Tisková zpráva

MasterCard přináší 20 nejslavnějších okamžiků Ligy mistrů UEFA
Praha 22. dubna 2014 – Úžasný obrat Liverpoolu proti AC Milán v istanbulském finále Ligy
mistrů v roce 2005 byl v průzkumu uspořádaném společností MasterCard označen jako
nejslavnější okamžik k nezaplacení v uplynulých dvaceti letech této soutěže.
Při příležitosti oslav dvou dekád svého působení jako oficiální sponzor Ligy mistrů UEFA vyzvala
společnost MasterCard tisíce fotbalových fanoušků na celém světě, aby označili nejslavnější okamžiky
této nejprestižnější evropské fotbalové soutěže.
Ještě před letošním finálovém utkání, v němž se na lisabonském stadionu Estádio do Sport Lisboa e
Benfica utká AC Madrid s Realem Madrid, společnost MasterCard zveřejnila konečný výčet
nejúžasnějších momentů k nezaplacení, v němž se za již zmíněným nezapomenutelným obratem
Liverpoolu umístil na druhém místě vítězný gól Ole Gunnara Solskjaera z poslední minuty finále
v roce 1999 a jako třetí byl vyhodnocen efektní volej Zinedina Zidana.
Na čtvrté místo se po dlouhých diskusích mezi fotbalovými fandy dostalo vítězství Barcelony nad
Manchesterem United ve finále v roce 2011, které těsně následovala Ronaldinhova neuvěřitelná trefa
proti Chelsea v roce 2005. Šesté místo obsadil gól Fernanda Torrese za Chelsea v poslední minutě
utkání s Barcelonou po sólovém úniku téměř přes celé hřiště v roce 2005 a sedmé získal další hráč
Chelsea, Didier Drogba, se svou vítěznou penaltou ve finále v roce 2012, která fanouškům
londýnského klubu vehnala do očí slzy radosti.
Na osmé místo fandové zařadili proslulou oslavu Josého Mourinha poté, co fotbalisté Porta zlomili
srdce fanouškům Manchesteru United v semifinále v roce 2004. Za níž následuje branka Andrese
Iniesty v posledních sekundách utkání proti Chelsea v roce 2009 a nezapomenutelné vítězství Ajaxu ve
finále v roce 1995.
Dvacet nejslavnějších okamžiků Ligy mistrů k nezaplacení
1. Obrat Liverpoolu proti Milánu v istanbulském finále v roce 2005
2. Vítězná branka Manchesteru United v poslední minutě finálového utkání proti Bayernu
Mnichov v roce 1999
3. Volej Zinedina Zidana proti Leverkusenu ve finále v roce 2002
4. Vítězství Barcelony nad Manchesterem United ve finále v roce 2011
5. Ronaldinhův gól za Barcelonu proti Chelsea v březnu 2005
6. Branka Fernanda Torrese v poslední minutě utkání Chelsea proti Barceloně v roce 2012
7. Vítězná trefa Didiera Drogby za Chelsea ve finále v roce 2012
8. Jose Mourinho oslavující vítězství Porta nad Manchesterem United v semifinále v roce 2004
9. Gól Andrese Iniesty v dresu Barcelony proti Chelsea v semifinále v roce 2009
10. Vítězství Ajaxu v Lize mistrů UEFA v roce 1995
11. Eric Abidal zdvihající nad hlavu pohár Ligy mistrů UEFA v roce 2011
12. Ronaldův hattrick v dresu Realu Madrid proti Manchesteru United v roce 2003 (23. dubna)
13. Dalekonosná střela Stevena Gerrarda v poslední minutě utkání s Olympiakosem v roce 2004 (8.
prosince)
14. Zdrcující vítězství AC Milán nad Barcelonou (4:0) ve finále Ligy mistrů v roce 1994
15. Sólo Thierry Henryho v dresu Arsenalu proti Realu Madrid v roce 2006 (21. února)
16. Čtyři branky Roberta Lewandowského za Borussii Dortmund proti Realu Madrid v roce 2013
(24. dubna)
17. Gól Roye Makaaye v 10. sekundě utkání proti Realu Madrid v roce 2007 (7. března)
18. Výhra Monaka 8:3 nad Deportivem v semifinále v roce 2004
19. Vítězství Borussie Dortmund v Lize mistrů UEFA v roce 1997
20. Souboj Bayernu Mnichov a Borussie Dortmund v německém finále v roce 2013
Javier Perez, prezident společnosti MasterCard, uvedl:
„Jsme nesmírně hrdi na naše dlouhodobé spojenectví s Ligou mistrů UEFA. Za uplynulých dvacet let
tato soutěž nabídla bezpočet momentů k nezaplacení a fanouškové byli celou dobu při tom – je tedy
skvělé, že se jich dnes můžeme zeptat, které momenty byly podle jejich názoru ty nejúžasnější. I po
dvaceti letech se jako oficiální sponzor těšíme na nové zážitky a momenty k nezaplacení, jež nám může
nabídnout třeba hned letošní finále Ligy mistrů.“
Zatímco se Lisabon chystá napsat novou úžasnou kapitolu příběhu Ligy mistrů UEFA, společnost
MasterCard umožnila 22 dětem, aby si jako oficiální doprovod hráčů odnesly z dějiště fotbalové
slavnosti nezapomenutelný zážitek k nezaplacení. Děti z celé Evropy vybrané jako doprovod budou
nominovány portugalskou fotbalovou legendou a trenérem oficiálního doprovodu Decem dne 22.
května. 22 šťastlivců si tak splní svůj sen a vedle nejlepších hráčů světa vyběhnou na trávník před
výkopem finálového utkání Ligy mistrů 2014.