FINGERS

Transkript

FINGERS
Autor: Mgr. Martina RajsováŠkola: 3. ZŠ Rakovník
FINGERS
Mezipředmětové vztahy: Hudební výchova
Časová dotace: 45 minut
Ročník: 3.
Cíle:
Hudební výchova:
•nácvik písní, pohybový doprovod písně,
rytmizace
•tvoření vlastní melodie
Angličtina
• zopakovat a rozšířit slovní zásobu částí těla,
ruky
• fráze: I´m a little finger, a thumb...
Where is the thumb? I am here. How are you?
Quickly away.
Cílová slovní zásoba a fráze:
•a left hand / levá ruka, a right hand / pravá ruka,
• a thumb/palec, an index finger/ukazováček, a ring finger/prsteníček, a tall finger/prostředníček,
a little finger/malíček, fingers/prsty. Kde je palec?/ Where is the thumb?
• Tady jsem. / I am here. Jak se máte? / How are you? Rychle pryč. /Quickly away.
Pomůcky a materiály:
•prezentace v Microsoft PowerPoint 2010 (Příloha č. 1)
•pracovní list pro žáky (Příloha č. 2)
•píseň (Příloha č. 3)
Odkazy:
Microsoft Word 2010 klipart
Microsoft PowerPoint klipart
https://www.youtube.com/watch?v=FjHtZYun8JI píseň
1
Průběh:
1. Na začátku hodiny učitel vypráví dětem pohádku Paleček a jeho kamarádi. Po převyprávění pohádky děti zapíší na tabuli postavičky, které vystupovaly v pohádce. (Paleček,
Ukazováček...)
2. K zapsaným slovům učitel zapíše a zároveň vysloví slovíčka v angličtině. Žáci opakují
výslovnost po učiteli a zároveň si ukazují na ruce prsty: a thumb/palec, an index finger/
ukazováček, a ring finger/prsteníček, a tall finger /prostředníček, a little finger/malíček,
fingers/prsty.
3. Učitel promítne na tabuli prezentaci příloha č. 1 Microsoft PowerPoint. Žáci plní úkoly,
které jsou napsané v prezentaci.
4. Poslech písně: https://www.youtube.com/watch?v=FjHtZYun8JI (pustit v 6:22, příloha
č. 3) Při poslechu děti ukazují zároveň prsty na ruce. Žáci se společně s učitelem pokusí
přeložit text písně. Učitel znovu pustí písničku, stopuje a podle klipu se pokusí děti říci, o
čem se zpívá.
5. Učitel na jednoduchou melodii zpívá v angličtině I´m a little finger. Děti melodii a slova
opakují a zároveň ukazují prsty (malíček). I´m a little finger. I´m an index finger. Obměny:
žáci sami vymýšlí melodii a zpívají v angličtině I´m a little finger.
6. Žáci si udělají dvojice a stoupnou si proti sobě. Učitel říká věty v angličtině a žáci opakují.
První sloka: „Kde je palec?“/ Where is the thumb?, „Kde je palec?“/Where is the thumb?
Žáci se rozhlíží. Tady jsem! / I am here. Tady jsem! / I am here. - ukážou prst levé ruky
(oba palec) Jak se máte? /How are you? Jak se máte? / How are you? Děkuji, velmi
dobře/ Thank you, I am fine. – žáci se uklání ve dvojicích proti sobě. Rychle pryč, rychle
pryč. /Quickly away. Quickly away. Schovají palec a rozloučí se - zamávat si. Druhá sloka:
sloka „Kde je malíček?“/ Where is the little finger?, „Kde je malíček?“/ Where is the little
finger? Žáci si vymění dvojice a předvádějí. Učitel kontroluje, zda děti předvádějí a ukazují správně prsty. Obměna: Učitel může zpívat věty na libovolnou melodii, měnit rytmus.
Zároveň opět vše kontroluje. 7. Učitel rozdělí třídu na holky a kluky. Kluci jsou v roli pravé ruky a děvčata levé ruky. V angličtině učitel říká: a left hand / levá ruka = an index finger/ukazováček. Žáci ukazují (děvata) levá ruka/ukazováček. Kdo pokazí, vypadává ze hry. Vyhrává družstvo, kde zůstalo
více soutěžících.
8. Žáci dostanou pracovní list, který vyplňují podle pokynů (Příloha č. 2) .
9. Učitel opět pustí píseň i s klipem, řekne správnou výslovnost
a pak s pomocí učitele se žáci pokusí píseň zazpívat v angličtině.
2
Příloha 1
PRACOVNÍ LIST č. 1
1. Urči, která ruka je pravá a která levá.
RIGHT HAND
LEFT HAND
RIGHT HAND
3
LEFT HAND
2. Jsou názvy u prstů správně? Pokud ne, najdi chybu a oprav.
A)
a tall finger
a ring finger
an index finger
a litle finger
a thumb
B)
a tall finger
a ring finger
a thumb
a litle finger
an index finger
4
Jsou názvy u prstů správně? Pokud ne, najdi chybu a oprav.
C)
a tall finger
a little finger
an index finger
a ring finger
a thumb
D)
a thumb
an index finger
a ring finger
a litle finger
a tall finger
5
Jsou názvy u prstů správně? Pokud ne, najdi chybu a oprav.
E)
a tall finger
a ring finger
a little finger
a thumb
an index finger
6
Příloha 2
PRACOVNÍ LIST č. 2
1. Na obrázku je pravá nebo levá ruka. Vybarvi správný rámeček..
LEFT HAND
2. Domaluj ke každému prstu bličej:
• a thumb – jak se mračí a má zelenou čepici
• an index finger – se směje a má růžovou mašli
• a ring finger – plazí jazyk a má žlutý klobouk
• a tall finger – pláče a má kudrnaté vlasy
• a little finger – je vyděšený a má červené tváře.
RIGHT HAND

Podobné dokumenty

Mateřské školy

Mateřské školy Podívej se ještě kolem sebe, jestli ve třídě najdeš také nějaké hračky, které by mohly být vyrobeny z hliníku.

Více

Volím si Sofii A - Matice Velehradská

Volím si Sofii A - Matice Velehradská Cizím kněžím se nelíbilo, že Moravané mají slovanské kněze radši než je. Chtěli se jich proto zbavit. Obžalovali je v Římě, že zavádějí nedovolené novoty. Oba bratři se museli jít do Říma obhajovat...

Více

At home

At home 4. What can you find in these rooms? (Co můžeš najít v těchto místnostech?) Kitchen

Více