aukce 33 neděle 19. 5. 2013
Transkript
aukce 33 neděle 19. 5. 2013
AUKCE 33 NEDĚLE 19. 5. 2013 VÝTVARNÉ UMĚNÍ, STAROŽITNOSTI, DESIGN A ČESKÉ UMĚLECKÉ SKLO AUKČNÍ DŮM SÝPKA Tržiště 3, Praha 1 Údolní 70, Brno www.sypka.cz AUKCE 33 NEDĚLE 19. 5. 2013 VÝTVARNÉ UMĚNÍ, STAROŽITNOSTI, DESIGN A ČESKÉ UMĚLECKÉ SKLO AUKCE INFORMACE PALÁC ŽOFÍN SLOVANSKÝ OSTROV 226, 110 00 PRAHA 1 NEDĚLE 19. 5. 2013 od 13.00 hodin Ing. arch. Irena Velková +420 608 958 322 [email protected] www.sypka.cz PŘEDAUKČNÍ VÝSTAVY BRNO - PRAHA BRNO PRAHA PRAHA Aukční dům Sýpka Údolní 70, Brno 6. - 9. 5. 2013 › 9 - 17 hod 10. 5. 2013 › 9 - 16 hod Galerie U Betlémské kaple Betlémské náměstí 8, Praha 1 12. - 17. 5. 2013 › 10 - 18 hod 18. 5. 2013 › 10 - 16 hod Palác Žofín Slovanský ostrov, 110 00 Praha 1 19. 5. 2013 › 11.30 - 13.00 hod INFO & KONTAKT AUKČNÍ DŮM SÝPKA PRAHA BRNO PRAHA (v den konání aukce) Aukční dům Sýpka, Galerie Sýpka Aukční dům Sýpka, Galerie Sýpka Aukční dům Sýpka, s. r. o. Palác Žofín Tržiště 3, Praha 1, 110 00 po - pá 10 – 17 hod Údolní 70, 602 00 Brno po - pá 9 - 17 hod Slovanský ostrov, Praha 1, 110 00 neděle od 11.30 hod tel. +420 542 210 973 mob. +420 608 958 322 email [email protected] tel. +420 542 210 973 mob. +420 608 958 322 email [email protected] mob. +420 608 958 322 email [email protected] JMENNÝ A FIREMNÍ REJSTŘÍK PROGRAM AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ, STAROŽITNOSTI, DESIGN A ČESKÉ UMĚLECKÉ SKLO VÝTVARNÉ UMĚNÍ, STAROŽITNOSTI, DESIGN A ČESKÉ UMĚLECKÉ SKLO VÝTVARNÉ UMĚNÍ Bačkovský Jan, 35. Balcar Jiří, 42. Bílek František, 151. Boštík Václav, 1., 17. Brožík Václav, 156. Brož Josef, 68. Bubeníček Ota, 131. Čapek Josef, 101. Číla Otakar, 138. Chad Václav, 73. Chatrný Dalibor, 9., 18. Demartini Hugo, 3. Eckert Otto, 95. Famíra Emanuel, 85. Filkuka Anton, 141. Filla Emil, 103., 107. Fišárek Alois, 54. Fleischmann Karel, 106. Fremund Richard, 76., 77. Gahura František Lydie, 112. Gross František, 58. Grus Jaroslav, 96., 98. Grygar Milan, 8. Hájek Oskar, 133. Halleger Kurt, 130. Hanzl Oldřich, 84. Haša František, 122., 134. Hoesperger Emanuel, 135. Hudeček Antonín, 75. Istler Josef, 93. Janoušková Věra, 41. Jíra Josef, 100. Jiroudek František, 121. Kadula Josef, 86., 90. Kafka Jaroslav, 82. Kalvoda Alois, 67., 66. Kintera Krištof, 40., 44. Kmentová Eva, 14. Kodet Jan, 43., 116. Kolář Jiří, 39. Kolíbal Stanislav, 10., 11., 12. Kolínská Jitka, 50., 51., 52., 56., 57. Komárek Vladimír, 81. Kopecký Bohdan, 45. Kotík Pravoslav, 91. Král Jaroslav, 55. Král Josef, 129. Kratina Radoslav, 2. Kuba Ludvík, 140. Kubíček Jánuš, 53., 108., 109. Kubišta Bohumil, 104., 105. Kučerová Alena, 26. Lacina Jiří, 89. Lacinová Sylva, 80. Lada Josef, 83. Lhoták Kamil, 48., 49. Líbal František, 117., 118., 119., 120., 123. Mainer Martin, 33., 38. Malek, 115. Marková Cecilie, 29., 30. Matal Bohumír, 62. Mervart Augustin, 137. Moldovan Kurt, 34. Mucha Alfons, 152., 153. strana 4 Nemes Endre, 99. Nikl Petr, 31. Novák Ladislav, 28. Novák Václav Vojtěch, 127. Nowak Willi, 69. Ovčáček Eduard, 15. STAROŽITNOSTI A DESIGN Art Krupp Berndorf fa, 233. Poš Jaroslav, 113., 114. Procházka Antonín, 125., 124. Procházková Linka, 124. Behrens Peter, 186. Bibus František fa, 184. Breuer Marcel, 194., 195., 199., 200. Brychta Jaroslav, 211. Rabas Václav, 70. Randa Karel, 128. Reynek Bohuslav, 64., 65. ČCHI-PAJ-ŠI, 276. Černý Jan, 217., 223. Dohnalová-Pešanová Vlasta, 292. Schadt Karel, 132. Sion Zbyšek, 46.. Sklenář Zdeněk, 47. Skála František ml., 27. Slavíček Antonín, 71. Souček Karel, 111. Srp Karel, 87. Stein Josef, 139. Stratil Václav, 13. Stretti Zamponi Jaromír, 144. Sýkora Zdeněk, 4., 16., 19. Šimotová Adriena, 23., 25. Švabinský Maxmilián, 149., 150. Švankmajerová Eva, 24. Tavík František Šimon, 142., 143., 145., 146., 147., 148. Tichý František, 59., 61., 63. Tichý Miroslav, 20., 21., 22. Typlt Lubomír, 36., 37. Goldscheider WIEN fa, 238., 240. Graniton fa, 204, 206., 207 Grégr Vladimír, 242. Ullik Hugo, 154., 155. Urbánek Josef, 79., 88. Urbásek Miloš, 5., 6., 7. Vaca Karel, 97. Váňa Dušan, 32. Vašina Ludvík, 94. Vlastislav Hofman, 102. Vochoč Jan, 136. Osiris fa, 235. Zamazal-Veris Jaroslav, 126. Zoubek Olbram, 78., 92. Zrzavý Jan, 60. Žufan Bořivoj, 110. VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI A DESIGN České poválečné umění Moderní umění Soubor prací Jitky Kolínské, 50.–60. léta Vybraná díla českých malířů 20. století Krajinomalba Tradiční hodnoty českého výtvarného umění Užité umění versus design, autorské a solitérní kusy Nábytek, stříbro Meziválečný design Moderní design Starožitnosti ČESKÉ UMĚLECKÉ SKLO Autorské sklo Halabala Jindřich, 216., 219. Hanak Anton, 205. Hannoversche Lampenfabrik fa, 289. Janák Pavel, 201., 204. Ježek Jaroslav, 298., 303. Kirsch F. Hugo, 232. Ladislav Oliva st., 299. Lidokov fa, 301. Lišková Věra, 255. Livora Rudolf, 209. 2. Kratina Radoslav (1929-1999) Bez názvu, 1982 sítotisk, papír, 87/100, pasparta, rám, sklo, 37,5 × 25 cm sign. PD R. Kratina '82 Moravská gobelínová manafaktura, 208. Mücke Melder fa, 226., 296. Napako fa, 258. 2 1. Boštík Václav (1913-2005) Reinhold Merkelbach fa, 231. Scheiner Arthur, 308., 309., 310. Slezák fa, 260. Smatek Fráňa, 306., 307. Streit Anton fa, 192. Sturm Alexander fa, 273. Sutnar Ladislav, 245., 257. UP Závody, 218. Val Saint Lambert fa, 197. Vincenz Carl Dub fa, 239. Wagenfeld Wilhelm, 247. 6 000 Kč / €232 Bez názvu, kolem r. 1965 suchá jehla, papír, X/XI, pasparta, rám, sklo, 10,5 x10,5 cm sign. PD Boštík Lit.: Srp Karel: Václav Boštík, Galerie Zdeněk Sklenář 2011, s. 251. 1 8 000 Kč / € 309 ČESKÉ UMĚLECKÉ SKLO Gabrhel Jan, 168. Hlava Pavel, 160., 16. Hlavička Tomáš, 157. Jelínek Vladimír, 173. Kotík Jan, 172. Prokešová Daniela, 158. Roubíček René, 164., 165. Roubíčková Miluše, 170, 171. Vašíček Aleš, 166. Vízner František, 159., 163. Vlčková Eva, 167. Zoričák Ján, 162. strana 5 30 3 3. Demartini Hugo (1931-2010) 4. Sýkora Zdeněk (1910-2011) Kruhová struktura, 1968 Poezie struktury linie serigrafie, papír, pasparta, rám, sklo, 50 x 50 cm sign. PD Hugo Demartini 1968 serigrafie, papír, pasparta, rám, sklo, 33 x 32,5 cm sign. tužkou PD Sýkora 28 000 Kč / € 1083 Jedna z šesti serigrafií pro bibliofilii: Bohumila Grögerová, Josef Hiršal: Poezie struktury linie. Nakladatelství Aulos, 2009, náklad 100 ks. 4 15 000 Kč / € 580 8 8. Grygar Milan (*1926) Bez názvu, 1991 5. Urbásek Miloš (*1932) 6. Urbásek Miloš (*1932) 7. Urbásek Miloš (*1932) serigrafie, papír, rám, sklo, 69,5 × 55 cm sign. PD Urbásek 75 serigrafie, papír, rám, sklo, 69,5 × 55 cm sign. PD Urbásek 75 serigrafie, papír, rám, sklo, 69,5 × 55 cm sign. PD Urbásek 75 5 500 Kč / € 213 5 500 Kč / € 213 5 500 Kč / € 213 Bez názvu, 1975 Bez názvu, 1975 5 olej, plátno, rám, 45 x 45 cm sign. na rubu rámu Milan Grygar 1991 Bez názvu, 1975 6 130 000 Kč / € 5 027 7 9. Chatrný Dalibor (1925-2012) 9 Bez názvu, 1998 akryl, kombinovaná technika, zrcadlo, sololit, 51,5 x 44,5 cm sign. na rubu D. Chatrný 98 35 000 Kč / € 1 353 strana 6 strana 7 15 10. Kolíbal Stanislav (*1925) Bez názvu, 1976 kresba propiskou, papír, rám, sklo 29 x 20 cm sign. PD Kolíbal, LD album 76 14 000 Kč / € 541 10 11. Kolíbal Stanislav (*1925) 11 Nit a čára, 1996 12. Kolíbal Stanislav (*1925) 12 Tao, 1993 lept, papír Excudit Plzeň, 28/40, rám, sklo 34,5 x 23,5 cm sign. PD Kolíbal slepotiskové razítko Aulos mezzotinta, papír, 101/200 pasparta, rám, sklo 32,5 x 23,5 cm sign. PD Kolíbal ´93 10 000 Kč / € 387 4 000 Kč / € 155 13 15. Ovčáček Eduard (*1933) 16. Sýkora Zdeněk (1920-2011) serigrafie 8/25, papír, 55 × 55 cm sign. na zadní straně PD tužkou E. Ovčáček 68 Serigrafie XI., na zadní straně LD razítko Eduard Ovčáček serigrafie, papír, 87/100, rám, sklo, 60 x 59,5 cm sign. na rubu UD Sýkora, 1971 Bez názvu XI., 1968 8 000 Kč / € 309 Černobílá struktura, 1971 55 000 Kč / € 2 127 16 14 13 Stratil Václav (*1950) Bez názvu tuš, papír, pasparta, rám, sklo, 21 x 21,5 cm sign. PD V. Stratil 6 000 Kč / € 232 14. Kmentová Eva (1928-1980) Pěst (Optimistům, Negativistům), 1977 koláž, papír, pasparta, rám, sklo 10,5 x 15,5 cm neautorská zn. PD E.K.77 Pravost potvrzena Polanou Bregantovou, dcerou Evy Kmentové. 