Fin álov ý z ávod P XCO STRABAG MTB CUP 2014 Zadov

Stránka 1/2
Finálový závod P XCO STRABAG MTB CUP 2014 Zadov
Administrátor, Sobota 13 záYí 2014 - 11:10:16
Ve stále horaím se poasí na Zadov odehrálo finále eského poháru MTB v cross country. Po zastávkách v
Teplicích, BedYichov, Kutné HoYe a v Peci pod Sn~kou, dospl letoaní seriál do svého konce. Pátý podnik
zaYazený do kategorie C2 vyhrála favorizovaná Polka Anna Szafraniec, pro premiérové vítzství si v naprosté mlze
dojel JiYí Novák (Betch.nl Superior Brentjens). Celkovými vítzi se stali Szafraniec a Tomáa Paprstka.Závod ~en byl
jednoznanou zále~itostí pro polskou reprezentanku Annu Szafraniec. Polky Szafraniec a Solus-Miskowicz si letoaní seriál
podmanily, krom úvodního dílu v Teplicích vyhrály vaechny závody.
eaky bohu~el hrály druhé housle. Dnes to ale
mohlo být jinak, výborn jedoucí Karla `tpánová, která dnes slaví 23 narozeniny, a~ do posledních okam~iko
bojovala o stYíbro se slovenskou bikerkou Jankou `tevkovou. Zkuaenjaí závodnice ale Karle narozeninovou radost
nedopYála, tsn pYed cílem ji pYedjela.Mezi mu~i premiérové vítzství v závod eského poháru
zaznamenal JiYí Novák (Betch.nl Superior Brentjens), který se od samého zaátku dr~el v úvodní skupin favorito.
Od poloviny sedmiokruhového závodu zaal své soupeYe testovat, na jeho zrychlení dokázal reagovat pouze Jan
`karnitzl
(Sram Rubena Trek). Ale i ten Novákovi nakonec neuvisel, z mistrovství svta v Norsku se toti~ vrátil, jako mnoho dalaích,
pkn nachlazený. V cíli, kde u~ bylo kvoli husté mlze sotva vitt, se tak JiYí Novák radoval z vobec prvního
vítzství. "Je to paráda, dneska mi to fakt sedlo. Cítil jsem se dobYe zejména v t~kých výjezdech," svYil se
Novák pYipravující se na mistrovství R v maratonu pYíatí týden. "Forma evidentn je, doufám, ~e mi
vydr~í i do pYíatího týdne.
"StYíbro získal `karnitzl a bronzovou medaili Jan Nesvadba. Celkový triumf si ze
Zadova odvezl Tomáa Paprstka (Remerx Merida Kolín), který tak dosáhl na historický "dabl", v zim toti~ ovládl i
cyklokrosový Toi Toi Cup.Juniorka Barbora Prodková vyhrála na Zadov svoj pátý závod v seriálu a ovládla ho tak i
celkov. Její týmový kolega z formace Nutrend Specialized Jan Rajchart byl také dnes úspaný a pYipsal si na své
letoaní konto tvrté vítzství, na celkové prvenství to ale nestailo. To si do Polska odvezl Marceli Boguslawski.
Výsledky ~eny Elite:
1. Anna Szafraniec (POL, Kross) 1:18:33 hod.
2. Janka Keseg `tevková (SVK) +1:22 min.
3. Karla `tpánová (Kona Cycling Point) +1:22
4. Barbora Machulková (Kona Cycling Point) +4:14
5. Jitka `karnitzlová (Giant Cycling Point) +4:51 Celkové poYadí eského poháru XCO 2014:
1. Szafraniec 335 bodo, 2. Machulková 246, 3. `tpánová, 4. Solus-Miskowicz 210, 5. `karnitzlová 207
Výsledky
mu~i Elite: 1. JiYí Novák (Betch.nl Superior Brentjens) 1:33:56 hod.
2. Jan `karnitzl (Sram Rubena Trek) +1:04
3. Jan Nesvadba (Superior Rubena) +2:11
4. Tomáa Paprstka (Remerx Merida Kolín) +2:51
5. Filip Eberl (Remerx Merida Kolín) +4:44Celkové poYadí eského poháru XCO 2014:
1. Paprstka 261 bodo, 2. Eberl 237, 3. Nesvadba 235, 4. `karnitzl 195, 5. Novák 190