À ‡ †`˜ý œ`”ƒ˜`†ƒŒ

Víkendový zpravodaj 14 – 15.8.2010
DIVIZE
Tasovice-Konice 3:2 (1:1). Domácí nastupovali ke střetnutí s úkolem odčinit vysokou porážku
z úvodního kola, což se jim podařilo. Zápas začali oba soupeři opatrně, čekalo se na chybu v obraně.
Vývoji utkání napomohla 33. minuta, domácí Čop otevřel skóre, když dopravil míč do sítě patičkou.
Od vedoucího gólu se tempo hry ještě zvýšilo, fotbalisté začali předvádět svižnou a bojovnou
kopanou. Nakonec se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu, hostující Křeček využil chybu
v domácí obraně. Do druhé půle nastoupili s větší aktivitou Tasovice, vytěžený tlak korunovali v 57.
minutě vedoucí brankou, přihrávku Veselého tečoval do konické svatyně opět Čop. Skóre pak ještě
navýšil Doležal, v souboji s obranou získal míč a sólový únik zakončil střelou do prázdné branky.
Konečnou podobu zápasu přinesla 78. minuta, hezkou kombinační akci zakončoval Rajnoha a snižoval
na rozdíl gólu. Vyrovnání se hosté nedočkali, možná i díky oslabení, od 62. minuty hráli bez
vyloučeného Řeháka. Ze stadionu tak odcházelo 285 diváků jistě spokojených s předvedenou hrou i
získanými body, které si fotbalisté Tasovic zcela zasloužili.
FOTBAL V KRAJI – IE ZNOJMO PŘIVEZL BODY Z BZENCE
KP
Mor. Krumlov-Boskovice 2:4 (1:1). Domácí nastoupili proti soupeři, který sestoupil z divize, rozdíl ve
zvítězili. Branky domácích zaznamenali Březina a Kleibl.
Bzenec-IE Znojmo 1:2 (0:1). V zápase nováčků v přeboru si připsali body za vítězství Znojemští.
Domlácí zahájili náporem, do vedení však šli hosté v 17. minutě po střele Ostrého do horního růžku
bzenecké svatyně. Po dosažení této branky převzali iniciativu, která jim vydržela po celý první
poločas. Do druhé půle vstoupili domácí se snahou vyrovnat, hosté hrozili hlavně z rychlých
protiútoků. Obrana Znojma kapitulovala v 80. minutě, bouřlivé prostředí přispělo ke vstřelení branky
ze standardní situace. Z remízy se ale dlouho neradovali, v 87. minutě proměnil nařízenou penaltu
Kalina a stanovil konečný výsledek.
Rousínov-1. SC Znojmo B 0:1 (0:1). Znojemští zahajovali soutěž na hřišti soupeře, který sestoupil
z divize. V Rousínově odehráli zcela vyrovnané utkání a nakonec v dramatické koncovce uhájili vedení
ze 26. minuty, kdy se trefil mezi tyče po centru Švarce Gregor Kovač. Druhá půle byla poznamenaná
červenou kartou domácího stopera, předčasně do sprch musel i hostující Lukáš Zifčák. Domácí ve
snaze o vyrovnání zvýšili v závěru tlak, ale dobře hrající znojemskou obranu nepřekonali.
I. A třída
Hrušovany-Veverská Bitýška 3:0 (1:0). Domácím se vydařil vstup do soutěže, svého soupeře
přehrávali po celý zápas. Hosté si vypracovali v 10. minutě jedinou šanci, hrušovanský gólman ji
úspěšně zlikvidoval. Navíc dohrávali od 70. minuty oslabeni. Dva góly vítězů dal Černý, jeden z toho
z penalty, třetí branku si připsal Svoboda.
Dobšice-Vojkovice 2:1 (1:1). Nováček soutěže, tým Vojkovic, byl kvalitním soupeřem, dokázal však
vzdorovat jen do poločasu. Diváci se branek dočkali v závěru první půle, ve 40. minutě šli do vedení
domácí brankou Ondřeje Zajíce, hosté srovnali o dvě minuty později. Druhý poločas patřil Dobšickým,
byli aktivnější, diktovali tempo. Vítězné branky se dočkali v 68. minutě, body zajistil úspěšnou střelou
Pospíchal.