12 000 Kč / € 464 strana 9 17. Boštík Václav (1913-2005) 18. Chatrný Dalibor (1925-2012) uhel, papír, pasparta, rám, sklo, 31 x 43,5 cm sign. PD Boštík akvarel, papír, rám, 18 × 31 cm sign. UD tužkou D. Chatrný 1989, UD věnování tužkou Provenience: Soukromá sbírka, v 60. letech zakoupeno v Díle. 5 000 Kč / € 193 Krajina, 1963 17 Prosakování, 1989 Lit.: Srp Karel: Václav Božtík, Galerie Zdeněk Sklenář 2011. 85 000 Kč / € 3 287 Práce patří do souboru uhlových kreseb z r. 1963, zařazených na zlínskou výstavu UB12 (1964), v nichž je patrná tvůrčí inspirace dílem J. Šímy. 18 19 19. Sýkora Zdeněk (1910-2011 Obraz Zdeňka Sýkory patří do cyklu abstraktních obrazů na téma Skvrny, vznikajících od 2. poloviny 80. let. Jejich formální i stylový charakter navazuje spíše na cykly abstrahovaných a tvarově redukovaných krajin, které tvoří v celé Sýkorově tvorbě protipól liniovým obrazům. Ve Skvrnách a Krajinách se zřetelně projevuje Sýkorovo koloristické nadání a malířská virtuozita. strana 10 Bez názvu, 1990 olej, plátno, autorský rám, 98 x 96 cm sign. PD Sýkora 90 Reprodukováno: v Revue Art II/2006 u rozhovoru se Zdeňkem Sýkorou "(Ne)očekávané náhody". 1 600 000 Kč / € 61 872 odhadní cena 1 700 000 - 2 000 000 Kč strana 11 20 21 20. Tichý Miroslav (1926-2011) 21. Tichý Miroslav (1926-2011) černobílá fotografie, 18 x 13 cm černobílá fotografie, 13,5 x 9,5 cm černobílá fotografie, 18 x 13 cm 16 500 Kč / € 638 15 000 Kč / € 580 16 000 Kč / € 619 U obchodu Na plovárně 22. Tichý Miroslav (1926-2011) 22 Setkání 25 23. Šimotová Adriena (*1926) 24. Švankmajerová Eva (1940-2005) autorský tisk 98/130, papír, rám, sklo, 45 × 45 cm sign. PD tužkou Adriena Šimotová 97 kolorovaná litografie 9/30, papír, rám, sklo, 70 x 49,5 cm sign. PD Eva Švankmajerová 1995 11 000 Kč / € 425 2 500 Kč / € 97 Bez názvu, 1997 25. Šimotová Adriena (*1926) 26. Kučerová Alena (*1935) autorský tisk, ruční papír, rám, sklo, 37,5 × 35,5 cm sign. PD tužkou Adriena Šimotová 95, LD E.A.varianta B tisk z perforovaného plechu, papír, autorský tisk 2/5, pasparta rám, sklo, 31,5 x 41,5 cm sign. PD Alena Kučerová 1986 Varianta B, 1995 Striptýz, 1995 16 000 Kč / € 619 23 26 21 24 Jezdec, 1986 9 000 Kč / € 348 31 27. Skála František ml. (*1956) Bez názvu, 2001 akvarel, tužka, papír, rám, sklo, 23 × 20 cm sign. PD František Skála 2001 8 000 Kč / € 309 27 28. Novák Ladislav (1925-1999) Acnavi a já nešťastník, 1996 akvarel, mačkaný ruční papír, rám, sklo, 47,5 x 35 cm sign. PD autorská zn. 96, na rubu Acnavi a já nešťastník 1996 14 000 Kč / € 541 29. Marková Cecilie (1911-1998) 31. Nikl Petr (*1960) Bez názvu, 1973 Kapesníček, 2011 pastel, papír, pasparta, rám, sklo, 59 x 43 cm sign. UD 21.4.1973 CM 28 olej, plátno, 90 x 80 cm sign. na rubu Petr Nikl 2011 9 000 Kč / € 348 55 000 Kč / € 2 127 30. Marková Cecilie (1911-1998) Bez názvu, 1952 32. Váňa Dušan (*1982) pastel, papír, rám, sklo, 42 x 31,5 cm zn. UD 26.8. 52 Hrušky, 2 ks barvený silikon, lidské chlupy, výška 12,5 cm 9 000 Kč / € 348 29 30 Dušan Váňa absolvoval v r. 2011 Fakultu výtvarných umění VUT v Brně, v sochařském ateliéru doc. Michala Gabriela. 20 000 Kč / € 773 32 strana 14 strana 15 36 37 38 33 34 35 33. Mainer Martin (*1959) Sedm statečných, 1986 olej, plátno, 100 × 115 cm sign. uprostřed plátna MAINER 90 000 Kč / € 3 480 34. Moldovan Kurt (1918-1977) Z cyklu Alenka v říši divů, 1973 černobílá litografie, dvojlist ruční papír, 86/150 sign. PD Moldovan 9 000 Kč / € 348 Jeden ze souboru 24 litografií na motivy Alenky v říši divů. V nákladu 150 kusů vydalo nakladatelství Tusch, Vídeň 1973. Tisky z tohoto souboru se nachází například ve sbírkách Essl Muzea ve Vídni. 36. Typlt Lubomír (*1975) Pinocchio, 2004 tuš, kvaš, papír, rám, sklo, 70 x 50 cm sign. PD Typlt 04 18 000 Kč / € 696 37. Typlt Lubomír (*1975) Bez názvu, 2004 35. Bačkovský Jan (*1957) Papoušci, 1987 olej, plátno, rám, 253 × 199 cm sign. UD BAČA 87 95 000 Kč / € 873 674 Jan Bačkovský studoval Akademii výtvarných umění v letech 1979-85, v ateliéru monumetální tvorby prof. A. Paderlíka. V 80. letech se účastnil významných výstav "Konfrontací", které nově formulovaly úsilí a směřování celé umělecké generace. tuš, kvaš, papír, rám, sklo, 70 x 50 cm sign. PD Typlt 18 000 Kč / € 696 38. Mainer Martin (*1959) Autoportrét v zelí, 1988 olej, překližka, rám, 180 × 105 cm sign. PD MAINER 88, na rubu zn. Mainer, Hlava v zelí 120 000 Kč / € 4 640 Martin Mainer, významný představitel skupinových výstav Konfrontací 80. let. Laureát ceny Jindřicha Chalupeckého v r. 1993. Působil jako pedagog v ateliéru malby na FaVU VUT v Brně, v současné době vede ateliér malby na AVU v Praze. 42. Balcar Jiří (1929-1968) Portrét dámy, (Černá hlava), 1968 lept, měkký kryt, papír, pasparta, rám, sklo 49 x 32 cm sign. PD Jiří Balcar 68 20 000 Kč / € 773 43. Kodet Jan (1910-1974) Milenci, 1964 cínová plastika, v. 13 cm sign. Jan Kodet, na dně L 64 Přiložen dopis Jana Kodeta, v němž nabízené dílo popisuje a prodává Josefu Průšovi z Písku. (20.4.1964). Přiložen výstavní katalog Jana Kodeta z galerie Václava Špály z r. 1963. Vystaveno: Jan Kodet a Václav Pavlík, Vlastivědné muzeum v Písku, březen 1964. 8 000 Kč / € 309 44. Kintera Krištof (*1973) Myslel jsem to dobře, 2011 polyuretan, sololitová deska, rám, sklo, 105 × 73 cm 32 000 Kč / € 1 237 39 39. Kolář Jiří (1914-2002) Bez názvu, 1995 41. Janoušková Věra (1922-2010) koláž, papír, karton, rám, sklo, 26 × 24,5 cm sign PD JK 95 na rubu J Kolář 95. P. Hlava, 1999 14 000 Kč / € 541 koláž, papír, pasparta, rám, sklo, 44 x 31,5 cm sign. na rubu LD Věra Janoušková 1999 42 7 000 Kč / € 271 44 41 40. Kintera Krištof (*1973) One or Two or Crowd, 2008 sprejem stříkaná kresba, papír, rám, sklo, 75 × 108 cm sign. na rubu Krištof Kintera 8 000 Kč / € 309 40 43 48 48. Lhoták Kamil (1912-1990) Plavatka na břehu, 1959 tempera, kvaš na kartonu, rám, 10 x 22 cm sign. LD Kamil Lhoták 59 Uvedeno v soupisu díla pod č. 1081/16. 250 000 Kč / € 9 667 49 Lhoták Kamil (1912-1990) Krajina s kuželem a míčem, 1968 olej a tempera na překližce, rám, 13 x 20 cm sign. LD Kamil Lhoták 1968 45 46 Uvedeno v soupisu díla pod č. 1422/36. Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. J. Zeminou a prof. PhDr. T. Vlčkem, CSc. Provenience: Obraz měl ve své sbírce MuDr. J. Vykoukal, sběratel Skupiny 42. 49 45. Kopecký Bohdan (1928-2010) Vrstvy dávných rozmluv, 1966 47 tempera, tuš, papír, autorský rám, sklo, 70 x 100 cm sign. PD "Z dávných rozmluv" P. Kopecký 66 Publikováno: Císařovský Josef: Bohdan Kopecký. Gallery 2008, s. 65. 