Štěpánek Lukáš
VÝSLEDKY
13. kolo – neděle 22. 11. 2015
SK MINERVA BOSKOVICE – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 8:6 (0:0, 3:4, 5:2)
Sestava SKMB: Chvátal • Maksa-Pelikán, Lysoň-Theimer, Surý Aleš (A)-Honzek • Kroupa-Skácel-Matouš (A), Karný (C)-Veselý-Fadrný, Hnilička-Zvolánek-Václavík • do utkání nezasáhl: Vrba
• trenéři: Světlík a Karný
Sestava Ostrohu: Šivel (Luner) • Nevídal (C), Heča, Červínek, Rapant, Kučera Radek, Zahradný
• Mika, Neuwirth, Galuška Lumír, Galuška Vilém (A), Ťok, Rauš, Kučera Marek, Stránský, Šlapák,
Beneš • trenér: Klauda
Branky: 23:20 Karný (Lysoň, Theimer), 27:34 Matouš (Kroupa), 30:21 Fadrný GP, 42:13 Pelikán GP
(Maksa), 42:27 Hnilička (Surý Aleš), 44:50 Kroupa GP (Matouš, Pelikán), 49:38 Kroupa GP (Matouš,
Pelikán), 58:55 Skácel (Matouš) – 20:48 Neuwirth GP (Galuška Lumír, Galuška Vilém), 22:06 Beneš
TS, 30:31 Galuška Vilém (Galuška Lumír), 32:00 Ťok (Heča), 47:05 Zahradný GP (Galuška Vilém),
47:50 Neuwirth GP (Galuška Vilém, Nevídal)
Vyloučení: 13:11, navíc Mika (Ostroh) OT 10 minut a Fadrný (SKMB) 2 x OT 10 minut, využití: 4:3
Rozhodčí: Král, Bernard-Sofka
Delegát: Cambal, Diváci: 130
Důležité momenty utkání:
• 1:37 – hostující Ťok se po pravém křídle bleskurychle protáhl až před Chvátala, ale zakončení se mu nevydařilo • 5:34 – Lysoňův
příklep od modré skryl brankář Ostrohu Šivel v lapačce • 6:19 – Chvátal ve vlastním oslabení vychytal Nájezd Miky • 13:59 – Skácel
po rychlé zasekávačce střílí z mezikruží, ale trefuje Šivela pouze do masky • 20:48 – hosté se v přesilovce ujímají vedení, přihrávku Lumíra Galušky zpoza brány nasměroval do sítě Neuwirth • 22:06 – po Matoušově faulu následuje trestné střílení, Beneš jej suverénně
proměnil ranou pod víko – 0:2 • 23:20 – 1:2, vyhrané vhazování v útočném pásmu, Lysoň nastřeluje od modré, gólmanem vyražený
kotouč doklepává za brankovou čáru Karný • 27:34 – v ponechané výhodě srovnává Matouš, když po závaru před bránou hostí doráží
za Šivelova záda • 30:21 – 3:2, Fadrný v přesilové hře překvapil Šivela, když ho z nulového úhlu nachytal u tyče nepřipraveného
• 30:31 – hráči Uherského Ostrohu po chvíli odpovídají, Vilém Galuška po rychlé kombinaci upravuje na 3:3 • 32:00 – 3:4, hosté se
opět dostávají do vedení, nepřesnou rozehrávku v našem obranném pásmu trestá Ťok ranou do vinglu • 41:30 – nebezpečný výpad
hostí při vlastním oslabení, dorážející Ťok ale Chvátala nepřekonal • 42:13 – 4:4, Pelikán v přesilovce napřáhl z levého kruhu a trefuje
přesně ke vzdálenější tyči • 42:27 – Hnilička ve středním pásmu vybojoval puk, najíždí sám na gólmana a bekhendovou kličku posílá
mezi jeho betony – 5:4 • 44:50 – 6:4, rychlý protiútok 2×1 po Matoušově asistenci úspěšně zakončil Kroupa • 46:32 – čeká nás 74 ve
dvojnásobném oslabení • 47:05 – hlavní rozhodčí Král v něm uznává sporný gól, v našem brankovišti se důrazně prosadil Zahradný
• 47:50 – 6:6, hosté v pokračující přesilovce 5×4 trestají i druhé vyloučení, Chvátala z pravé strany propálil Neuwirth • 49:38 – Kroupa
pohotově využívá (dnes již čtvrtou) přesilovku a opět strhává vedení na naši stranu • 54:23 – Chvátal vytáhl důležitý zákrok, na
poslední chvíli vyráží nebezpečné zakončení Miky z levého kruhu • 58:55 – hosté zaváhali při rozehrávce, Skácel poté z mezikruží
zamířil pod břevno a stanovil skóre na konečných 8:6
Po bezbrankové první třetině se strhla divoká přestřelka s tříbodovou tečkou pro náš celek. Zajímavé a dramatické utkání, v němž
se obě mužstva často střídala ve vedení, rozhodla až poslední dvacetiminutovka, ve které jsme využili tři přesilové hry. Dobře hrající
hokejisty Uherského Ostrohu dnes příliš nepodpořil nejistě chytající gólman Šivel.
