26. Smrž (Hák, Duda), 44. Schejbal (Sládek), 60. Schejbal (Vild).
Rozhodčí: J. Packa ml. – Deim, Šimánek.
Vyloučení: 6:8, navíc O. Gába (Radomyšl) 5 minut + do konce.
Využití: 1:3.
Diváků: 117.
TJ Radomyšl: L. Kadlec – Burkoň, Pěnička, M. Hřebíček, R. Volf ml., Koutenský, Škoda, D.
Mazanec – J. Řehoř, Jungbauer, Mošovský, J. Volf, O. Gába (41. Stropnický), Duchoň, Zd. Javůrek,
Koupal, Šimoník (28. Klas). Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.
OLH Soběslav: Křiklán – Smíšek, Sládek, L. Karpíšek, Vild, Rybák, Jansa – Hák, Schejbal, Smrž,
Chalupský, Máca, Píha (21. Slavík), Petržílka, Horáček, M. Kučera. Trenéři David Pánek a Vladimír
Drachovský.
Hráno 3. ledna.
HC Vimperk – TJ Jiskra Humpolec 1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1)
Góly a nahrávky: 43. Lang (Krejsa) – 51. Hubata (Hurda), rozh. nájezd Dolejš.
Rozhodčí: Poskočil – Vondráček, Mašek.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 0:0.
Diváků: 250.
HC Vimperk: Mazúch – O. Předota, L. Vavřík, Gabauer, R. Sitter, Vítovec, J. Předota – J. Sitter
(21. Jan Bárta), Bojer, Paule, Kouba, Hail, B. Král, Krejsa, Lang, P. Novotný. Trenér Pavel Předota.
TJ Humpolec: Jan Zour – J. Šerák, M. Kříž, L. Hynek, Hurda – Brychta, D. Hřeben, Knězů, Dolejš,
M. Hynek, Hubata, Komůrka, Krankus. Trenéři Jiří Zour a František Šerák.
HC Slavoj Č. Krumlov – HC Tábor B 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Góly a nahrávky: 3. Malovec (Příchovský), 22. Příchovský (Klíma, M. Lukeš), 29. R. Uhlíř (J.
Kadlec, Vondřich), 46. Čížek (M. Lukeš, Klíma), 59. J. Kadlec (R. Uhlíř) – 12. M. Mařík (R.
Pechánek, Hubáček), 17. F. Novotný (Škulina), 44. R. Pechánek (M. Mařík).
Rozhodčí: Hamr – Zeman, Soukup.
Vyloučení: 6:6, navíc Čížek (Č. Krumlov) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváků: 130.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Štěrba, M. Mrázek, Malovec, Čížek, Machálek, M. Šimek, od 21. navíc J.
Marek – J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, M. Lukeš, Příchovský, Klíma, J. Fučík, Svěchota, Pichler.
Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Tábor B: Šelepa – Samec, Trieb, Pavel Dudák, Škulina, A. Hájek, F. Novotný, D. Hlaveš –
Hubáček, R. Pechánek, M. Mařík, T. Kratochvíl, Drda, Hraňo, Bílek, Petr Dudák, Pospíchal, T.
Heršálek. Trenéři Pavel Kratochvíl a Petr Škulina.

Podobné dokumenty

Marie Jelinek – bruslit jsem začala v Praze

Marie Jelinek – bruslit jsem začala v Praze kdo nepřežil. My jsme do Prahy doletěli a dozvěděli se to až tam. Byla to velká tragédie a mistrovství v Praze bylo z toho důvodu zrušeno. Konalo se až za rok a tak jsme se do Prahy vrátili znovu v...