Jevišovice-Miroslav 1:1 (0:0). Hosté se prezentovali dobrou organizací v obraně i rychlými protiútoky.
Patřil jim úvod zápasu, šance však promarnili. Domácí hru postupně vyrovnali, i oni se gólově
neprosadili. Po přestávce zvýšili úsilí ke vstřelení branky, to se podařilo v 65. minutě, autorem byl
Svoboda. Po obdržené brance se Miroslavští zaměřili více na útok, to se jim vyplatilo, v 78. minutě si
po rozehraném rohovém kopu srazila obrana Jevišovic míč do vlastní branky.
I. B třída
Šatov-Višňové 1:0 (0:0). Derby týmů z okresu skončilo zaslouženou výhrou domácích, kteří byli po
celý zápas lepší, potýkali se však se střeleckou nemohoucností. O zisku bodů rozhodla střela Pavla
Kříže z 83. minuty. Do dalších bojů již nezasáhl, z velké radosti si svlékl dres, čímž porušil pravidla a
obdržel za to žlutou kartu. Protože byla v tomto střetnutí jeho druhá, musela následovat červená a
předčasný odchod do sprch.
Únanov-Jaroslavice 1:2 (1:1). Staronový účastník krajské soutěže sehrál smolný zápas. V něm byl
fotbalovější, oplýval i bojovností, ale na vítězství to nestačilo. Hosté se již ve 4. minutě ujali vedení
Opatřilem, domácí však do poločasu stav srovnali. Po přestávce diktovali tempo opět Únanovští,
hosty k jejich radosti podržel gólman. Utkání spělo k remíze, rozhodnutí padlo až v 85. minutě po
brance Hudce.
Šaratice-Práče 3:2 (1:2). Domácí otevřeli skóre gólem v 15. minutě, do poločasu hosté stav srovnali
Gregorem a ještě do přestávky skóroval Koudela. Domácí vyrovnali hned v úvodu druhé půle,
vítězství strhli na svou stranu až v poslední minutě, když využili početní převahy o dva muže v poli.
Jedno oslabení způsobil vyloučený Kordač, druhé zraněný hráč, kterého nebylo možné po třetím
střídání nahradit.
Dorost
KP
Tasovice-Bystrc st. 0:2 (0:1), Tasovice-Bystrc ml. 2:9 (0:3), Szajko, Kunc, St. Lískovec-Mor. Krumlov st.
0:3 (0:3), Pecina, Kotlán, Staněk, St. Lískovec-Mor. Krumlov ml. 1:2 (1:2), Dvořák, Beneš.
I. třída
Přímětice-Únanov 4:0 (2:0), Bezrouk, Zimmermann, Svoboda, Klempa, ČK – Alexa Luboš (Ún.), IE
Znojmo-Miroslav 1:5 (0:1), Šperl – Chaloupka, Pelech, Sedlák, Návniška, Suchánek, Hor. KounicePohořelice 1:4 (1:2), Černý.
FOTBAL V OKRESE – FOTBALOVÉ SOUTĚŽE ODSTARTOVALY
OP
Jezeřany Maršovice-Šanov 4:3 (2:1). Nováčka okresního přeboru provázela ve střetnutí nervozita,
která poznamenala jejich výkon. Díky bojovnosti a nasazení získali své první vítězství. V zápase stále
vedli, hosté vždy stačili skóre srovnat. K zisku bodů jim pomohly nové posily, dva góly vsítil Michal
Novotný, další přidali Martin Forman a Vlasta Burian. Za hosty dvakrát rozvlnil sít Gábor, jednou se
trefil Bobor.
Božice-Hrádek 0:1 (0:0). O vítězství hostů rozhodly zkušenosti, pět hráčů ze základní sestavy
domácích bylo na dovolené a jejich místa zaplnili dorostenci. Přesto podali dobrý výkon. Utkání by víc
slušela remíza, šťastnější však byli hosté, o zisku bodů pro Hrádek rozhodla vlastní branka Božických.
