Aufeer Design je dynamicky se rozvíjející vývojovou společností specializovanou na
Nabízí komplexní řešení v oblastech designu, vývoje a konstrukce komponentů, prototypů a modulů pro automobilový, letecký a dopravní průmysl. Tyto služby poskytuje osm
sehraných týmů se zaměřením na design a vyhlazování, karoserii (platforma, klobouk
a pohyblivé díly), interiér a sedadla, exteriérové plasty, střešní nosiče a světla, elektro
svazky, kabeláž a instalace, FEM simulace a výpočty, simulace, technologie a konstrukci
lisovacího nářadí pro plechy, industrializaci, vedení projektů a kontrolu kvality.
Společnost využívá pracovních a komunikačních nástrojů a platforem nejvyššího
světového standardu, vč. aplikací Catia, Icem Surf, Alias, Autoform a FEM simulačních
softwarů. Řešení, konzultace a další formy podpory realizuje především doma a v evropských státech, dále pak v Asii, Rusku a Americe.
Díky profesionalitě svých týmů, vhodnému umístění společnosti a poboček v blízkosti
zákazníků, prvotřídnímu hardwarovému a softwarovému vybavení a modernímu a bezpečnému přenosu dat dosahuje Aufeer Design požadovaných
výsledků rychle, ekonomicky a efektivně.
spoustu utkání předehrávali, a tak je první výhra
ze zmíněné série už z poloviny prosince. To Energie doma porazila Slavii 5:3. Stejným výsledkem
Západočeši vyhráli i ve Znojmě, a pak už je čekal
zmíněný prestižní turnaj ve Švýcarsku. Tam v silné konkurenci porazili jen Ingolstadt a skončili
čtvrtí. Po návratu ze Spengler Cupu stihli svěřen-
HC Energie Karlovy Vary – HC MOUNTFIELD 4:3
Branky a nahrávky: 8. Melenovský, 11. Pech (Řezníček, Melenovský), 12. Sailer (Mudroch), 31. Sailer (Mudroch) - 3. Vak (Toman, Kotrla), 24. Veselý
(Vydarený, Toman), 48. Vak (L. Poživil, Melichárek).
Rozhodčí: Hodek - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:6,
navíc Kotrla (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 3340.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Řezníček,
Dobroň, Němec, Duben, Prošek, Mudroch, K. Černý Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Skladaný - Sailer, Kristek, Milan Procházka - Dej, Zucker,
Zaťovič.
HC MOUNTFIELD: Turek - Frolo, Gřegořek, Toman,
Vydarený, L. Poživil, Sičák, Jareš - Kůrka, Huml, M.
Hudec - Kotrla, Vak, Veselý - Kuchejda, Mertl, Gulaš
- Melichárek, Hřebejk, Bílek.
ZÁPASY S ENERGIÍ BÝVAJÍ VYROVNANÉ
V dosavadních dvou vzájemných měřeních sil si
soupeři pokaždé body rozdělili. Domácí brali dva,
hosté jeden. V prvním říjnovém utkání měli Boleslavští ve své Metrostav Aréně solidně našlápnuto za tříbodovou výhrou, ale vedení 2:0 a poté 3:2
neudrželi, a tak zápas dospěl přes prodloužení až
do penaltové loterie. V ní se jako jediný prosadil
Barinka, a tak zajistil extraligovému nováčkovi
druhý bod.
Také listopadový střet Karlových Varů s Mladou Boleslaví nabídl vyrovnaný boj. Energie sice
19:45
jen o gól a také na to dvě minuty před koncem základní hrací doby doplatila. Středočeši se za stavu 1:2 nevzdali a při power-play srovnal Boháč.
Tentokrát však zápas ukončilo už prodloužení.
Vary.
13. kolo 10. října 2008 BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary (4:3 sn.)
