Serie A: Juventus-Lazio 2-1

Napsal uživatel Wlado
Pátek, 13 Duben 2012 13:41
Juventus neponechal nic náhodě a v těžkém šlágru porazil Lazio 2:1. Hlavní postavou
vítězství se stal "Božský Alex". Del Piero při svém sedmistém zápase vstřelil osm minut před
koncem vítěznou branku na 2:1. Pro českého diváka byla důležitým momentem druhá minuta
nastavení, Libor Kozák v ní uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen...
Stará dáma
vstoupila do utkání aktivně a Marchetti v brance Lazia se musel mít na pozoru už v 1. minutě,
kdy Diakithé nakonec ukončil akci Juve za cenu rohového kopu. Hned vzápětí musel Marchetti
boxovat těžký balón. Lazio bylo pod tlakem a ten přečkalo jen do 30. minuty. Ještě než se Pepe
trefil do černého, spálil o minutu dříve velkou šanci, když nevyzrál úplně sám před brankou na
skvělého Marchettiho. Pak už Pepe mohl slavit a zejména děkovat skvělému pasu Pirla. Pepe si
míč ve vápně zpracoval na prsa a nůžkami poslal Juventus do důležitého vedení - 1:0 pro
Juventus. Svěřenci trenéra Conteho následně pořádně ožili a Lazio nevědělo, kde mu hlava stojí.
Kulišárnu Vidala jen tak tak zlikvidoval vytížený Marchetti a skvěle zasáhl i proti jasné šanci
Fabia Quagliarelly. Nebýt brankáře Lazia, vedl by Juventus už mnohem vyšším rozdílem. Ve
39. minutě přečkali hosté další velkou šanci, do Quagliarellovy střely vlétl na poslední chvíli
Diakhité. Zdálo se, že Stará dáma si poločasové vedení v klidu uhlídá, jenže v nastaveném
čase prvního poločasu zničehonic udeřil Stefano Mauri a bylo vyrovnáno. Scaloniho centr se
mu snesl přesně na hlavu a Buffon mohl lovit míč ze sítě - 1:1. Ve druhém poločase se vývoj hry nezměnil. Juventus nadále útočil a Lazio se jen bránilo. V 52.
minutě se dostal do střelecké pozice Vučinič, ale těsně minul branku. Lazio se postupem času
zkonsolidovalo a pečlivě bránilo. Přesto se nakonec rozhodující trefě neubránilo. V 73. minutě
vyběhl na trávník Alessandro Del Piero a stalo se tak po 700. v kariéře. Netušil však ještě, že za
devět minut oslaví toto jubileum tím nejlepším zpsůobem - vítěznou brankou. Del Piero se ujal
volného přímého kopu a přesnou ranou poslal Juventus do vedení - 2:1 pro Juventus. Lazio toho v zápase moc nepředvedlo a platilo to i o jeho závěru. Ve druhé minutě nastavení
stvrdil nepovedený zápas Biancocelesti Libor Kozák. Na hřišti byl čtvrthodinu a přesto stihl
získat dvě žluté karty a oslabit svůj tým. Pravdou však je, že vyloučení Kozáka už vliv na utkání