80 000 Kč / € 3 094 46. Sion Zbyšek (*1938) Obloha před bouří II., 1993 akryl, papír na lepence, rám, 30 x 42 cm sign. PD Z. Sion 93, na rubu Z. Sion, Obloha před bouří 1993 8 000 Kč / € 309 47.Sklenář Zdeněk (1910-1986) Večerní krajina, 1945 litografie, papír, pasparta, rám, sklo, 23,5 × 30 cm sign. PD s věnovaním Panu Vejvodovi za spolupráci věnuje srdečně Zd. Sklenář 45 10 000 Kč / € 387 290 000 Kč / € 11 214 Soubor prací JITKY KOLÍNSKÉ 50. - 60. léta SOUBOR OBRAZŮ Z POZŮSTALOSTI JITKY KOLÍNSKÉ 50. Kolínská Jitka (1930-1992) Bez názvu, 60. léta olej, plátno, 65 × 70 cm Provenience: Z pozůstalosti Jitky Kolínské od pana Vašíčka, přítele autorky. Konzultováno s doc. PhDr. Marií Klimešovou PhD. 45 000 Kč / € 1 740 51. Kolínská Jitka (1930-1992) Vrak II, 1961 50 olej, plátno, 70 × 100 cm sign. na rubu Jitka Kolínská, Vrak II, 1961 52 52. Kolínská Jitka (1930-1992) Zátiší s černými jablky, 1952 Provenience: Z pozůstalosti Jitky Kolínské od pana Vašíčka, přítele autorky. Konzultováno s doc. PhDr. Marií Klimešovou PhD. olej, plátno, rám, 60 × 74 cm sign. na rubu Jitka Kolínská 1952 Odborně restaurováno, přepnuto na nový rám. 70 000 Kč / € 2 707 Provenience: Z pozůstalosti Jitky Kolínské od pana Vašíčka, přítele autorky. Konzultováno s doc. PhDr. Marií Klimešovou PhD. 51 Lit. Klimešová Marie: Roky ve dnech. České umění 1945–1957 Aulos 2010. 90 000 Kč / € 3 480 Soubor obrazů Jitky Kolínské z 50 a 60. let ukazuje dvě polohy autorčiny tvorby. Padesátá léta představují vrcholnou tvorbu Kolínské ve znamení magického realismu, kterým se označovala tvorba autorů kolem skupiny Máj, jejímž výrazným členem autorka byla. M. Klimešová označuje práce těchto let jako „subtilní, koloristicky vyhrocené a rafinovaně stylizované“ a vnímá je jako typický projev Máje. (Klimešová Marie (ed.): Ohniska znovuzrození. České umění 1956-1963. GHMP 1994, s. 29.) Abstraktní práce 60. let jsou v tomto směru opakem předchozí realistické tvorby. Subtilní, jemná a křehká malba zachycuje v abstrahované podobě témata vraků a plachetnic. Malířka, grafička a ilustrátorka Jitka Kolínská studovala v letech 1947-1952 Akademii výtvarných umění u profesora Vladimíra Sychry a profesora Vladimíra Pukla. Členka tvůrčí skupiny Máj. Provenience: Z pozůstalosti Jitky Kolínské od pana Vašíčka, přítele autorky. Lit. Klimešová Marie: Roky ve dnech. České umění 1945–1957 Aulos 2010. foto: Zdeněk M. Zenger Klimešová Marie: Roky ve dnech. České umění 1945–1957 Aulos 2010,s. 375, č. obr. 561. strana 23 56 53. Kubíček Jánuš (1921-1993) Ikona, 1982 olej, plátno, rám, 46 x 38 cm sign. na rubu PN J. Pravost potvrzena Adamem Kubíčkem, synem Jánoše Kubíčka. V soupisu Kubíčkova díla uvedeno pod č. DJK 0660. 75 000 Kč / € 2 900 54. Fišárek Alois (1906-1980) Schoulená žena, 1976 tempera, karton, rám, sklo, 49,5 x 55 cm sign. LD Fišárek 76, zn. na rubu Al. Fišárek 1976 na rubu razítko ČFVU Praha, F5199 14 000 Kč / € 541 55. Král Jaroslav (1883-1942) Dívka s dlouhými vlasy tuš, papír, pasparta, rám, sklo, 27 x 19 cm sign. tužkou LD Král 53 56. Kolínská Jitka (1930-1992) 10 000 Kč / € 387 Ovečka olej, kombinovaná technika plátno na kartonu, 38 × 40,5 cm Provenience: Z pozůstalosti Jitky Kolínské od pana Vašíčka, přítele autorky. Konzultováno s doc. PhDr. Marií Klimešovou PhD. 54 40 000 Kč / €1 547 55 57 57. Kolínská Jitka (1930-1992) Bez názvu, 60. léta olej, plátno, 85 × 105 cm Provenience: Z pozůstalosti Jitky Kolínské od pana Vašíčka, přítele autorky Konzultováno s doc. PhDr. Marií Klimešovou PhD.. 70 000 Kč / € 2 707 62 59 59. Tichý František (1896-1961) Mstivá kantiléna, 1948 suchá jehla, papír, rám, sklo, 11 x 8 cm sign. PD pod tiskem Tichý 58. Gross František (1909-1985) Pohled z kuchyně, 1941 akvarel, papír, 55,5 x 41,5cm sign. PD F. Gross 41 Konzultováno s MUDr. Janem Vykoukalem, sběratelem Skupiny 42. 12 000 Kč / € 464 60. Zrzavý Jan (1890-1977) 58 V soupisu Fr. Tichého od Fr. Dvořáka uvedeno pod. č. 173, s. 130. Náklad 200 ks. Frontispis ke sbírce básní K. Hlaváčka: Mstivá kantiléna. 6 500 Kč / € 251 61. Tichý František (1896-1961) Sedící dívka se zrcadlem, 1957 litografie, papír, pasparta, rám, sklo, 14 x 10,5 cm na rubu razítko "Z pozůstalosti Fr. Tichého" V soupisu Fr. Tichého od Fr. Dvořáka uvedeno pod. č. 292, s. 174. Příloha časopisu Výtvarné umění, roč. VII. (1957), č. 4. 9 000 Kč / € 348 Studna v Karlachových sadech, 1947 Kolo, 1949 olej, karton, rám, sklo, 33 x 33 cm sign. PN Matal 49, UD tužkou Matal, s věnováním Josefovi K. Konzultováno s MUDr. Janem Vykoukalem, sběratelem Skupiny 42. litografie, papír, 214/300, pasparta, rám, sklo, 38,8 × 46,4 cm sign. PD Jan Zrzavý 61 V soupisu Fr. Tichého od Fr. Dvořáka uvedeno pod. č. 292, s. 174. Příloha časopisu Výtvarné umění, roč. VII. (1957), č. 4. 30 000 Kč / € 1 160 62. Matal Bohumír (1922-1988) 28 000 Kč / € 1 083 63. Tichý František (1896-1961) Portrét Dr. K., 1994 60 olej, dřevěná deska, rám, 30 x 46 cm sign. LD Tichý 44 V Dvořákově soupisu pod. č. 9. Příloha časopisu Život, roč. XIV., 1935-36, s. 122. Pravost potvrzena PhDr. Tomášem Winterem PhD. 80 000 Kč / € 3 094 63 strana 26 strana 27 VYBRANÁ DÍLA ČESKÝCH MALÍŘŮ 20. STOLETÍ BOHUSLAV REYNEK, ALOIS KALVODA, JOSEF BROŽ, WILLI NOWAK, VÁCLAV RABAS ANTONÍN SLAVÍČEK, VÁCLAV CHAD, ANTONÍN HUDEČEK s. 28 – 37 64 65 64. Reynek Bohuslav (1892-1971) Pastorale, 1947 suchá jehla, 12 ks + 2 listy, papír Montgolfier de Vidalon původní papírové desky, 28 x 21 cm každý list sign. PD tužkou Reynek Vydáno V. Vokolek Pardubice v r. 1947, francouzská. tiráž, 14. výtisk. 150 000 Kč / € 5 800 65. Reynek Bohuslav (1892-1971) Dívka suchá jehla, ruční papír, novotisk, 23,5 x 13 cm 2 000 Kč / € 77 strana 28 strana 29 66 Z posudku: „Obraz panoramatické letní krajiny vykazuje základní znaky Kalvodovy krajinářské školy, doby kolem roku 1910 až 1915. Ze vzpomínek Kalvodova žáka Josefa Váchala je známo, že v případě finanční nouze někteří z Mistrových žáků kopírovali tehdy oblíbené "lančafty" pro vinohradské zbohatlíky. Domnívám se, že horší kvalita plátna i napínacího rámu, vlastní malířská faktura i dominantní harmonický akord zelené a žluté bez mistrnných nuancí opravňují k soudu, že se nejedná o originál Aloise Kalvody, ale o práci některého ze zdatných žáků. Jde o pozoruhodný obraz se značnou dávkou sebejistého malířského rukopisu i dobrého zvládnutí dobově žádané krajinářské šarže.“ 66. Kalvoda Alois - škola Letní krajina, kolem r. 1910 olej, plátno, 68 x 94 cm sign. PD A. Kalvoda Přiložen posudek PhDr. Michaela Zachaře. 40 000 Kč / € 000 67 Z posudku PhDr. M. Zachaře: „Obraz pochází ze zralé tvůrčí periody raných desátých let, kdy umělcův sloh osciloval v mezích citovaného pojetí, s doznívajícími názvuky secese, v apartním lehkém ornamentalizujícím ztvárnění. ...Předmětný obraz se volně váže k malbám provázejícím autorův lyrický román „Stará píseň“ s texty Jaroslava Vrchlického, který byl vydán roku 1903. Obraz náleží k naprosto typickým ukázkám umělcova vyzrálého tvůrčího období okolo roku 1905, nepostiženého ještě výtvarnou nadprodukcí.“ Z posudku PhDr. Viléma Jůzy: „V tvorbě Kalvody, malíře Mařákovy školy, je nejzávažnější časná část jeho díla (do první světové války), kdy se syntetizuje barevný světelný vliv pozdního symbolismu a impresionismu. Figurální účast v Kalvodových obrazech se vyskytuje již od konce století, způsob zpracování krajiny širokým uvolněným rukopisem a světelným kontrastem dovoluje časově situovat vznik obrazu do doby kolem r. 1910. Lze ho tedy považovat za obraz vřaditelný do nejzávažnějšího období umělcovy tvorby.“ strana 30 67 67. Kalvoda Alois (1875-1934) Zasněná, 1905-1910 olej, malířská lepenka, rám, 76 x 74 cm sign. PD Al. Kalvoda Přiložen znalecký posudek PhDr. Michaela Zachaře z r. 2013 a PhDr. Viléma Jůzy z r. 1996. 190 000 Kč / € 7 347 odhadní cena 220 000 - 300 000 Kč strana 31 69 Z posudku PhDr. V. Jůzy: Malíř W. Nowak je významný příslušník zakladatelské generace českého moderního umění, člen Osmy. Obraz je "charakterizován jako malířská metafora kosmologické jednoty světa s důrazem na hodnoty domova a intimity... Obraz je velmi hodnotnou prací reprezentativní povahy a nepochybné společenské funkce." 