Přehled závodů ____________________________________________________________ 3
KV Arena Team
Str. 01
Kdo jsme?
Tento tým je složený ze zaměstnanců a lidí spřízněných s KV Arenou. Pro rok 2015 měl
naplánováno několik závodů a akcí. Jednalo se o běžecké závody a také triatlon. Bylo
zajímavé sledovat, jak si tento tým sportujících amatérů vedl ve srovnání s ostatními
jednotlivců na krásném 62. místě v čase 1:21. O necelou hodinu za ním, avšak se
zlepšením oproti loňskému roku doběhl Marek Klement. Další naši zástupci skončili
uprostřed startovního pole v závodě 2Run, který se běžel ve formátu 10 + 11 km a i
jim patří uznání za podané výkony. Jmenovitě jsou to Chodounský Igor, Kvasničková
Radka, Pazdera Tomáš a Divišová Ivana.
Xterra Ostrov triatlon 2015
Nejlépe dopadl Igor Chodounský, který v krásném čase 01:09:39 obsadil skvělé 3.
místo v kategorii Hobby ročníků 1965 a starších. Radka Kvasničková se v čase
01:36:44 dostala na 11. místo ve své kategorii Hobby žen a Marek Klement v čase
01:39:48 skončil na 32. místě ve své kategorii. Celý závod provázelo slunečné letní
počasí a tak museli být spokojeni závodníci, pořadatelé i diváci.
Toužimský triatlon
Již šestý ročník toužimského triatlonu se uskutečnil v sobotu 20. 6. 2015 a KV Arena
Team měl zde opět své zástupce. Tentokrát se trasa skládala ze 400 m plavání, 25
km kolo a 5,5 km běh. Jmenovitě se závodu zúčastnili Marek klement a Radka
Kvasničková, která obsadila dokonce první místo ve své kategorii. Počasí bylo hodně
proměnlivé- větrno, deštivo, ale ani to nekazilo úsměv na tvářích závodníků.
SpaRun Mariánské Lázně
Třetí ročník SpaRun se uskutečnil v sobotu 11. 7. 2015. Možnost si zaběhat a zároveň
se podívat na hezká místa měli účastníci červencového běhu v Mariánských Lázních.
Více než šestikilometrová trasa vedla známými dominantami lázeňské architektury i
vyhlášenými parky. KV Arena Team měl zde opět své zástupce. Radka Kvasničková
doběhla na 67. místě v čase 39,43 a Slávek Švejdar skončil na místě 11. v čase
23,49.
TRIPrague
Hlavní město české republiky poprvé hostilo triatlonový víkend TRIPrague, který se
uskutečnil od pátku 14.8 až do neděle 16.8. Závod elitní kategorie, který se konal v
neděli, je svoji vzdáleností poloviční Ironman (slavný triatlonový závod). Triatlonisty v
historickém centru Prahy i jejím okolí čekalo 1,9 km plavání, 90 km jízdy na kole a
21,1 km běhu. KV Arena Team se zúčastnil štafety a nevedl si vůbec špatně. Ve
složení Radka Kvasničková plavání (47:58), Igor Chodounský kolo (2:41:29), Slávek
Švejdar běh (1:28:35) obsadil v nemalé konkurenci 22 týmů krásné 7. místo.
CITY TRIATHLON
Ve dnech 22.-23.srpna oslavili Karlovy Vary dvojí triatlonové narozeniny. Přesně před
dvaceti lety se v největších českých lázních jel první lázeňský triatlon. Pořadové číslo
Str. 04
10 bude měl Carlsbad International School CITY TRIATHLON. V sobotu patřili
triatlonové Karlovy Vary dětem a mládeži, handicapovaným sportovcům a hobby
závodníkům. V neděli na náročné olympijské tratě vyrazila mužská a ženská elita v
rámci ETU Evropského poháru. KV Arena Team se opět zúčastnil štafetového
závodu a získal zatím svůj nejcennější úspěch- stříbrné medaile a nečekané 2. místo.
Složení týmu bylo stejné jako na předchozím závodu. Radka Kvasničková
odstartovala závod na 700m plavání (14:03), Igor Chodounský poté zajel 20km kolo
(35:29) a Slávek Švejdar doběhl závěrečný 5km úsek (17:11).
Mattoni ½ maraton Ústí nad Labem
Trasa vedoucí areálem chemického závodu Spolchemie odlišuje Mattoni 1/2 Maraton
Ústí nad Labem od všech ostatních závodů RunCzech běžecké ligy. Každá běžecká
kulisa má svoje kouzlo a kouzlo té ústecké je nenapodobitelné. Kromě chemičky vás
trasa zavede po Labské stezce až k hradu Střekov a do centra města. V roce 2015
oslavil Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem již své 5. narozeniny. Závod absolvovali
Slávek Švejdar, Tomáš Pazdera, Marek Klement, Michal Kulhánek, Ivana Divišová,
Radka Kvasničková a Mirka Vejvodová.
NIGHT RUN PLZEŇ
NIGHT RUN PLZEŇ je nováčkem v sérii NIGHT RUN a má ambici stát se tradiční
sportovní běžeckou událostí. Běžecký závod na 10km a na 5km se uskutečnil v centru
Plzně a v jeho okolí. Na oba noční závody byla povinná funkční čelovka - svítilna na
hlavě, jinak nebyl závodník vpuštěn na trať. Za KV Arena Team se závodu zúčatnil
Tomáš Pazdera, Ivana Divišová a Slávek Švejdar.
Rock"n"Roll Marathon De Lisboa
V neděli 18. října se konal Rock"n"Roll Marathon De Lisboa, kterého se zůčastnili 4
členové KV Arena Teamu. Konkrétně Slávek Švejdar, Ivana Divišová (celý maraton),
Radka Kvasničková a Mirka Vejvodová ( 1/2 maraton). Maraton v Lisabonu byl
zahájen již v roce 1986. Odehrává se v jednom z nejstarších měst na světě a zárověň
hlavním městě Portugalska. Lisabon maraton patří také mezi nejoblíbenější maratony
Evropy s rostoucím počtem účastníků. Letos to bylo okolo 16 000 závodníků. Maraton
provází účastníky městem - začíná v Cascais a končí v Parque das Nações. Půl
maraton startoval z nejdelšího mostu Evropy- Vasco Da Gama a na závodníky tedy
čekalo krásné panorama. Všichni naši běžci v pořádku dorazili do cíle a už vyhlíží
další zahraniční závod. Ivana Divišová, která si poprvé v životě vyzkoušela celý
maraton se umístila na krásném 6. místě mezi závodnicemi z České Republiky.
Zimní ½ maraton Plzeň
Posledním závodem jsme ukončili 1. sezónu KV Arena Teamu. Závod se konal dne
20.12.2015 kolem Boleveckého rybníku. Slávek Švejdar vyhrál v čase 1:21:03. Dále
se závodu zúčastnili Radka Kvasničková a Mirka Vejvodová.