ZDE

ZDE
V noci z 23. na 24. listopadu se v horní tělocvičně Katedry tělesné výchovy TUL
v Liberci uskutečnil, po vzoru již zavedených turnajů ve volejbalu či futsalu, historicky první
Noční turnaj v basketbalu 3 na 3. Součástí byly i dvě individuální soutěže ve střelbě košů
za 3 body, Best Three-point Shooter Competition a také ve smečování, Harcov Slam Dunk
Contest. Program byl od 21:00 hod do 3:30 hod ráno dost nabytý a diváci hry pod vysokými
koši nestíhali obdivovat podávané výkony všech zúčastněných hráčů, střelců a smečařů.
Turnaj v basketbalu 3 na 3
Celkem 12 přihlášených týmů si to nejdříve rozdalo ve čtyřech základních skupinách
každý s každým a poté 2 nejlepší z každé postoupily do závěrečných bojů Play-off a zbylé
týmy sehráli zápasy Play-out o konečné umístění na 9.-12. místě.
Hrálo se podle platných pravidel basketbalu na 15 minut hrubého času nebo do 15
bodů a o řízení jednotlivých zápasů se postaraly samotné týmy. Rád bych jim proto touto
cestou poděkoval za spolupráci.
Do finále se nakonec probojovala družstva Košíkářů a Zelenáčů. Zápas byl dlouho
napínavý až do stavu 10:10, ale pak ukázal svoje kvality Honza Hubálek z Košíkářů a
dvěma úspěšnými trojkovými pokusy zcela zvrátil průběh utkání. Dílo zkázy pro Zelenáče
už jenom dokončil Michal Pacovský, který se po útočné kombinaci Košíkářů ocitl úplně sám
Best Three-point Shooter Competition
V přestávkách turnaje byla pro zájemce z řad hrajících týmu ale i diváků, připravena
soutěž ve střelbě košů za 3 body. Celkem 20 střelců z celého spektra basketbalových
soutěží v celé České republice rozdělených do 4 kvalifikačních kol usilovalo o postup do
finále. Všechno však bylo úplně jinak….
Nejúspěšnějším shooterem se totiž stal „černý kůň“ celé soutěže, který se do
finálového kola probojoval až na divokou kartu a díky rozstřelu, Míra Koudelka. Neměl
basketbalovou obuv ani sportovní oblečení, přesto dokázal nasypat ze vzdálenosti 6,75m
od koše celkem 8 úspěšných trojek za 45s a vyhrál!
Nejlepší střelec košů za 3 body
Miroslav Koudelka …
…v akci!
Harcov Slam Dunk Contest 2010
Druhou doprovodnou soutěží byl Slam Dunk Contest, který můžeme vidět i
v programu All Stars utkáních české Mattoni NBL, ale i zámořské NBA. Proto je
samozřejmostí, že nemůže chybět ani na Harcově.
Na technickou náročnost, vizuální efekt a celkovou show dohlížela čtyřčlenná porota
složená ze součastných či minulých studentů liberecké univerzity, kteří jsou nějakým
způsobem spjati s historií basketbalu na ní. Pro představu zástupkyní něžného pohlaví byla
Ingrid Ašenbrenerová, která pravidelně píská zápasy Harcovské basketbalové ligy (HBL).
Dalším porotcem byl Martin Klepl, kapitán prvního týmu, který kdy vyhrál HBL. Dále Štěpán
Martínek, kapitán týmu, který vyhrál HBL v minulém roce a čtveřici soudců uzavíral Ondřej
Dlask, pravidelný účastník HBL již od jejího zrození a velký fanoušek basketbalu,
především NBA.
Dohromady se zúčastnili 3 skokani ve dvou finálových kolech, přičemž výsledek
z prvního kola určoval pořadí do druhého. A že se bude na co koukat, nás přesvědčilo
hned kolo první, kde všichni 3 soutěžící borci vystřihli excelentní dunky a nenechali nikoho
na pochybách, že v tom dalším se máme na co těšit. V druhé části potom nejvíce zaujal
porotu Marek Bielko, který dokázal v jednu chvíli přeskočit prvního asistenta, zpracovat
nahození od druhého a efektně zasmečovat. Za to si vysloužil nejvyšší hodnocení a titul
Vítěz Harcov Slam Dunk Contestu 2010.
Spokojený vítěz smečařské soutěže, Marek Bielko
Na první 3 týmy v turnaji čekaly poháry, pro vítěze individuálních soutěží potom
krásné trofeje a věcné ceny od sponzorů, jimiž byli EYOWF 2011 o.p.s., Bazén Liberec,
Bílí Tygři Liberec, ZOO Liberec a Pivovar Svijany. Tímto jim patří náš dík za podporu
studentských sportovních akcí na Technické univerzitě v Liberci. Jak již bylo řečeno
v úvodu, turnaj se odehrál na půdě Katedry tělesné výchovy TUL, takže děkujeme i jim a
také Akademickému sportovnímu centru, pod jehož křídly všechny takové sportovní akce