DTJ Polanka nad Odrou x TJ Holubice 3:2

V sobotu 24.1. k nám do sportovní haly ZŠ Heleny Salichové přijel velice silný soupeř,
aktuálně 3. tým naší skupiny 2. ligy mužů TJ Holubice. Po dvou neúspěšných dvojutkáních
na hřišti v Litovli a Beskydech nás čekalo první domácí utkání v novém roce.
Se soupeřem jsme do té doby měli bilanci vzájemných utkání 0:6, což jednoznačně
favorizovalo Holubice. Nicméně již v posledním utkání na hřišti druhých Beskyd došlo ke
zlepšení herního projevu, který ještě nebyl zúročen bodovým ziskem, proto jsme teď věřřili,
že v domácí hale najedeme opět na vítěznou vlnu. Holubice měly „vrchol sezóny“ již za
sebou, když v předchozím kole hostili TJ SOKOL Bučovice a jedno utkání zvítězili.
V prvním setu jsme měli do druhého technického time-outu mírně navrch, jenže kolem 19.20. bodu přišla série nevynucených chyb a soupeř nás bez zaváhání potrestal (22:25). Druhý
set probíhal v podobném duchu, jako ten první, po celou dobu držíme drobný náskok, který
v závěru ještě navyšujeme a srovnáváme krok na 1:1 (25:21). Na začátku třetího setu nám
hosté utekli o pár bodů a když už jsme je dokázali dotáhnout, přišla před koncovkou opět série
zbytečných chyb a prohráváme 20:25. Ve čtvrtém setu jako by se potvrdilo, která strana bude
dnes tou vítěznou, dvěma dlouhými bodovými sériemi nedáváme soupeři šanci a vytváříme si
dobrou výcohozí pozici do rozhodujícího tie-breaku. Pátý set byl od začátku v naší režii, bez
problémú odvracíme první podání soupeře, načež poté 4 bloky v řadě Matěje Štiky
odskakujeme na skóre 5:0, po výměně stran (8:3) si již všichni myslí, že je vyhráno. Ovšem
opět přišla série chyb a nesložených útoků a z šestibodového náskoku je najednou stav 11:9.
Od tohoto stavu jsme však soupeři dovolili už jen jeden bod a zaslouženě tak vítězíme
v prvním utkání 3:2 (15:10)
DTJ Polanka nad Odrou x TJ TESLA Brno 2:3
Přestože přijeli pouze s devíti hráči, jako by na hostující tým vůbec nepadla únava po prvním
dlouhém utkání. Vývoj utkání je odlišný od předchozího, začátek setu je mírně v naší režii, po
prvním technickém time-outu již berou otěže setu do svých rukou Holubice a i přes výtečnou
a obětavou hru v poli se nám nepodařilo smazat velký náskok soupeře (22:25). Druhý set je
vyrovnanější a opět se potvrdilo pravidlo vítězné strany. Vítězíme v něm díky zlepšené obraně
na síti 25:21. Třetí set nezačal vůbec dobře, ztrácíme už 6 bodů, v konvoce jsme sice odvrátili
4 setboly, ale na víc už to nestačilo (23:25). Další změna stran a opět „lepší“ strana. Čtvrtý set
jsme vyhráli trošku se štěstím, opět jsme po celou dobu dotahovali náskok soupeře, nicméně
na závěr setu jsme ubránili o jeden balón více než soupeř a vítězíme 25:23. V tie-breaku jsme
začali sice bodovým blokem, ale potom jsme 4x v řadě neodztrátovali a najednou byl skóre
1:5. Holubičtí si na rozdíl od nás tento náskok s přehledem pohlídalí a zaslouženě vítězí v tiebreaku 15:9.
Obě utkání jsme podle diváků předváděli atraktivní volejbal, plno skvělých zákroků na síti i
v zadní části hřiště, ale bohužel i dost nevynucených chyb, které nás připravily o lepší
výsledek. Dělba bodů je proto zasloužená a pro nás velice cenná. Nejlepší utkání předvedl
polanecký odchovanec Jiří Dluhoš, který byl nejlépe útočícím hráčem druhého utkání.