11
LISTY Z GOLÈOVA JENÍKOVA
TURNAJ FIREMNÍCH JEDENÁCTEK
Fotbalový oddíl se snaží oživit tradici ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého
století a poøádal již 4. roèník turnaje firemních jedenáctek. Ke stálým úèastníkùm
uplynulých roèníkù firmám DVOØÁK, HOUFEK a týmu pana Kvaèka HABERKA se
tentokráte pøidala „STARÁ GARDA“ Golèova Jeníkova.
poháry za umístìní.
Zároveò doufáme, že se tato tradice udrží, a každý rok 5. èervence se sejdeme na høišti pøi
tomto turnaji.
Vítìzný tým firmy HOUFEK
Žáci ze druhého stupnì se letos zúèastnili okresního kola atletického Poháru rozhlasu, kde
soutìží celá školní družstva, jednotlivé výkony se bodují a jen ty nejlepší se zapoèítávají do
celkového výsledku.Soutìž se konala ve Svìtlé nad Sázavou. V kategorii mladší žáci a
žákynì reprezentovali naši školu - Kateøina Piskaèová, Andrea Pipková, Lenka Koøínková,
Michaela Truhláøová, Denisa Kamarádová, Aneta Semrádová,Nikola Semerádová a Daniel
Novotný, Pavel Houfek, Filip Machka, Tomáš Miøátský, Jindøich Èasar, Martin Vlach, Daniel
Kratochvíl, Michal Èepek. Kategorii starších žákù a žákyò zastupovali : Rudolf Broum, Petr
Nebøenský, Pavel Šanda, Jan Dobrý, Vojtìch Petr, Marcel Mezei, Ondøej Liška a Dominika
Zelená, Kateøina Michálková, Hana Kratochvílová, Nikola Zemanová, Anna Steklá, Ivona
Machková, Michaela Buchtová , Lucie Wernerová. Z našich ètyø družstev si v nároèné
soutìži nejlépe vedly mladší žákynì, které si ve své kategorii vybojovaly tøetí místo.
Ostatním družstvùm se daøilo ménì mladší žáci skonèili na osmém místì, starší žáci na
šestém a starší žákynì na sedmém místì. Ale i tak dosahovali nìkteøí jednotlivci tak
vynikajících výkonù, že pokud by byli hodnoceni individuálnì,umisovali by se s nimi do
desátého místa v okrese. Za zmínku i pochvalu proto jistì stojí následující výsledky, nejprve
tìch mladších :
Kateøina Piskaèová se ve skoku dalekém svým výkonem 424 stala ve své kategorii nejlepší
skokankou okresu, Míša Truhláøová zabìhla druhý nejlepší èas na 600 m - 2:03,33, ètvrtým
èasem 2:04,00 ji následovala Denisa Kamarádová, štafeta mladších žákyò na 4krát 60 m
skonèila na druhém místì. Z ostatních našich šesákù a sedmákù si nejlépe vedli :
9. místo ( 34,80)
Také výkony nìkterých starších žákù a žákyò byly vynikající .Závod se nejvíce vydaøil
Michaele Buchtové, která ve vrhu koulí výkonem 9,11 m obsadila druhé místo v okrese, a
Dominice Zelené, která byla ètvrtá ve skoku dalekém - 421 cm..Do desátého místa se pak
10.místo ( 10,29)
· skok vysoký: Hana Kratochvílová: 7. místo ( 130 )
6. místo
Všem závodníkùm patøí podìkování za vzornou reprezentaci školy a také pøání, aby se jim i
v budoucnu ve sportu daøilo. (výsledky všech soutìží, které poøádá Dùm dìtí a mládeže v H.
Stará garda Sokola Golèùv Jeníkov
Tým firmy DVOØÁK
Text a foto: J. Bìhounek
8 12
11
Pøed koncem školního roku se žáci a žákynì základní školy zúèastnili okresních soutìží ve
vybíjené a atletice.
Vybíjenou hrála v Havlíèkovì Brodì tøi naše družstva jedno chlapecké a jedno dívèí ze 4. a
5.tøíd a jedno smíšené ze 6.tøíd. Nejlépe se daøilo chlapeckému družstvu páákù, které mezi
ètrnácti soupeøi obsadilo krásné páté místo. Družstvo dívek bylo po dvou porážkách z
dalších utkání vyøazeno a skonèilo tak na posledním místì. Chlapci a dívky ze šestky byli
také úspìšní a vybojovali v turnaji sedmnácti družstev deváté místo. Domù se všichni vrátili
spokojeni, protože si hlavnì dobøe zahráli a získali nové zkušenosti.
Do Havlíèkova Brodu pak vyrazili reprezentovat školu naši nejlepší atleti ze 3., 4. a 5. tøíd.
Na okresní atletickou olympiádu jednotlivcù odjelo letos 14 žákù - David Liška, Nikola
Dvoøáková, Petr Nohejl, Lenka Svitáková, David Skala, Lucie Horáková, Daniel Jelínek,
Markéta Èernovská, Patrik Málek, Lucie Škarydová, Ondøej Kosek, David Volenec, Vojtìch
Semrád a Karel Houfek. Výprava byla velmi úspìšná - závodníci pøivezli tøi medaile, dvì
ètvrtá místa a devìt jich skonèilo v první desítce. Nejvìtší pochvalu si zaslouží medailisté
David Skala, který vyhrál bìh na 60 m èasem 8,8 vt., Karel Houfek, který zvítìzil výkonem
41,5 m v hodu kriketovým míèkem a David Volenec, který byl druhý ve skoku dalekém
výkonem 398 cm. Ètvrté místo vybojovali Petr Nohejl v bìhu na 60 m (10,2 ) a Vojtìch
Semrád v hodu míèkem (29,3 ).A za zmínku samozøejmì stojí i ostatní,kteøí se umístili v