Dne 19.10.2015 se uskutečnil finálový Galakoncert Talent La Sophia 2015 v
Kongresovém sále hotelu Ambassador Zlatá Husa v Praze. Finálový večer byl
komponován ve formě koncertu všech hudebních finalistů projektu Talent La Sophia za
doprovodu profesionálních muzikantů. Celý večer moderovala Yvetta Blanarovičová.
Výkony dětí posoudila odborná porota, ve které zasedli za oblast hudby Michal David,
Celý Galakoncert zahájila děvčata z projektu La Sophia – nejstarší a nejzkušenější
Mária Bikárová, která už druhým rokem studuje na Pražské konzervatoři a svou
moderační premiéru si odbyla rovněž nejmladší účastnice Barborka Brodníčková. Diváci
také mohli vidět videoreportáž ze soustředění, které proběhlo v červenci v Benešově u
Prahy.
V každé kategorii (8 – 13 let a 14 – 18 let) porota za oblast hudby vybrala tři nejlepší
děti. Ocenění v I. kategorii (8-13 let) – 1.místo získala mladičká Lucie B. z Brna,
2.místo si odvezla Valentýna V. z Prievidze (SK), a 3.místo vybojovala Barborka B.
z Litomyšle. V II. kategorii (14-18 let) byly oceněny tyto děti – 1.místo zaslouženě
vyhrál Štefan P. z Třince, 2.místo vybojovala Júlia K. z Spišské Nové Vsi /SK/ a
3.místo si odvezl Slavomír D. ze slovenského Ráztočna. V kategorii – Hra na hudební
nástroj excelovaly tyto děti – 1. místo získal talentovaný David K. z Brna /klarinet/, na 2.
místě se umístila jediná slečna v této kategorii Denisa D. z Mariánských Lázní /příčná
flétna/ a 3.místo vybojoval Mário P. ze Zálužie /gajdy/. Dále byla udělena speciální „
Cena poroty “, kterou si odvezla opět Valentýna V. z Prievidze /SK/. „ Cena sympatie
“ byla publikem udělena opět mladičké Lucince B. z Brna. Neméně důležitou cenu – „
Cenu hejtmana Středočeského kraje“, předala zástupkyně středočeského kraje – paní
Emílie Třísková své favoritce – Báře S. z Velkých Svatoňovic. Všichni vítězové a
umístění v projektu Talent La Sophia 2015/2016 kromě hodnotných věcných cen získali
možnost 100% úhrady finančního příspěvku na základních uměleckých školách,
konzervatořích, internátech, příspěvek na hudební nástroje, na teoretickou přípravu na
konzervatoře, ale také se mohou zúčastnit koncertů s VIP osobnostmi.
V rámci slavnostního Galakoncertu byli vyhlášeni také ti nejlepší za oblast fotbalu. Toto
vyhlášení proběhlo za přítomnosti ambasadorů pro fotbal – Tomáše Ujfalušiho, Marka
Jankulovského, Aleše Čvančary, Václava Černého, Antonína Baráka, Jiřího
Strnada ml. a Pavla Hoftycha. Ve 4 kategoriích byli oceněni tito výherci – Filip K.,
Martin K., Štěpán K., Martin M., Roman H., David G., Jiří K., Zdeněk H., David
O., Dominik H., Daniel Ch., Radim I., Jiří H., Lukáš P., Michal F., Filip B., Heřman
H., Robert B. 1. místo v celkovém bodovém hodnocení získal velmi talentovaný a
nadějný hráč Maxmilián N. Vítězové sportovní části získali 100% úhradu příspěvků ve
sportovních klubech, sportovní potřeby, možnost zúčastnit se zahraničních fotbalových
zápasů, ale také možnost spolupráce se sportovními trenéry a profesionálními sportovci.
Na závěr celého Galakoncertu děti a návštěvníci mohli shlédnout hudební
vystoupení Michala Davida, který v doprovodu všech dětí zazpíval píseň Pár přátel stačí
mít, což byl pro všechny nevšední a krásný zážitek. Během této písně děti rozdali všem
ambasadorům květiny. Závěrečná píseň tak vytvořila nádhernou a emotivní tečku celého