tiskov á zpr á va

Transkript

TISKOVÁ ZPRÁVA
Výroční Outdoortrophy: nejlepší zážitek extrémního sportu
Jedinečná kombinace extrémních sportů: Světová elita outdoorového sportu soutěžila ve
vzrušující výroční outdoortrophy v rakouském Lingenau. Tým “Virgo X-Pro” jehož členy byli
Azarya Weldemariam z Eritrei, Markus Prantl z Itálie, Gerhard Schmid z Rakouska a Hannes
Pallhuber z Itálie triumfolal v novém rekordním čase! Tým “Rossignol, Austrialpin, Kohla”
skončil potom druhý. Vítězem kategorie amatérů byl tým “Virgosystem rrracing”, mnichovští
hasiči byli nejrychlejším firemním týmem a v kategorii žen vyhrály Virgo Racing Girls.
Lingenau - 15. srpen 2011. Opravdu úctyhodný výroční závod! Nadšení fanoušci byli během
desátého ročníku Outdoortrophy v rakouském Lingenau svědky fascinujících výkonů světové
atletické elity. Protože počasí přálo, soutěžilo 140 mezinárodních soutěžících za skvělých
podmínek, a i díky tomu bylo dosaženo dech beroucích výsledků. Celý závod začal štafetou
běžců 12 Km dlouhým během do vrchu s převýšením vice jak 1.100m. Světový vice šampion
Azarya Wldemariam z Eritrei (tým Virgo X-Pro) a keňský šampion závodu na Grossglockner
Isaak Kosgei (Rossignol, Austrialpin, Kohla) vystartovali úžasným tempem. V čase 1:01:51,
zdolal Kosgei jako první běžec vrcholek hory, 24 sekund před Weldemariamem, a tím pádem
i o skvělé čtyři a půl minuty rychleji než minulý rok. Rakušan Markus Hohenwarter (tým Red
Bull) dorazil třetí (+3:25min), v těsném závěsu následovaný bývalým světovým šampionem
Markusem Schiesslem (Německo, Landrover Team Hörburger). Čeští vítězové roku 2010,
OpavaNet, obsazovali po běhu do vrchu krásnou pátou pozici.
Strhující závod
Ve vzrušujícím souboji bojovaly od začátku o vedoucí pozici dva týmy: Paraglidista Markus
Prantl (Itálie) z týmu Virgo X-Pro předstihl při druhé části štafetového závodu Lorenze Peera
(tým Rossignol, Austrialpin, Kohla) a předal tak dobitou vedoucí pozici několikanásobnému
rakouskému vítězi kajakingu Gerhardu Schmidovi. V peřejích řeky Bregenzerach dokázal
navíc Shmid ještě zvýšit náskok svého týmu. Skončil 1:30 před světovým rakouským
šampionem na divoké vodě Manuelem Filzwieserem. Velké měření sil tak přišlo v poslední
části závodu, závodníky neoficiálně vnímané jako královské, - jízdě na horském kole.
Úřadující světový šampion Massimo Debertolis (Itálie) startoval jednu minutu a třicet vteřin
za několikanásobným šampionem outdoortrophy Hannesem Pallhuberem (Itálie) a pokusil se
ho dostihnout. Avšak Pallhuber byl ve skvělé kondici: přijel první, čímž zabezpečil nový
rekordní čas tři hodiny, čtyřicet minut a deset vteřin pro svůj Virgo X-Pro tým. Tím zajel o
více jak 3 minuty rychlejší čas než minulý rok! Debertolis přijel 6:05 minut po vítězném týmu.
Francouzský vítěz Salzkammergut-Trophy Thomas Dietsch zabezpečil třetí místo pro tým Red
Bull, jako čtvrtý dorazil Landrover Team Hörburger, následovaný v závěsu pátým týmem
z Česka - OpavaNetem.
Nejlepší firemní tým: Mnichovští hasiči
Tým Virgosystem rrracing z Dolního Rakouska byl nejrychlejším amatérským účastníkem s
časem čtyři hodiny a jedenáct minut. Rakousko-Německý tým Glock Perfection dorazil druhý.
Mnichovští hasiči byli nejrychlejší firemní posádkou, a i ženy ukázaly, že jsou v extrémních
sportech také velmi houževnaté. Virgo Racing Girls vyhrály svou kategorii se skvělým časem