Branky a nahrávky: 13. Čech (Benda, Brňák), 16. Benda (Brňák, Tomas), 34. Kočí (Král, Sýkora), rozhodující sam.
nájezd Barinka – 19. Kristek (Procházka), 24. Procházka (Duben, Grof), 55. Kristek (Duben, Dobroň). Rozhodčí:
Kubeš – Bádal, Bejček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3980.
BK Mladá Boleslav: Chábera - Marušák, Kočí, Posmyk, Brňák, Bauer, Holub, Schnabel – Gajovský, Král, Handlovský
– Tomas, Sýkora, Benda – Nouza, Rod, Eiselt – Barinka, Čech, Boháč - Kubeš.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Němec, Hanzlík, Dobroň, Duben, Grof, Řezníček, Prošek, Mudroch - Kumstát,
Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Dej, Zaťovič.
26. kolo 25. listopadu 2008 HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav (3:2 pp.)
Branky a nahrávky: 13. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 29. Kumstát (Skuhravý, Košťál), 62. Pech (Skladaný, Prošek)
– 28. Kočí (Posmyk, Král), 58. Boháč (Tomas, Král). Rozhodčí: Fraňo - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1.
V oslabení: 0:0. Diváci: 3030.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Čutta, Mudroch, Řezníček, Němec, Hanzlík, Prošek, Duben - Kumstát,
Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Sailer - Dej, Pech, Skladaný - Zucker, Bauer, Zaťovič.
BK Mladá Boleslav: Šindelář - Kočí, Posmyk, Brňák, Mocek, Schnabel, Holub, Benda, Jindra - Padělek, Král, Handlovský - Barinka, Tomas, Boháč - Sýkora, Eiselt, Nouza - Fiedler, Pšurný, Rod.
4
5
OHLÉDNUTÍ Z A POSLEDNÍMI Z ÁPA S Y
JEDEN GÓL NA SPARTU STAČIT NEMOHL
PO BUDĚJOVICÍCH LOUPILA BOLESLAV I VE ZLÍNĚ
Také ve třetím vzájemném utkání Mladé Boleslavi a Sparty, které bylo na programu v Metrostav Aréně den před Silvestrem, se radovali
zkušenější Pražané. Bruslařský klub totiž i potřetí
našel recept na sparťanskou obranu jen jednou.
přesilovkovou teč Tona z 27. minuty už svěřenci
Jaromíra Šindela odpovědět nedokázali. V předposlední minutě pak stvrdil výhru Sparty třetím gólem Látal, který unikl domácí obraně a s přehledem
i tentokrát Mladoboleslavští
odcházeli do kabin s dvougólovým náskokem. V 17. minutě totiž při oslabení Benda přiťukl puk ve středním pásmu Handlovskému,
který prchl domácí obraně a své sólo zakončil za Bieglova záda.
Po bezbrankové druhé dvacetiminutovce zdramatizoval vývoj zápasu ve 47. minutě Rachůnek, který
šikovně tečoval střelu Lučky od modré. Berani se nadechovali k velkému náporu, ale Středočeši odpověděli tím nejlepším způsobem. V 54. minutě napadal hluboko v útočné třetině zlínskou rozehrávku
David Vrbata, puk se dostal k Důrasovi a ten ho posunul před bránu na Radima Vrbatu, který blafákem
do bekhendu vrátil hostům dvougólový náskok. Do konce zápasu se už stav nezměnil, a tak si svěřenci
kouče Jaromíra Šindela připsali další důležité tři body.
BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha (1:3)
Branky a nahrávky: 16. Sýkora (Důras, Kočí) - 5. Langhammer (Ton), 27. Ton (Hanzlík, Langhammer), 59. Látal
(Hromas, Hanzlík). Rozhodčí: Pešina - Čížek, Prchal. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4100
(vyprodáno).
BK Mladá Boleslav: Šindelář – Schnabel, Hunkes, Kočí, Jindra, Mocek, Posmyk, Čížek – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras
– Nouza, Král, Handlovský – Padělek, Boháč, Benda – Rod, Sýkora, Pšurný.