Miroslav B-Hostěradice 2:1 (1:1). Z vyrovnaného zápasu se nakonec radovali domácí. V úvodu spálili
dvě dobrépříležitosti a hosté trestali gólem Kadlece. Do poločasu srovnal stav Martin Sulik. Ve druhé
půli byli Miroslavští aktivnější, rozhodnutí padlo v 75. minutě. Hlavička Irana se odrazila k autorovi
první domácí branky, který neměl problém skórovat podruhé, čímž zajistil svému družstvu zisk tří
bodů za výhru. Hosté po sestupu z krajské soutěže nastoupili s hodně omlazeným týmem.
Oleksovice-Dobšice 4:0 (1:0). Nový ročník v okrese otevřela páteční předehrávka a přinesla jasné
vítězství domácích. Ti podali solidní výkon a soupeře předčili i bojovností. Jako první střelec se zapsal
Jiří Tapšík a jeho gól zajistil poločasové vedení. Po přestávce se střelecky zaskvěl Krebs, po dvou
brankách ještě v závěru dovršil první letošní hattrick střelou z penalty.
Bohutice-Tasovice B 0:1 (0:0). Do 20. minuty byli hosté lepší, fotbalovější, šance se střídaly před
oběma brankami. Průběh druhé půle se vyrovnal, diváci zhlédli opět řadu nadějných gólových
příležitostí, ale až do 70. minuty žádná neskončila v síti. Domácího brankáře nakonec překonal
Vlastimil Fortelný. Bohutičtí vrhli všechny síly do útoku, ale ani početní převaha od 88. minuty
nepomohla k vyrovnání.
IE Znojmo B-Mor. Krumlov B 3:5 (2:2). Zápas rezervních celků přinesl oboustranně útočný fotbal
s mnoha šancemi před oběma brankami. Průběh střetnutí byl zajímavý již od prvních minut, na
vedoucí gól domácích hosté úspěšně odpověděli, ale poločasové vedení ztratili brankou do šatny.
Drama přinesl konec utkání, v 87. minutě domácí vyrovnali na 3:3, v 90. minutě a v nastaveném čase
hosté strhli dvěma góly vítězství na svou stranu. Jejich úspěšnými střelci byli Nový, Machotka,
Adamík, Doubek a Mourek, za poražené stříleli mezi tyče Miester, Michal Pojer a Šperl.
Hor. Kounice-Blížkovice 5:0 (1:0). Domácí diktovali hru a po celý zápas měli zřetelnou převahu.
Střelecky se však prosadili až po přestávce, hattrickem se blýskl Petr Svoboda, po gólu přidali Pavel
Schmalzbauer a Tomáš Kuchařík.
III. A třída
Křepice-Hatě 0:2 (0:1), Miškovec, Svoboda, Mramotice-Slup 1:3 (1.1), Chytrý Josef – Tomaštík Jar.,
Tomaštík Michal, Varaja, Pavlice-Jevišovice B 1:4 (1:4), Svoboda Martin – Stuchlík 2, Novotný, Drozd,
St. Petřín-Štítary 0:3 (0:2), Parůžek, Kala, vlastní, Přímětice-Únanov B 6:1 (4:1), Koc 2, Svačina Luboš,
Binder, Šrubař, Mrkvička – Vodák, Hostim-Mikulovice 4:4 (1:1), Kosík 2, Petříček Martin, Písařovic –
Princ 2, Cakl Jiří, Černík, Chvalovice-Micmanice (hráno v Micmanicích) 4:0 (1:0), Virgler 3, Paul
Rudolf.
III. B třída
Prosiměřice-Břežany 2:1 (2:0), Beleš Martin, Liška – vlastní, Polánka-Litobratřice 6:1 (3:0), Válka 4,
Procházka Jar., Hladký – Chromý Luboš, Loděnice-Suchohrdly u Mir. 1:6 (1:2), Jedlička – Lukas
Marek, Lukas Michal, Mazur, Hlavnička, Veselý, Vlček, Vlasatice-Vedrovice 2:1 (1:1), Matuška,
Roudný – Kolegar Michal, Olbramovice-Hrušovany B 0:0, Dyjákovice-Rakšice 1:5 (1:3), Budiač –
Janšta 2, Svoboda, Sobotka Michal 2, Hor. Kounice B-Hevlín 0:2 (0:1), Pechal Patrik, Němcovský Jan.