14. kolo – sobota 28. 11. 2015
HC SPARTAK UHERSKÝ BROD – SK MINERVA BOSKOVICE 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Sestava SKMB: Vrba • Maksa-Pelikán, Surý Aleš (A)-Dufek, Theimer • Kroupa (A)-Skácel-Popolanský, Karný (C)-Veselý-Hnilička, Holub-Zvolánek-Václavík • do utkání nezasáhl: Chvátal • trenéři:
Světlík a Karný
Sestava Brodu: Zubo (Fiurášek) • Klusák, Bumbál, Woska, Gureň, Pšeja, Peterka, Hlatký • Doležálek, Pavlůsek, Ondra, Nesrsta, Hladiš, Šiller (A), Holík, Kubiš (C), Okénka • trenér: Uhříček
Branky: 3:53 Okénka, 4:54 Doležálek, 54:31 Okénka (Šiller) – 21:10 Hnilička (Maksa), 23:11 Dufek
Vyloučení: 7:9, navíc Surý Aleš (SKMB) OT 10 minut a Okénka (Brod) 2 x OT 10 minut a trest ve
hře, bez využití
Rozhodčí: Blaha, Hubáček-Kučera Tomáš, Diváci: 189
• 3:53 – Okénkova skrytá střela přes obránce z levého kruhu posílá hokejisty Uherského Brodu do vedení • 4:54 – 2:0, Vrba nejistě
zasáhl proti zakončení Doležálka, poté se puk od jeho ramene odrazil pravděpodobně až za brankovou čáru – hlavní rozhodčí
Blaha, důvěřujíc svému rentgenovému zraku a čárovým sudím zapikaným na modrých čarách, gól posvětil ze středního pásma
• 10:07 – z rohu kluziště se vytočil Václavík, ale brankáře domácích Zuba nepřekonal • 16:12 – Vrba ramenem vytěsňuje Doležálkovu jedovku z mezikruží • 21:10 – těsně po konci našeho oslabení se dorážkou prosazuje Hnilička a upravuje na 2:1 • 23:11
– 2:2, srovnáno, lehké „zahození“ Dufka od pravého mantinelu nečekaně prošlo až za Zubova záda • 33:20 – Zubo ukryl v lapačce
Karného zápěstí • 35:31 – Skácel v přesilovce tečuje před bránou Maksovo nahození od modré, Zubo je však pozorný • 38:09
– Vrba zázračným semaforem na brankové čáře ukradl tutový gól Hladišovi, ten se pouze nevěřícně chytl za hlavu • 44:10 – Karný
tentokráte prověřil Zuba příklepem, ten však betonem vykopává kotouč do rohu • 48:58 – Vrba udržel nebezpečnou ránu aktivního
Doležálka ve výstroji • 52:14 – Doležálek se s pukem prosmýkl mezi kruhy, ale bekhendové zakončení mu poté nevyšlo • 54:31
– 3:2, domácí naši pětici na dlouhou dobu zamkli před Vrbou, velký nápor proměnil střelou nad Vrbův beton ve vítězný gól bývalý
hráč Minervy Matěj Okénka • 54:56 – Aleš Surý hákuje unikajícího Doležálka, následuje trestné střílení, Vrba si však na střelu mezi
betony počkal • 58:13 – ve vlastním oslabení ujel domácím po levé straně Skácel, ale bohužel nevyrovnal
I v oslabené sestavě bez sedmi chybějících hráčů (Matouš, Fadrný, Honzek, Surý Zbyněk, Bednář, Lysoň a Klimeš) podali hráči
Minervy bojovný výkon, vyrovnaný zápas na svoji stranu strhli hokejisté Uherského Brodu brankou v 55. minutě. Konečnému
výsledku výrazně napomohl katastrofální úvod první třetiny, kdy po pěti minutách domácí vedli 2:0.