HC Sparta Praha: Pöpperle – Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Hanzlík, Procházka, Černošek, Jerofejevs, Vinogradov – Netík,
Výborný, Kratěna – Ton, Langhammer, Koreis – Látal, Podlešák, Hromas – Mrňa, Hrdel, Kafka
VÍTĚZNÝ ZÁPAS NAČAL PREMIÉROVÝM GÓLEM RADIM VRBATA
Až na šest zápasů se protáhla nepříjemná série bez získaného bodu. Tu rázně uťali boleslavští hokejisté při první příležitosti v roce 2009 na ledě Českých Budějovic. Středočeši byli od úvodního vhazování
aktivnější a svou střeleckou převahu poprvé zužitkovali v šesté minutě, kdy si mezi kruhy najel Radim
Vrbata a zavěsil přesnou trefou. Po návratu z NHL se tak poprvé střelecky prosadil. Dvě minuty před
první přestávkou navíc Bruslařský klub odskočil do dvoubrankového vedení, když Handlovského tvrdou střelu dorazil do sítě Nouza.
Domácí se nevzpamatovali ani ve druhé třetině a ve 28.
minutě inkasovali potřetí. Střelu aktivního Radima Vrbaty
od modré tečoval při přesilovce Sýkora. Když se pak ve 47.
minutě prosadil i Handlovský, extraligový nováček vedl už
4:0. Hrozící debakl odvrátil Mountfield dvěma góly v závěrečné pětiminutovce. O čistý štít obral Cháberu v 55. minutě Bílek a na konečných 2:4 upravil v poslední minutě Mertl.
I přes závěrečné snažení Českobudějovických byl hned po
utkání odvolán dosavadní hlavní kouč Ernest Bokroš.
HC MOUNTFIELD – BK Mladá Boleslav 2:4
Branky a nahrávky: 55. Bílek (Duda), 60. Mertl (Poživil, Hudec) - 6. R.Vrbata (D.Vrbata), 18. Nouza (Handlovský),
28. Sýkora (R.Vrbata, D.Vrbata), 47. Handlovský (Král). Rozhodčí: Turčan - Bejček, Kaňourek. Vyloučení: 8:10.
Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 5103.
HC MOUNTFIELD: Kovář - Poživil, Gřegořek, Sičák, Vydarený, Frolo, Toman - Melichárek, Huml, Hudec - Kůrka,
Gulaš, Kotrla - Duda, Vak, Veselý.
BK Mladá Boleslav: Chábera - Hunkes, Schnabel, Jindra, Kočí, Posmyk, Mocek – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras - Nouza, Král, Handlovský - Padělek, Boháč, Benda - Gajovský, Sýkora, Rod.
6
RI OKNA Zlín – BK Mladá Boleslav 1:3
Branky a nahrávky: 47. Rachůnek (Lučka) – 6. Král (Benda, Posmyk), 17. Handlovský, 54. Vrbata R. (Důras, Vrbata
D.). Rozhodčí: Šindler - Kotka, Bláha. Vyloučení: 4:8, + Benda (Mladá Boleslav) 10 minut osobní trest. Využití:
0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3699.
RI OKNA Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Ondráček, Balán, Andrašovský - M. Pšurný, Vlach.
BK Mladá Boleslav: Chábera - Hunkes, Schnabel, Jindra, Kočí, Posmyk, Mocek, Čížek - R. Vrbata, D. Vrbata, Důras
- Nouza, Král, Handlovský - Padělek, Boháč, Benda - R. Pšurný, T. Sýkora, Kazionov.
JAK TO VIDÍ TRENÉR
„Přijeli jsme na Moravu s cílem neinkasovat příliš
branek, což se nám povedlo. Byli jsme během zápasu v pohodě. Hráči až na pár malých zaváhání splnili
přesně to, co jsme od nich očekávali. Ve hře je ještě hodně bodů a jsme odhodláni dostat se z poslední