69. Nowak Willi (1886-1977) Labská krajina, 1951 olej, plátno, rám, sklo, 52 x 82 cm sign. PD W.Nowak 1951 Přiložen znalecký posudek PhDr. Viléma Jůzy z r. 1996. Odborně posouzeno a konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem. 110 000 Kč / € 4 254 odhadní cena 120 000 - 170 000 Kč 68. Brož Josef (1904-1980) Istrie, 1934 tempera, sololit, rám, 75 x 85 cm sign. PD Brož Istrie, na rubu zn. Istrie 1934 12 000 Kč / € 464 68 J. Brož studoval na UMPRUM v Praze u prof. A. Hofbauera. V letech 1934-35 absolvoval studijní pobyt v Paříži u prof. F. Kupky. Člen Skupiny 58 a Umělecké Besedy. foto: F. Vopat Lit.: Kolektiv autorů: Pražské ateliéry. Nakladatelství čs. výtvarníků, s. 87. foto: J. Sudek Lit.: Kolektiv autorů: Pražské ateliéry. Nakladatelství čs. výtvarníků, s. 13. strana 32 strana 33 71 71. Slavíček Antonín (1870-1910) Orání, kolem r. 1900 olej, plátno na lepence, rám, 26 x 49 cm sign. PD AS Konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem. Přiložen odborný posudek PhDr. Jany Orlíkové. 160 000 Kč / € 6 187 odhadní cena: 180 000 - 250 000 Kč 70 Z posudku PhDr. J. Orlikové: 70. Rabas Václav (1885-1954) Letní motiv (Na procházce), 1921-1923 „Posuzované dílo zobrazuje motiv kravského spřežení, který Slavíčka zajímal zejména kolem roku 1900. ...Slavíček pro sebe typicky nechává prosvítat podložku obrazu a pracuje velmi uvolněnou barevnou skvrnou. 72 olej, plátno, původní rám, 90,5 x 100 cm sign. PD Rabas, sign. na rubu na rámu V. Rabas Letní motiv Přiložen znalecký posudek PhDr. Viléma Jůzy z r. 1996. Odborně posouzeno a konzultováno s Václavem Zoubkem, ředitelem Rabasovy galerie v Rakovníku a s PhDr. Michaelem Zachařem. 80 000 Kč / € 3 094 odhadní cena: 100 000 - 140 000 Kč V Rabasově osobním soupisu z 50. let je obraz uveden pod názvem Na procházce, datovaný kolem roku 1923. V Kotalíkově seznamu je uvedem pod č. 152. Z posudku: "Obraz patří do významného období umělcovy tvorby. Rabas se po skončení války stal opět představitelem Výtvarného odboru Umělecké besedy a aktivně se účastnil organizace nového spolkového života republiky. V této době se Rabas umělecky přiklonil k dobově civilistně sociální tvorbě, blízké dílům tzv. sociální skupiny UB. Obraz patří k vzácným dokladům této vývojové situace a tím z tohoto hlediska k mimořádně závažným dílům, které by v každé galerijní sbírce byly ceněny." "Dílo je motivicky i obsahově příznačné, umělecky nepochybně závažné a nebylo dosud publikováno, takže můžeme říci, že je svého druhu objevem a významným odborným přínosem." strana 34 72. Horejc Jaroslav (1886-1983) Salome patinovaný bronz, v. 22 cm zn. na základně vpředu HOREJC 22 000 Kč / € 851 strana 35 125 73 73. Chad Václav (1923-1945) Antický motiv, 1944 olej, plátno, rám, 30 × 37 cm zn. na rubu na rámu Václav Chad Antický motiv 1944 Konzultováno s PhDr. Hanou Rousovou. 25 000 Kč / € 967 odhadní cena 40 000 - 70 000 Kč Talentovaný a nadějný malíř Václav Chad vytvořil během svého krátkého života silné a naléhavé obrazy, které inspirovaly a ovlivnily poválečnou uměleckou generaci. „Obraz „Antický motiv“ patří k Chadových inspiracím starými mistry, zejména Rubensem.“ 75 75. Hudeček Antonín (1872-1942) Portrét Ing. Jaroslava Jindry, 1913 olej, karton, rám, sklo, 98 x 66 cm zn. kovovým štítkem Ant. Hudeček 1913 na rubu sign. Ant. Hudeček, Portrét Ing. Jindry 1923 Přiložen odborný posudek Prof. PhDr. Tomáše Vlčka, CSc. a PhDr. Michaela Zachaře. 250 000 Kč / € 9 667 odhadní cena 270 000 - 350 000 Kč 74. Horejc Jaroslav (1886-1983) Herkules 74 strana 36 bronz, mramorová podstava, novější odlitek, výška 21 cm sign. na postavě v bronzu Horejc 24 000 Kč / € 928 Z posudku PhDr. T. Vlčka: "Hudeček je méně známý jako portrétista, ačkoliv portréty patří k těm nejvýznamnějším dílům tohoto klasika české moderní malby. Hudečkovy portréty lze srovnávat k Klimtovými a Kokoschkovými díly stejného žánru, které patří k těm dílům, jenž představují odborně i obchodně nejoceňovanější část středoevropského malířství konce 19. a prvních desetiletí 20. století." strana 37 76 76. Fremund Richard (1928-1969) Dívčí portrét, 1963 rudka, papír, rám, sklo, 55 × 42,5 cm sign. Fremund 15.II.63 4 000 Kč / € 155 77. Fremund Richard (1928-1969) Dívčí portrét, 1964 rudka, papír, rám, sklo, 49,5 × 39,5 cm sign. Fremund 8.XII.64 79 4 000 Kč / € 155 77 79. Urbánek Josef (1914-1980) Bez názvu, 1964 olej, plátno, rám, 118 × 91 cm sign. LD Urbánek ´64 Malíř a grafik J. Urbánek studoval v letech 1946-1950 pražkou AVU (prof. K. Minář, V. Nechleba, O. Nejedlý, M. Holý). Figurální a žánrová realistická malba postupně směřuje k expresivnímu a kubistickému tvarosloví. Zastoupen ve sbírkách Oblastní galerie v Liberci. 78 14 000 Kč / € 541 78. Zoubek Olbram (*1926) 80. Lacinová Sylva (*1923) Prometheus, 1969 Spící, začátek 60. let olovo, slitina, původní autorský odlitek, délka 80,5 cm Pravost potvrzena Polanou Bregantovou, dcerou E. Kmentové a O. Zoubka. 10 000 Kč / € 387 strana 38 80 patinovaná pálená hlína, v. 27 cm sign. S. Lacinová 4 500 Kč / € 174 strana 39 84. Hanzl Oldřich (1921-1992) Bez názvu, 60.-70. léta 20. století řezbovaná a soustružená dřevěná socha, výška 88 cm 20 000 Kč / €773 Člen skupiny Profil 58. Zastoupen ve sbírkách Moravské galerie, Brno. Lit.: Oldřich Hanzl výběr z díla, kat. výst. Dům umění města Brna, 1994. V 50. letech přešel O. Hanzl ve své tvorbě od realisticky pojaté plastiky ke zjednodušenému tvaru. Od 60. let používal zbytky materiálů a opotřebované předměty, z nichž sestavoval kovové a dřevěné objekty osobitě odrážející dobovou estetiku. 82 81 83 81. Komárek Vladimír (1928-2002) Kabát na židli, 1988 olej, plátno, rám, 45 x 30 cm sign. PD V. Komárek 88 25 000 Kč / €967 82. Kafka Jaroslav (1896-1973) Bez názvu, 1945 akvarel, papír, pasparta, 24,5 x 17 cm sign. LD Kafka 45 3 000 Kč / €116 83. Lada Josef (1887-1957) 84 Rozzuřený býček tuš, běloba, papír, pasparta, rám, sklo, 12,5 x 16 cm zn. na samostatném papíře Jos. Lada 16 000 Kč / €619 strana 40 strana 41 85. Famíra Emanuel (1900-1970) 86. Kadula Josef (1920-1985) olej, plátno, rám, 25 x 40 cm sign. PD Famíra 1944, na rubu papírový štítek Emanuel Famíra, 24.IV. 1944 olej, plátno, rám, 82 x 63 cm 15 000 Kč / € 580 87. Srp Karel (1893-1986) Periferie (Libeň), 1944 85 Bez názvu, kolem poloviny 60. let 8 000 Kč / € 309 Přiložen výstavní katalog z r. 1958. 88 89. Lacina Jiří (1934-2004) Řízený meteorit, 1970 90. Kadula Josef (1920-1985) olej na dřevěné desce, rám, 43,5 x 31,5 cm sign. PD L 70, na rubu zn. Lacina Jiří, Řízený meteorit 1971 tempera, kombinovaná technika, papír, 59,5 x 40 cm sign. PD Josef Kadula 64, na rubu Josef Kadula, Jazzový hráč Bez názvu, 1966-67 Vystaveno: Famíra. XXV. Výstava musea hlavního města Prahy v r. 1958. strukturální kresba, 1966-67, monotyp, koláž, papír 35 x 49 cm sign. na rubu LD Karel Srp 1966-67 Publikováno a reprodukováno: kat. výstavy "Famíra". XXV výstava Musea Hl. m. Prahy, 1958, (reprodukce nestránkovány), v soupisu díla uvedeno na s. 34, pod č. 325 "Modrý barák", v majetku MUDr. J. Maška v Praze. 4 000 Kč / € 155 89 88. Urbánek Josef (1914-1980) 14 000 Kč / € 541 Jazzový hráč, 1964 90 4 000 Kč / € 155 Bez názvu (Město), 1964 olej, plátno, rám, 88 × 100 cm sign. LD Urbánek ´64 15 000 Kč / € 580 86 87 strana 43 92 91. Kotík Pravoslav (1889-1970) Zrcadlení I., 50. léta 20. stol 91 olej, plátno, rám, 41,5 x 27 cm sign. PN P. Kotík, na rubu zn. Vystaveno v r. 1958 FČVÚ (Vilímek), Praha, č. 597. 