Sportovní reprezentace ČVUT na Euromilanu 2011

Sportovci ČVUT vyhráli 1. Světové univerzitní hry v Římě
Letošní sportovní univerzitní soutěže Euroroma 2015 se stali zároveň 1. Světovými
univerzitními hrami. Konaly se v termínu 12. – 14. 11. a zúčastnilo se jich i 68 sportovních
reprezentantů ČVUT v Praze. Ve velice silné konkurenci 3 kontinentů, 27 zemí, 60 univerzit a
asi 1800 sportovců se nám podařilo celou soutěž vyhrát a získat tak do svého držení putovní
pohár! I když ani jedno z našich 9 zúčastněných družstev svou soutěž nevyhrálo, především
pět druhých míst a dvě třetí místa znamenala v konečném bodování univerzit zasloužené
prvenství. Na 2. místě za námi skončila domácí univerzita Roma Tre a na 3. místě rumunská
Univerzita Kluž. Nutno s povděkem ohodnotit, že celá soutěž se vyznačovala kvalitní
organizací a byla navíc obohacena účastí cizokrajných univerzit ze Středního východu, Číny
apod.
Plné absolutorium za své sportovní výkony zaslouží především medailová umístění
našich družstev futsalistů, futsalistek, tenistů, volejbalistek, atletů, basketbalistek a
basketbalistů. Přínosem do celkového bodování bylo i 4. místo stolních tenistů a čtvrtfinálová
účast volejbalistů a tenistů B - týmu.
Jednotlivé výsledky medailistů
Druhá místa – stříbrné medaile
Futsal muži (trenér Mgr. Pavel Korbelář, účast 32 mužstev) : ČVUT – Zagreb
Mechanical Engeniring 1 : 1; - Comillas Madrid 3 : 2; - USTHB Alžír 3 : 0; osmifinále – UTB
Zlín 1 : 1 (penalty 5 : 4); čtvrtfinále – Univerzita Sergy Pontoise (Fr.) 1 : 0; semifinále –
RGGU Moskva 3 : 1; finále – RIT Kosovo 1 : 3.
O stříbro se přičinili: Konečný Marek, Brotánek Lukáš, Špatka Jakub, Mráz Josef, Hrstka
Marek, Valenta Pavel, Král David, Hruška Tomáš, Kubelka Matouš, Bažant Jan, Jerhot
Michal, Pár Dominik a Duch Daniel.
Futsal ženy (trenér Mgr. Pavel Rus, 8 družstev) : ČVUT – Comillas Madrid 5 : 0;
- Roma Tre B 4 : 0; ČF – HEC Paříž 3 : 0; SF – UTB Zlín 1 : 0; finále – Roma Tre 1 : 1
(penalty 4 : 5).
Stříbrné medaile vybojovaly : Bartoňková Eva, Beštová Blanka, Šedivá Simona, Chumanová
Pavla, Valentová Veronika, Hajnová Kateřina, Krkošová Míša, Motyková Barbora, Benková
Patrícia a Řezáčová Kristýna.
Tenis (dohled doc. Zdeněk Valjent, 20 smíšených družstev) : ČVUT A – Univerzita
Kluž B 2 : 1; - Roma Tre B 3 : 0; - Univerzita Abu Dhabí A 3 : 0; ČF – Univerzita Abu
Dhabí B 2 : 0; SF – Univerzita Marseille 2 : 1; F – Foro Italico Roma A 0 : 2.
ČVUT B – Ekonom Bratislava 1 : 2; - Roma Tre A 2 : 1; - IESEG Lille 3 : 0; - Univerzita
Kluž 2 : 1; ČF – East China University 0 : 2.
Stříbrné medaile získali Potužák David a Bursová Sára, za ČVUT B nastupovali Hartmann
Michal a Říčanová Daniela.
Volejbal ženy (dohled doc. Zdeněk Valjent, 16 týmů) : ČVUT – Univerzita Kluž 2 : 1;
- Comillas Madrid 2 : 0; - University of Bejaia (Alžír) 2 : 0; ČT – Ekonom Bratislava 2 : 0;
SF - Univerzita AIX Marseille 2 : 0; finále – Roma Tre 0 : 2.
Stříbrné medaile vybojovaly : Pospíšilová Kateřina, Sršňová Lucie, Cápalová Olga, Jenčová
Markéta, Pětrošová Veronika, Kopecká Barbora, Zaiblová Kateřina a Šmejkalová Petra.
Atletika (trenér doc. Zdeněk Valjent, 8 smíšených týmů, disciplíny : 400 m, 800 m,
míle, smíšená švédská štafeta, smíšená štafeta 4 x 400 m).
Stříbrné medaile získali : Dvořák Michal, Král David, Valenta Pavel, Pár Dominik, Brotánek
Lukáš, Doležalová Bára, Kurková Gabriela, Bartoňková Eva, Motyková Barbora a Krkošová
Míša.
Třetí místa – bronzové medaile
Basketbal ženy (trenér dr. Antonín Ludvík, 12 družstev) : ČVUT – Univerzita
Bělehrad 21 : 16; - ETSIM Madrid 19 : 15; - Manchester University 22 : 9; ČT – Comillas
Madrid 25 : 10; SF – Aristos Campus Mundus (Špan.) 11 : 17; o 3. místo - Univerzita AIX
Marseille 29 : 27.
Bronzové medaile vybojovaly : Fryšová Veronika, Hanzlíková Tereza, Hlaváčková Barbora,
Jozová Šárka, Pešková Veronika, Plačková Aneta, Součková Jana, Šillarová Michaela a
Svobodová Linda.
Basketbal muži (trenér dr. Antonín Ludvík, 16 mužstev) : ČVUT – Univerzita Sharjah
26 : 34; - American University Paris 36 : 21; - Aristos Campus Mundus (Špan.) 20 : 17; ČT –
Roma Tre 27 : 22; SF – Vytautas Magnus University (Litva) 8 : 12; o 3. místo – ETSIM
Madrid 50 : 20.
Bronzové medaile získali : Filip Jan, Gavenčiak Karel, Heřmánek Jan, Pacák Lubor,
Seidler Michal, Schinko Matěj, Socha Dominik, Vakrčka Petr a Vilikus Vilém.
Zapsal
doc. PaedDr. Zdeněk Valjent, PhD.
Vedoucí sportovní výpravy ČVUT
Naše medailové kolektivy lze vidět na přiložených fotografiích.

Podobné dokumenty

Vánoční běh pod Černou věží 2015

Vánoční běh pod Černou věží 2015 Vánoční běh pod Černou věží 2015 - muži nad 60 Pořadí