MISTROVSTVÍ REPUBLIKY BÍGLŮ 2014 Krásný

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY BÍGLŮ 2014
Krásný slunečný víkend 11.-12.10.2014 patřil ve Skále u Rýmařova bíglům. V Jízdárně u
Kinclů probíhalo Mistrovství republiky bíglů v agility pro závodníky a Malé bíglí mistrovství
v agility pro začátečníky a štěňátka.
Hlavními partnery MR bíglů byla Stáj Kincl a Beagle Club ČR. Dalšími partnery byli Obec
Horní Město, Condicto, s.r.o., 4dox, zviratanakupuji.cz. Mediálním partnerem byl Pes přítel
člověka.
V sobotu se sešli bíglí štěňátka a začátečníci. Zúčastnilo se 16 týmů, které si zazávodili
v jumpingu a v agility. Ze součtu běhů nám vyšli vítězové. Jako nejlepší bíglí štěně byla
vyhlášena fena Precious Ornament Perla Vltavy, se kterou běhá teprve desetiletá Nela
Tichánková.
Bíglí nadějí roku 2014 se z kategorie začátečníků stala fena Ora Orchidea Sunny Side se
svou agiliťáckou parťačkou Petrou Štenclovou.
Všechny týmy si zaběhly pro radost tuneliádu a rovinku.
Všichni byli příjemně překvapeni tím, na jaké úrovni štěňátka a začátečníci běhají, každý rok
jsou vidět lepší a lepší výkony. Lidé s bíglíkama si agility opravdu užívají a snaží se s nimi
běhat čím dál líp! V příštím roce se na spoustu z nich zcela určitě můžeme těšit na velkém
Mistrovství bíglů a věřte, že to bude parádní podívaná :-)
No a v neděli to začalo. Hned od rána se začali sjíždět do Skal bíglíci z celé republiky a
s nimi i jiná plemena, která se účastnila zkoušek. Celkem zde bylo k vidění 50 týmů. Zkoušky
měli bíglíci jako tréninkovou přípravu.
Po zkouškách agility začalo Mistrovství republiky bíglů 2014. Na start se jako první postavilo
7 veteránů ve věku 9-13 let, kteří běželi jumping. Teda to byla podívaná. Všichni veteráni se
moc snažili, aby doběhli. Mezi prvními čtyřmi doběhnutými týmy byly velmi malé rozdíly,
takže všechno měl rozhodnout druhý běh agility. V druhém běhu se tak jako v prvním běhu
všichni snažili neudělat chybu, která by je připravila o vítězství. Nakonec se titulem Mistr
republiky bíglích veteránů 2014 může pyšnit 10-letá fena Aiki Mantis s Ondřejem
Lembardem, 2.vícemistrem veteránů se stala 9-letá fena Electra Ithaka Bohemia s Pavlínou
Courtonovou a 3.vícemistrem veteránů se stala 9-letá fena Object Of Beauty INTERRET-SC
s Martinou Imlaufovou.
Pak nastupovali na start závodníci, kteří se chtěli utkat o titul Mistr republiky bíglů 2014. Na
jumping nastupovalo 23 týmů. Z těchto týmů doběhlo první běh 14 týmů, které měli šanci po
druhém běhu získat titul. Po běhu agility už bylo jasné, že z 23 týmů doběhlo oba běhy jen 9
týmů. Titul Mistr republiky bíglů 2014 získal pes A3Ch Cleo Z Panství Offenheim s Nikol
Mrázovou, 1.vícemistrem se stala fena Adorable Andromeda Of Great Olympia s Pavlínou
Courtonovou a 2.vícemistrem se stal pes Color Concord Rapa – Nui s Janou Vodvárkovou.
Nakonec si závodníci s veterány zaběhli pro radost hru Power and Speed pro dvojice, tzv.
štafetu a moc se u toho bavili. Nejlepší dvojicí byli vyhlášeni Crazy Cleopatra Of Great
Olympia a Adorable Andromeda Of Great Olympia.
Všechny běhy stavěla a posuzovala rozhodčí Jiřina Máčková, které patří velké poděkování
za krásné parkury, které si bíglíci zaběhali.
Všem bíglím týmům gratulujeme a těšíme se za rok v Čechách.

Podobné dokumenty

Podzimní běh lyžařů 2013

Podzimní běh lyžařů 2013 pořadí st. číslo příjmení jméno ročník oddíl čas dns/dq/dnf

Více

SA1

SA1 VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Více

výsledky - Klub francouzských buldočků

výsledky - Klub francouzských buldočků mimo konkurenci od 15 měsíců, jedinci bez nároku na klasifikaci a pořadí SOUTĚŽE: Přihlášky je možné odevzdat v den výstavy do 13.30 hodin spolu s platbou u pokladníka výstavy paní Šamánkové. Nejhe...