55 000 Kč / € 2 127 92. Zoubek Olbram (*1926) Bez názvu, 1963 cínový reliéf, 26 x 14 cm sign. O.Z. 63 6 000 Kč / € 232 93. Istler Josef (1919-2000) Bez názvu monotyp, papír, rám, sklo, 45,5 × 34,5 cm sign. PD Istler 7 500 Kč / € 290 94. Vašina Ludvík (*1936) 95 Faraonův klíč 93 komb. technika, sololit, rám, 32 x 119,5 cm 9 500 Kč / € 367 94 95. Eckert Otto (1910-1995) Bez názvu, 1983 keramika, bronz, 76 × 44 × 15 cm sign. na bronzové podstavě O. Eckert 83 Lit.: Šindelář Dušan: Otto Eckert. Praha Odeon 1979, srov. obr. 5. 48 000 Kč / € 1 856 strana 44 strana 45 96 97 96. Grus Jaroslav (1891-1983) Ostrava olej, plátno, rám, 70 x 120 cm sign. PD Grus 40 000 Kč / € 1547 97. Vaca Karel (1919-1989) 99 Racek, 1973 olej, plátno na kartonu, 57,5 x 42,5 cm sign. UD Vaca 73 99. Nemes Endre (1909-1985) 100. Jíra Josef (1929-2005) smalt, kovová deska, rám, 50 x 50 cm sign. LD Nemes 55, PN Endre NEMES 55 tempera, papír, pasparta, rám, sklo, 30 x 42 cm sign. PD s věnováním 120 000 Kč / € 4 640 38 000 Kč / € 1 469 Pták, 1955 18 000 Kč / € 696 98. Grus Jaroslav (1891-1983) Náves, 1969 olej, karton, rám, sklo, 63 × 88 cm sign. PD J. Grus, LD značeno 69' Partowo 100 12 000 Kč / € 464 98 strana 47 101 102 101. Čapek Josef (1887-1945) Harmonikář, 1919-1920 linoryt, papír, pasparta, rám, sklo, 17 x 10 cm V soupisu Pavly Pečinkové pod č. KG 141 (Galerie Zdeněk Sklenář, Praha 2009). Příloha revue Musaion sv. I (Praha Aventinum 1920), nestránkovaná příloha. 106 105. Kubišta Bohumil (1884-1918) Zahrada 9 000 Kč / € 348 dřevoryt, papír, 24 x 14,5 cm sign. LD v tisku K 102. Vlastislav Hofman (1884-1964) 9 000 Kč / € 348 Chesterton, 1919 dřevořez, papír, rám, sklo, 21 × 24 cm sign. PD Vlastislav Hofman 1919 3 000 Kč / € 116 103 103. Filla Emil (1882-1953) Zátiší s mandolínou a klarinetem 107 lept, papír, 8,5 × 12 cm sign. PD Emil Filla 7 000 Kč / € 271 104. Kubišta Bohumil (1884-1918) Zátoka dřevoryt, papír, pasparta, rám, sklo, 12 x 18,5 cm sign. PD B. Kubišta 9 000 Kč / € 348 105 106. Fleischmann Karel (1897-1944) 104 Soubor Rybolov, 1934, 13ks 12 černobílých linorytů, titulní list s linorytem, papír, 24 × 24 cm každý list sign. tužkou UD K. Fleischmann 1934 Nejznámější Fleischmannovo dílo s básní Miroslava Hallera. Vydáno České Budějovice, Edice Linie, 1934, 18 listů, č. výtisku 7. Lit.: Anděl Jaroslav: Avantgarda o mnoha médiích -Josef Bartuška a skupina Linie 1931-1939. Praha 2004, s. 152, 263, 273. 35 000 Kč / € 1 353 107. Filla Emil (1882-1953) Kubistické zátiší dřevoryt, papír, rám, sklo, 29,5 x 21 cm sign. PD tužkou Emil Filla 18 000 Kč / €696 strana 48 strana 49 108 108. Kubíček Jánuš (1921-1993) Zátiší u okna, 1947 olej, plátno, rám, 66 x 46 cm sign. PD Jánuš Kubíček 47, sign. na rubu plátna Jánuš Kubíček, Zátiší u okna, 1947 Pravost potvrzena Adamem Kubíčkem, synem J. Kubíčka. 24 000 Kč / € 928 109. Kubíček Jánuš (1921-1993) Krajina, 1944 olej, plátno, rám, 59 x 70 cm sign. PD Jánuš Kubíček 44 Pravost potvrzena Adamem Kubíčkem, synem J. Kubíčka. 18 000 Kč / € 696 110. Žufan Bořivoj (1904-1942) Alej se starými stromy, kolem r. 1928 olej, plátno, rám, 64 x 94 cm sign. s věnováním LD Žufan 110 Přiložen znalecký posudek PhDr. Václava Pajourka z r. 1996. Odborně posouzeno a konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem. 50 000 Kč / € 1 933 109 111. Souček Karel (1915-1982) Kytice, 1959 olej, karton, rám, sklo, 70 x 50 cm sign. PD K. Souček 59 111 20 000 Kč / € 773 112. Gahura František Lydie (1891-1958) Busta Tomáše Bati bronzová plastika, výška 17 cm zn. F.L.Gahura 18 000 Kč / € 696 112 strana 51 113 113. Poš Jaroslav (1894-1970) 114. Poš Jaroslav (1894-1970) olej, plátno, rám, 35 x 44 cm olej, plátno, rám, 40 x 60 cm sign. LD J. Poš, na rubu razítka spolku výtvarníků a papírový štítek Předjaří, kolem r. 1950 Přiložen znalecký posudek PhDr. Václava Pajurka. 13 000 Kč / € 503 J. Poš studoval AVU pod vedením J. Loukoty, J. Preislera, M. Švabinského a O. Nejedlého. Působil jako výtvarný pedagog. V r. 1940 otevřel Pošeho galerii, nyní U Řečických, kde pořádal výstavy Skupiny 42 a založil zde soukromou malířskou školu. První sníh, 1950 Přiložen znalecký posudek PhDr. Václava Pajurka. 15 000 Kč / € 580 115 114 115. Malek, ruská škola 116. Kodet Jan (1910-1974) olej, plátno, karton, rám, sklo, 45,7 × 52,5 cm sign. na rubu 918 Malek patinovaný sádrový reliéf, dřevěná podložka, 21 x 50 cm sign. LN Jan Kodet Konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem. 5 000 Kč / € 193 U břehu, kolem r. 1910 Žena s býkem 35 000 Kč / € 1 353 116 strana 52 strana 53 117. Líbal František (1896-1974) Zlatá stoka u Rožmberka olej, plátno, rám, 65 × 81 cm sign. PD F. Líbal 26 000 Kč / € 1 005 118. Líbal František (1896-1974) Cesta k Branné olej, plátno na kartonu, rám, 14 × 18, 5 cm sign. PD F. Líbal 7 000 Kč / € 271 119. Líbal František (1896-1974) Stoh slámy, 1966 olej, plátno na kartonu, rám, 18 × 24 cm sign. PD F. Líbal '66 8 500 Kč / € 329 117 118 119 121 121. Jiroudek František (1915-1991) Krajina u Libochovic, 1957 olej, karton, rám, sklo, 50 x 60 cm sign. LD Jiroudek 57 24 000 Kč / € 928 122. Haša František (1880-1953) 123. Líbal František (1896-1974) olej, lepenka, rám, sklo, 24 x 28,5 cm sign. PD F. Haša olej, plátno na kartonu, rám, 19 × 24 cm sign. PD F. Líbal '66 Krajina s řekou 120 Pole u Rožbachů, 1966 5 000 Kč / € 193 122 8 000 Kč / € 309 123 120. Líbal František (1896-1974) Hráz u Sv. Víta olej, plátno, rám, 65 × 81 cm sign. PD F. Líbal 25 000 Kč / € 967 strana 55 163 128 125 129 124. Procházková Linka (1884-1960)) Kytice olej, plátno, rám, 48 x 33 cm sign. PN Lin Procházková 14 000 Kč / € 541 125. Procházka Antonín (1882-1945) 124 Matka s dítětem, po r. 1935 rozmývaná tuš, tužka, akvarel, papír, pasparta, rám, sklo, 34 x 24,5 cm sign. LD AP Pravost potvrzena PhDr. Marcelou Macharáčkovou. 126 14 000 Kč / € 541 126. Zamazal-Veris Jaroslav (1900-1983) Pařížská dívka olej, karton, rám, 39,5 × 30 cm sign. PD Veris 24 000 Kč / € 928 127. Novák Václav Vojtěch (1901-1969) 130 Městečko v krajině, 1934 128. Randa Karel (*1912) Silueta města (Vyšehrad?) olej, karton, rám, sklo, 34 × 43,5 cm sign. PD V.V. Novák 34 Malba nepatrně poškozena. olej, karton, rám, 46 x 59,5 cm sign. PD K. Randa 5 000 Kč / € 195 127 12 000 Kč / € 5 464 129. Král Josef (1896-1974) Rozkvetlá louka olej, plátno, rám, 42,5 × 61 cm sign. PD J. Král Posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. 35 000 Kč / € 1 353 130. Halleger Kurt (1901-1963) Paříž olej, sololit, rám, 65,5 × 82,5 cm sign. PD Halleger 20 000 Kč / € 773 strana 57 135 135. Hoesperger Emanuel (1891-1984) Moře olej, překližka, rám, 47 × 65 cm sign. LD E. Hosperger, nečitelné vročení 8 000 Kč / € 309 131 136. Vochoč Jan (1865-1920) Salla terrena Vladštejn s Pražským hradem, 1909 131. Bubeníček Ota (1871-1962) Červánky, kolem r. 1950 olej, plátno, rám, 159,5 x 92,5 cm sign.LD Jan Vochoč 1909 olej na kartonu, rám, sklo, 17 x 25,5 cm sign. PD O. Bubeníček 45 000 Kč / € 1 740 Pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem. 12 000 Kč / € 464 137. Mervart Augustin (1889-1968) Skalnaté pobřeží, 1934 132. Schadt Karel (1888-1955) olej, karton, rám, sklo, 37 x 41 cm sign. PD Aug. Mervart 34 Pod sněhem v lese, 1940 lej, karton, rám, 50 × 65 cm sign. PD K SCHADT, na zadní straně štítek s autorstvím Pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem. 18 000 Kč / € 696 12 000 Kč / € 464 133. Hájek Oskar (*1886) Tatranská krajina, 1937 132 olej, plátno, rám, 50,5 x 42 cm sign. LD O. Hájek 1937 5 000 Kč / € 193 136 134. Haša František (1880-1953) Krajina s povozem olej, lepenka, rám, sklo, 21 x 26 cm sign. PD F. Haša 4 000 Kč / € 155 134 133 strana 58 137 138 140 138. Číla Otakar (1894-1977) Albánec od Tirany, kolem r. 1930 139. Stein Josef V. (1903-1941) 140. Kuba Ludvík (1863-1956) Ulička v Tunisu, kolem r. 1900 141. Filkuka Anton (1888-1957) olej, lepenka, rám, sklo, 27,5 × 35 cm sign. PD LKuba olej, plátno, rám, 42 × 56 cm sign. LD Anton Filkuka, na zadní straně tužkou Der "Kubany" im Nebel Böhmerwald Janner 1913 Pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem. 38 000 Kč / € 1 469 Moře olej, lepenka, rám, sklo, 64 × 48,5 cm sign. PD O. Číla Albánec od Tirany olej, plátno, rám, 49 × 79 cm sign. PD VStein Pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem. 8 000 Kč / € 309 Zimní krajina, 1913 30 000 Kč / € 1 160 141 9 500 Kč / € 367 139 strana 60 strana 61 142. Tavík František Šimon (1877-1942) Tržiště v Nice, 1912 barevný lept, papír, rám, sklo, 38 x 33 cm sign. PD pod tiskem T.F.