IV. A třída
Chvalovice B-Vranov 6:3 (1:2), Filip Radek 2, Rossíwal Petr, Kochan Bron., Rosecký Pavel, Červenka
Jiří – Jurčík 2, Žáček, Štítary B-Těšetice 2:3 (0:2), Podsklan Štěpán 2 – Kuchař 2, Bárta, Blížkovice B-IE
Znojmo C 3:5 (1:2), Svoboda Filip, Petrucha, Svoboda Kamil – Náprava Jiří 2, Poláček, Ostrý, vlastní,
Grešl. Mýto-Slatina 0:6 (0:5), Hodinka 2, Kováč, Málek, Rožnovský Milan, vlastní, Přímětice B-Hl.
Mašůvky 7:1 (3:1), Heger, Virgl, Pospíšil, Mrkvička, Matoušek Zdeněk PK, Fiala PK, vlastní – Voborný,
Olbramkostel-Suchohrdly 0:8 (0:5), Grillowitzer 2, Adamov 2, Kovačič 2, Fila, Režňák, Mikulovice BKonice 3:3 (2:0), Komenda 2, vlastní – Bursík, Vecheta, Březina.
IV. B třída
Troskotovice-Petrovice 5:1 (1:0), Kubíček 2, Burian 2, Švihálek - nehlášeno, Rybníky-Damnice (hráno
v Damnicích) 1:4 (0:4), Světlík – Plíšek 2, Šebela, Uherka, Miroslav C-Trstěnice 4:3 (1:3), Krištof 2,
Škuta, Mišík – Mihola 2, Bauer, Hostěradice-Skalice 5:3 (2:2), Horák 2, Procházka Tomáš 2, Sobotka
Radek – Bartůněk, Tapšík, Křepela, Branišovice-Jezeřany B 1:1 (0:0), Kališ Mir. - Liczak, JamoliceTavíkovice 2:3 (1:2), Horák Pavel st., Zelenka Petr – Scharff, Vrána, Krainer, Dobřínsko-Suchohrdly u
Mir. B 0:5 (0:1), Mička P. 2, Potěšil 2, Hlavnička.
IV. C třída
Slup B-Jaroslavice B 3:6 (0:4), Kučera, Hajdu, Černý – Koňiarik, Vencl, Rybanský, Procházka 2, vlastní,
Micmanice B-Lechovice 1:1 (0:0), Uhrinek – Lojín, Dyje-Krhovice 0:3 (0:3), Klima, Zálešák Petr,
Slavický, Mackovice-Čejkovice 1:5 (0:3), Dvořák PK – Šuráň 2, Michalovič 2, Sedlačík, Vel. KarlovHrabětice 0:6 (0:3), Pechal 3, Kalina, Húserek, Hrstek, Jiřice-Břežany B 4:0 (1:0), Hořčica, Dřízhal,
Kellner ml. 2, Havraníky-Božice B 10:0 (6:0), Smutný 5, Mareček 2, Varga, Chvíla, Žárský.
Dorost
OP A
Blížkovice-Pavlice 2:5 (1:2), Eberle, Samek Lukáš – Novotný Lukáš 2, Petrů, Jelínek, Suchánek,
Jaroslavice-Slup 4:0 (1:0), Drápela, Štěpaník, Lev, Gazda, Štítary-Micmanice 1:5 (1:1), Čapoun – Švec
3, Podola, Jílek, Jevišovice-Šatov 2:3 (0:2), Žalud Jan, Částek Matěj – Novák, Kňažovčík, Kello.
OP B
Práče-Šanov 9:2 (6:0), Zimek Ondřej 3, Kosec Patrik 4, Seethaler 2 – Krištof, Vintr, Hostěradice-Božice
1:3 (0:1), Psota – Figner, Vávra 2, Olbramovice-Vedrovice 2:5 (2:3), Světlík, Paračka – Sláma, Palutka
2, Čepera, Knotek, Višňové-Dyjákovice 1:5 (0:3), Rác – Kuřák, Kortyš Radek 2, Ševčík Ludvík 2.