Šimon, LD slepotiskové razítko TFŠ 92 LD v tisku razítko TFŠ 1912 V Novákově soupisu pod číslem 186. Vydáno v nákladu 100 tisků. 9 000 Kč / € 348 143 146. Tavík František Šimon (1877-1942) Seventh Avenue v noci, New York, 1929 142 143. Tavík František Šimon (1877-1942) akvatinta, barevná veris mou papír, pasparta, rám, sklo, 44 × 32,5 cm sign. tužkou PD T.F.Šimon, LD razítko TFŠ a tužkou 14 Podloubí na Uhelném trhu, 1908 barevný lept, papír, pasparta, rám, sklo, 30 x 26 cm sign. PD tužkou TFŠimon 144. Stretti Zamponi Jaromír (1882-1959) 45 000 Kč / € 1 740 7 000 Kč / € 271 Nábřeží u Notre Dame akvatinta, papír, pasparta, rám, sklo, 37 x 32 cm sign. PD Jar. Stretti Zamponi 14 000 Kč / € 541 V Novákově soupisu pod č. AP2. Z Alba Praha, nakl. F. Topič, Praha. V Novákově soupisu pod číslem 84. Vydáno v nákladu 100 tisků. Z Alba Praha, nakl. F. Topič, Praha. 144 145. Tavík František Šimon (1877-1942) Hradčany, Duha nad Jelením příkopem, 1916 barevný lept, papír, pasparta, rám, sklo, 16 x 14 cm sign. PD tužkou T.F.Šimon, LD razítko TFŠ, LD značeno tužkou 54 146 147. Tavík František Šimon (1877-1942) 148. Tavík František Šimon (1877-1942) barevný lept, pasparta, rám, sklo, 31 x 25 cm sign. PD tužkou TFŠimon, LD 25, LN v tisku razítko TFŠ barevný lept, pasparta, rám, sklo, 25,5 x 27 cm sign. PD tužkou TFŠimon, LD 25, LN v tisku razítko TFŠ V Novákově soupisu pod č. 83. Z Alba Praha, nakl. F. Topič, Praha. V Novákově soupisu pod č. 86. Z Alba Praha, nakl. F. Topič, Praha. Zelený trh, 1908 Ze sbírky Hradčany (12ks), vydáno v nákladu 150 listů, nakl. Arthur Novák, Praha. V Novákově soupisu pod č. 258. 8 000 Kč / € 309 145 147 6 500 Kč / € 251 Motiv od Helmových mlýnů, 1908 148 6 000 Kč / € 232 strana 63 153 149 149. Švabinský Maxmilián (1873-1962) Paní Švabinská, 1906 150. Švabinský Maxmilián (1873-1962) 150 Zrození Venuše, 1930 lept, papír, 36 x 29 cm sign. PD M. Švabinský suchá jehla, papír, 37,5 x 31,5 cm sign. PD M. Švabinský V soupisu grafického díla Páleníček / Švabinská, Praha 1976, pod č. 26. V soupisu grafického díla Páleníček / Švabinská, Praha 1976, pod č. 246. 6 500 Kč / € 251 7 500 Kč / € 290 151. Bílek František (1872-1941) Reliéf "Do tvých očí pokorně se dívaje-sama sebe uvidím a ještě tebe spatřím za hlavou", 1925 152. Mucha Alfons (1860-1936) pálená hlína, 23,5 x 17 cm na rubu zbytek papírového štítku původní tisk, papír, pasparta, rám, sklo, 36 x 30 cm sign. v tisku PD Mucha 1909 5 500 Kč / € 213 151 L´habitation pratigue, 1909 5 000 Kč / € 193 152 153. Mucha Alfons (1860-1936) Bodlák, 1902 litografie, F. Champenois, Paříž, papír, pasparta, rám, sklo, 66 x 27 cm sign. PD v tisku Mucha 85 000 Kč / € 3 287 strana 64 strana 65 154 154. Ullik Hugo (1831-1881) 155. Ullik Hugo (1831-1881) olej, plátno, rám, 55 x 76,5 cm olej, plátno, rám, 55,5 x 76,5 cm Přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. 140 000 Kč / € 5 414 140 000 Kč / € 5 414 Hrad Karlštejn, 70. léta 19. stol. Hrad Křivoklát, 70. léta 19. stol 155 156. Brožík Václav (11851-1901) Studie Jana Husa, kolem r. 1883 olej, plátno, lak, 62 x 47,5 cm odborně restaurováno Přiložen posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Provenience: Z pozůstalosti osobního zbrojíře Černínského panství. 70 000 Kč / € 2 707 strana 66 strana 67 157 158 157. Hlavička Tomáš (*1950) 158. Prokešová Daniela (*1983) Květ, 2012 lehané, broušené a leštěné sklo se zatavenými stříbrnými nitěmi, ø 36 cm sign. na dně Tomáš Hlavička 2013 čiré hutní sklo podjímané rubínovým sklárna AJETO, Lindava u Nového Boru, ø 23 cm Získáno z ateliéru autora. 6 000 Kč / € 232 Mísa Měsíc, 2013 48 000 Kč / € 1 856 strana 68 Získáno z ateliéru autora. 159. Vízner František (1936-2011) Mísa, 1992 sign. na spodní straně VÍZNER, 1992, rubínové broušené sklo kruhová mísa s oválným výbrusem na vrchní straně, ø 27 cm Získáno z ateliéru autora. 180 000 Kč / € 6 961 František Vízner je významný český sklářský výtvarník, designér a sochař. Studoval u Stanislava Libenského v Ateliéru tavené skleněné plastiky a mozaiky na Průmyslové škole sklářské v Železném Brodě a v Ateliéru skla, glyptiky a užité plastiky u K. Štipla a V. Plátka na VŠUP v Praze. strana 69 160. Hlava Pavel (1924-2003) Váza - objekt 1994 sign. Hlava Czech Rep 1994 foukané sklo se zataveným vláknem, broušené a lepené výška 26,5 cm, min. odborná retuš Získáno z ateliéru autora. 18 000 Kč / € 696 strana 70 161. Hlava Pavel (1924-2003) Květ, 1995 rytá sign. Hlava Czech Republic 1995 broušené a lepené sklo, 40 x 34 cm Získáno z ateliéru autora. 150 000 Kč / € 5 800 strana 71 162. Zoričák Ján (*1944)) Orion, 2001 rytá sign. Zoričák Ján 2001 modré broušené hutní sklo, výška 64 cm Získáno z ateliéru autora. 195 00 Kč / € 7 541 strana 72 163. Vízner František (1936-2011) Váza na čtyři květiny 80. léta 20. stol., žluté broušené sklo váza se čtyřmi kruhovými brusy, výška 13,5 cm 1. min. oťuk, odborná retuš Lit.: Holešovský, Karel: František Vízner, sklo. Praha 1994. 175 000 Kč / € 6 767 strana 73 164. Roubíček René. (*1922) Ústa, 1983-1992 sign. Roubíček, 1983–1992, foukané, ručně tvarované sklo lepené, jedná se o původní plastiku z cyklu Dámské součástky autorem dokončené v r. 1992, výška 30 cm Provenience: Získáno z ateliéru autora. Srov. Roubíčková Miluše, Roubíček René: Sklo/Glass, Londýn 1999, s. 124-131. 20 000 Kč / € 773 René Roubíček vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Významně přispěl k tomu, že se sklo začalo používat jako materiál ve volné sochařské tvorbě. Účastnil se mnoha světových výstav. Například Expo v Montrealu, v Osace, Sao Paulu nebo v Bruselu, kde získal cenu Grand Prix za svou rozměrnou abstraktní prostorovou kompozici nazvanou Sklo - hmota - tvar - výraz. V r. 2007 byl Akademií designu České republiky uveden do Síně Slávy Czech Grand Design. 165. Roubíček René. (*1922) Dámská součástka 1. polovina 80. let, foukané ručně tvarované sklo původní plastika z cyklu Dámské součástky, výška 47,5 cm v některých místech lehce setřený povrch Provenience: Získáno z ateliéru autora. Srov. Roubíčková Miluše, Roubíček René: Sklo/Glass, Londýn 1999, s. 124-131. 35 000 Kč / € 1 353 166. Vašíček Aleš (*1947) Stéla, 2004 rytá sign. Aleš Vašíček 2004, broušené hutní sklo s vertikálním průřezem, výška 96 cm Získáno z ateliéru autora. 120 000 Kč / € 4 640 strana 76 Eva Vlčková vystudovala u prof. Vladimíra Kopeckého na Akademii výtvarných umění v Praze. Její práce se vyznačují robustností a tvarovou jednoduchostí, která přechází až v archetypální tvary. V samotném materiálu je potlačena přirozená křehkost a lesk skla. V r. 1994 získala Státní cenu Bavorska, New Glass Review 15. V r. 1996 bylo její dílo opět zařazeno do New Glass Review 17. Eva Vlčková patří mezi sto světových nejlepších sklářských designérů, což dokládá její opětovné ocenění v novém ročníku New Glass Review 34 v r. 2012. 167. Vlčková Eva (*1966) Modrá stavba II., 2008 modré tavené sklo, výška 19, 5 cm Lit.: Katalog Eva Vlčková, Sklo/Glass, Praha 2010. New Glass Review č. 34. Katalog přiložen k plastice. Získáno z ateliéru autora. 62 000 Kč / € 2 398 strana 77 169 170 168. Gabrhel Jan (*1930) 169. Roubíčková Miluše (*1922) zn. štítek s razítkem Díla, J. GABRIEL, C552229, foukané sklo výška 48 cm, 1 škrábnutí na těle foukané a ručně tvarované sklo, jeden pylíček vyplněn pískem výška 16 a 18,5 cm Provenience: Získáno v ateliéru autora. Provenience: Získáno v ateliéru autora. 18 000 Kč / € 696 První pytlíky byly Miluší Roubíčkovou vyvzorovány ku příležitosti sympozia v r. 1984 ve sklárně Hergiswil Glasi ve Švýcarsku. Sympozium se konalo v renesanční budobě bývalé sýpky, která českou výtvarnici inspirovala k vytvoření velkých skleněných pytlů. Stratos strana 78 Pytlíčky - 2 ks dohromady 14 000 Kč / € 541 171 170. Roubíčková Miluše (*1922) 171. Roubíčková Miluše (*1922) sign. MR 1994, foukané barevně přejímané sklo s hutními nálepy, výška 28 cm sign. MR 1994, foukané sklo barevně žíhané a žebrované výška 28 cm Provenience: Získáno z ateliéru autora. Provenience: Získáno z ateliéru autora. 15 000 Kč / € 580 15 000 Kč / € 580 Váza Igelitka, 1994 Váza Igelitka, 1994 strana 79 172. Kotík Jan (1916-2002) Váza, 1951 č. 5122, sklárna Škrdlovice, bublinkové sklo, výška 28,5 cm 1 oťuk na hrdle, tělo na jednom místě projmuté 7 000 Kč / € 271 strana 80 173. Jelínek Vladimír (*1934) Váza, 1963 sklárna Škrdlovice, hutní modrozelené sklo ,výška 38, 5 cm 5 000 Kč / € 129 strana 81 174 176 174. Kubistický lustr 175. Salátová souprava - 8 ks Čechy, 1. čtvrtina 20. stol., litá mosaz, šestiplamenný lustr ø 65 cm Čechy, 20. léta 20. stol., čiré a žlutě tónované lité a broušené sklo, původní etuje, max. délka 23 cm 15 000 Kč / €580 2 500 Kč / €97 175 176. Kubistický lustr Čechy, 1. čtvrtina 20. stol., litá mosaz, šestiplamenný lustr ø 65 cm, výška 95 cm, nová elektrifikace 15 000 Kč / €580 177. Zrcadlo 177 Čechy, 10./20. léta 20. stol., zlacená mosaz, původní fazetované zrcadlo, malachitové mugle, délka 35 cm dříve odborně letováno 9 500 Kč / €367 strana 83 178. Svítidlo 182 178 Rakousko-Uhersko, 1. třetina 20. stol., dle návrhů z okruhu Wiener Werkstätte, sklo, mosaz, výška 42 cm 10 000 Kč / € 387 179. Secesní mísa 179 Rakousko-Uhersko, počátek 20. stol., čiré broušené sklo stříbřená mosaz, délka 32 cm 3 500 Kč / € 135 180. Dóza ve stylu Wiener Werstätte Rakousko-Uhersko, 1. třetina 20. stol., kobaltové sklo výška 15 cm, 2 min. oťuky 8 000 Kč / €309 181. Velké centrální svítidlo 1. pol. 20. stol., vychází z návrhu A. Loose (např. pro jídelnu Emanuela Aufrichta, Vídeň), zlacená mosaz, celoplošný kladívkový dekor, jednoplamenné závěsné centrální svítidlo ø 59,5 cm, pozdější závěs Srov.: Adolf Loos Wohnungen, Album Verlag 2001. 35 000 Kč / € 1 353 182. Židle s vysokým opěradlem - 2 ks Rakousko-Uhersko, počátek 20. stol., lakované dřevo, opěradlo s 5 příčkami, výška 108,5 cm, šířka 42,5 cm, hloubka 42,5 cm 1 příčka na opěradle opravena kovovou objímkou dohromady 14 000 Kč / €541 183. Stropnice - 3 ks Rakousko-Uhersko, počátek 20. stol., matované sklo, mosaz obecný kov, lakované dřevo, oválné schránky pro elektrifikaci 3 ks, 40 x 20 cm, 2 šroubky chybí 180 dohromady 18 000 Kč / €696 181 strana 84 183 strana 85 186 184 187. Křeslo ze zámku Lány č. 1077 sedák i kostra s modrým razítkem ZL 1077, malovaná č. 926. Čechy, mořené lakované dřevo, rozměr 103 x 54 x 51 cm polstrovaný sedák s nepůvodním potahem Je možné, že křeslo navrhl Josip Plečnik jako solitér pro zámek Lány. Křeslo č.1077 bylo v majetku Pražského Hradu do r. 1950, získáno z majetku fürstenberského (cena: 300,-Kč, červenobílý kretonový potah), odepsáno dne 18/12 1950, 25 000 Kč / €967 186. Behrens Peter, AEG Stropnice 185 184. fa Bibus František Dvanáctiosobní jídelní a dezertní příbor - 89 ks Německo, 1906-1908, návrh P. Behrens pro firmu AEG, schránka pro elektrifikaci, čiré mléčně podjímané sklo a čiré matované sklo, patinovaný obecný kov stínidlo ze dvou částí spojeno rozpojitelnou kovovou montáží, výška 34 cm 6 000 Kč / €232 mistrovská zn. FB, čsl. puncy, Československo 1921-1941, výroba 1929-1941 výroba fa F. Bibus stříbro, ryzost 800/1000, hmotnost brutto 5044,00 g hmotnost netto bez nožů 3129,00 g nože 1915,00 g nerez střenky, původní kazeta, 89 ks: 12 polévkových lžic, 2 x 12 nožů, 2 x 12 vidliček, 12 moka lžic 12 čajových lžic, 1 naběračka, 2 servírovací vidličky 1 servírovací lžíce, 1 lopatka, délka nože 25 cm, ø 75 cm výška 78 cm 70 000 Kč / €2 707 185. Stolička Rakousko-Uhersko, kolem r. 1900, okruh J. M. Olbricha? mořené lakované dřevo, vysoké čalounění, výška 53, 5 cm 2 500 Kč / €97 184 188 188. Váza ve stylu Wiener Werkstätte 187 Rakousko-Uhersko, 1. třetina 20. stol., kouřové sklo výška 24,5 cm, 2 min. oťuky 5 000 Kč / €193 strana 86 strana 87 189. Lampa 190 Čechy, výroba dle návrhu F. Anýže, obecný chromovaný kov mléčné sklo, výška 41 cm, nově elektrifikováno 193 8 000 Kč / €309 189 193. Nástěnné svítidlo Střední Evropa, 20.-30. léta 20. stol., dvojválecchromovaný obecný kov, bílé sklo rozměr 59 x 11 x 17, 5 cm, nově elektrifikováno 194 7 000 Kč / €271 194. Breuer Marcel (1902-1981) Židle B 34 návrh M. Breuer pro fu Thonet kolem r. 1929, výroba Čechy? černý potah chromovaná ohýbaná konstrukce rozměry 85,5 x 50,5 x 60 cm 7 000 Kč / €271 190. Funkcionalistický lustr Střední Evropa, 20.-30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov, mléčné sklo, sedmiplamenný lustr se členitým kruhovým tělem, Ø 72 cm, výška 114 cm nově elektrifikováno 18 000 Kč / €696 195 191 191. Stůl Čechy, 30. léta 20. stol., dřevo chromovaný obecný kov, kulatý stůl s dřevěnou deskou a odkladní policí, výška 70,5 cm, ø 70 cm 5 000 Kč / €193 192 195. Breuer Marcel (1902-1981), Thonet 192. Streit Anton Tác vtlač. zn. A S Handarbeit, Čechy, počátek 20. stol. návrh Anton Streit, cín, kladívkový dekor, ø 27 cm 3 000 Kč / € 116 strana 88 Polokřeslo B 34 návrh M. Breuer kolem r. 1929 pro fu Thonet, výroba Čechy? černý potah područky, chromovaná ohýbaná konstrukce rozměry 84 x 65 x 58 cm 11 000 Kč / €425 strana 89 199 196 196. Náhrdelník s granáty 1. čsl. punc, Čechy, 20. léta 20. stol., stříbro ryzost 900/1000, hmotnost 43, 40 g, granáty 8 000 Kč / €309 197. Val Saint Lambert Váza zn. Val St Lambert, Belgie, 40. léta 20. stol., čiré sklo červeně přejímané s odbrušovaným geometrickým dekorem, výška 23 cm 220 5 000 Kč / €193 198. Mísa Čechy, výroba fa AKA ?, 30. léta 20. stol., glazovaná keramika, ø 23 cm Společnost pro výrobu bytových doplňků a uměleckých předmětů AKA byla založena B. Fuchsem v r. 1932. Ve své době patřila k nejlepším producentům designového zboží v Československu. Mezi další autory patřila i manželka zakladatele Drahomíra Fuchsová nebo František Kaláb. 3 000 Kč / €116 197 strana 90 198 199. Breuer Marcel (1902-1981),Thonet 200. Breuer Marcel (1902-1981), Thonet kovový knoflík Thonet, Německo, výroba fa Gebrüder Thonet AG, Frankenberg on Eder, návrh M. Breuer v r. 1928-1929, chromovaná ocel, červená tkanina s ocelovými vlákny (poškozena), lakované dřevo rozměry 84 x 60 x 80 cm, nerestaurováno jeden šroub nepůvodní pravděpod. Čechy, 1. třetina 20. stol. návrh M. Breuer pro fu Thonet, chromovaný obecný kov (místy poškozen), ohýbaná konstrukce, dřevo 75 × 85 × 35 cm, původní stav Křeslo B 35 Etažérka B22 4 500 Kč / €174 Lit.: Šimková A. (ed.): Pro tentokrát nesedat, Muzeum Umění Olomouc 2011; vystaveno v The Metropolitan Museum of Art Today. 45 000 Kč / €1 740 V r. 1930 bylo křeslo použito na přehlídce německého návrhářství ve Francii Salon des Artistes Décorateurs. Jeden z nejvýznamnějších návrhářů nábytku M. Breuer navrhl křeslo s názvem B 35 s konstrukcí, kdy jedinou ohýbanou linií z chromovaných trubek tvoří rám s odpruženou opěrkou zad, na které nejsou závislé područky. Příčkami v přední a zadní části křesla vytvořil větší stabilitu. Přesné umístění dřevěných područek a látky tvořící sedák a opěrák zajišťuje, že uživatel nepřijde do styku s ocelí. 200 strana 91 201. Janák Pavel (1882-1956) Kávový servis - 6 ks tištěná zn. Czech.- Slov., Čechy, návrh P. Janák v r. 1911 výroba fa Schnabel & Sohn, neautorský dekor - malírna Semily Flekna & Strádal, porcelán, 6 ks: konvička s víčkem, cukřenka s víčkem, 4 šálky s podšálky, nepoškozeno 205 29 000 Kč / €1 121 204 201 202. Sklenice 205. Hanak Anton? Stolek Československo, po r. 1938, čiré silné sklo s emailovou malbou velký státní znak ČSR se stuhou s letopočtem 1918-1938 na druhé straně muž s berlami s nápisem PIEŠŤANY výška 11,5 cm Čechy, po r. 1906, návrh A. Hanak?, barevné dýhy výška 61 cm, intarzie nekompletní Posouzeno PhDr. Anežkou Šimkovou Muzeum umění Olomouc. 4 000 Kč / €155 4 000 Kč / €155 203. Tatra Křeslo zn. Tatra Martin Slovensko, vyráběl také Thonet Československo, 40. léta 20. stol., bukové dřevo, šelak rozměr 86 x 56 x 56 cm, odborně restaurováno 5000 Kč / €193 203 206 206. Graniton 207. Graniton Soubor užitných předmětů - 6 ks Československo, Svijany Podolí u Turnova, 1. třetina 20 stol., výroba fa Graniton, pórovina pestře glazovaná, výška 12, 5 cm číslice, pap. nálepka Graniton 89, Československo Svijany Podolí u Turnova, 1. třetina 20 stol., výroba fa Graniton, 6 ks, mosaz, sklo, pórovina, glazováno malovaný florální dekor, výška 20 cm, 1 oťuk na lemu dózy, hodiny beze stroje Dóza 202 4 000 Kč / €155 dohromady 8 000 Kč / €309 204. Janák Pavel (1882-1956), Graniton Dvanáctiboká váza, č. modelu 759/3 Čechy, návrh tvaru P. Janák v r. 1911 výroba fa Graniton Rydl/Thon Svijany – Podolí č. modelu 759/3, měkká kamenina, široké černé pole střídá typický granitonský dekor, výška 13 cm nepoškozeno 207 Lit.: ARTĚL, Umění pro všední den 1908 – 1935, Praha 2008, s. 73, obr. 1.5; UMĚLECKÝ MĚSÍČNÍK 1911 – 1912, s. 1, č. 7; ČESKÝ KUBISMUS: ARCHITEKTURA A DESIGN 1910–1925, Weil am Rhein 1991, s. 283. 15 000 Kč / €580 strana 92 strana 93 210. Hračky (Dětské káče) - 2 ks Čechy, 1918-1920, pravděpod. Uměleckořemeslné dílny v Brně B. Čermáka, návrh J. Čejka, K. Křikava, soustružené dřevo, barevně malované, 2 ks, max. výška 10,5 cm, oprýskaná malba a chybějící končetiny s korálků 210 Posouzeno v UPM. dohromady 4 000 Kč / €155 211. Brychta Jaroslav , Artěl Kouzelník s kuřátkem Čechy, kolem r. 1925/27, návrh J. Brychta pro Artěl, černé žluté a bílé sklo, korálky, jednotlivé dílky spojovány drátkem postava uklánějícího se muže ve fraku s cylindrem v ruce čtvercová základna, výška 11,5 cm Srov.: České užité umění 1918–1938, A. Adlerová, Praha 1983, s. 85. Totožná skleněná figurka je vystavena ve sklářské expozici Městského muzea v Železném Brodě. J. Brychta působil v letech 1920–1960 jako profesor na Státní odborné škole sklářské v Železném Brodě – vedl oddělení skleněných figurek. Od r. 1921 se staly tyto figurky předmětem jeho autorské i pedagogické činnosti. Zavedl tento typ výrobku do výuky školy a na Železnobrodsku. 5 500 Kč / €213 211 212 208 208. Moravská gobelínová manafaktura Gobelín zn. MGM, Morava, Valašské Meziříčí, 10. léta 20. stol., výroba Moravská gobelínová manufaktura Valašské Meziříčí, vlna zdobeno třásněmi, ručně tkaný gobelín, rozměr 65 x 87 cm nepoškozeno 5 000 Kč / €193 209. Livora Rudolf (*1884-), Moravská gobelínová manafaktura Gobelín Perníková chaloupka sign. LR, Morava, Valašské Meziříčí, 10. léta 20. stol. návrh Rudolf Livora, výroba Moravská gobelínová manufaktura, vlna, zdobeno třásněmi, ručně tkaný gobelín rozměr 85 x 87 cm, nepoškozeno 5 000 Kč / €193 213 213. Figurka Rabína Posouzeno v UPM. 5 000 Kč / €193 10 500 Kč / €406 Čechy, 1910-1920, okruh J. Čejka, K. Křikava, polychromované a lakované dřevo, výška 15,5 cm 209 strana 94 212. Pořadač Jerry zn. Jerry TRADE MARK, USA, 20. léta 20. stol., vertikální pořadač z lakovaného dřeva se čtyřmi zásuvkami, uzavíratelný roletou, klíček, rozměr 69 x 40,5 x 50,5 cm kompletně odborně resaturováno strana 95 214. Stolní lampičky Hřiby - 2ks 215 Československo, 20.-30. léta 20. stol., chrom, výklopné stínidlo, 2 ks, výška 22 cm, nově elektrifikováno a chromováno dohromady 5 000 Kč / €193 217. Černý Jan (1907 - 1978) Dívčí akt vyrobeno ve sklářském ateliéru VD Maják? Jablonec n. Nisou, tavená plastika, citrínové sklo kamenný sokl, výška skla 19, 8 cm 214 5 500 Kč / €213 218 215. Nástěnná lampička Střední Evropa, 20.-30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov dřevo, mléčné sklo, délka 19,5 cm 1 500 Kč / €58 218. UP Závody 216. Halabala Jindřich (1903-1978), UP Závody Křeslo Stolek Československo, 30. léta 20. stol., návrh J. Halabala?, výroba UP Závody, tmavě mořené dřevo, kruhová deska krytá sklem kovové nohy opatřené kruhovými odkládacími poličkami výška 61,5cm, Ø 74,5 cm, deska opravena Československo, 30. léta 20. stol., návrh J. Halabala, výroba UP Závody, polohovatelné křeslo z ohýbaného dřeva, původní čalounění, 64 × 52 x 75 cm Lit.: Šimková A. (ed.): Pro tentokrát nesedat. Sbírka užitého umění muzea umění Olomouc. Olomouc 2011, s. 120, obr. 144. 219. Halabala Jindřich (1903-1978), UP Závody 6 500 Kč / €251 Pohovka Modela s variabilní úpravou na spaní 14 000 Kč / €541 Československo, 1928-1935, návrh J. Halabala, výroba UP Závody ohýbané lakované bukové dřevo, chromovaná ocel, sklopné područky pro spací úpravu, volně ložené sedáky, 80 × 150 cm, výška 75 cm 216 Lit.: Jindřich Chatrný: JINDŘICH HALABALA a Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně, ERA group, Brno, 2003, s. 124. 12 000 Kč / €464 219 217 strana 96 strana 97 223 223. Černý Jan (1907-1978) Kůň značeno rytím VZOR USA V61, vyrobeno ve sklářském ateliéru VD Maják?, Jablonec n. Nisou, tavená plastika, medové sklo 11 x 17 x 3 cm 224 6 000 Kč / €232 225 224. Stolní lampička Střední Evropa, 1. polovina 20. stol., poniklovaný kov fládrované lakované dřevo, ohebný krk, nová elektrifikace ø základny 15 cm 220 2 500 Kč / €97 225. Klavírní lampička 220. Lustr čtyřplamenný Čechy, 2. třetina 20. stol., chromovaná mosaz, čtyřplamenný lustr, délka 102 cm, nově elektrifikováno 4 500 Kč / €174 Střední Evropa, 1. třetina 20. stol., chromovaný obecný kov polohovatelné stínidlo, délka 20,5 cm, nově elektrifikováno 1 500 Kč / €58 226. Mücke Melder 221. Podlahová lampa Křesla - 2 ks Čechy, 30. léta 20. stol., výroba fa Mücke Melder chromovaná trubková konstrukce, čalouněný sedák i opěrák dřevěné lakované područky max. výška 77 cm, šířka 58 cm, hloubka 81 cm Čechy, 20.-30. léta 20. stol., kruhová litinová základna zn. 50282, černě lakováno, chromovaný kov, ocel, opaxit bílé sklo, posuvná odkladní plocha s nastavitelnou výškou max. výška 198 cm, nově elektrifikováno Lit.: firemní katalog Mücke Melder, 3478-1, s. 16. 12 500 Kč / €483 dohromady 12 000 Kč / €464 222 226 222. Stolní lampičky - 2 ks 221 strana 98 Československo, 20.-30. léta 20. stol., polohovatelné stínítko chromovaný obecný kov, 2 ks, výška 19 cm nově elektrifikováno a chromováno dohromady 3 500 Kč / €135 strana 99 228 228. Sedátko 227 Československo, 20. léta 20. stol., sedátko pravděpod. pro "Štrbské pleso", dřevo, pozdější slonovinový nátěr výška 49 cm 3 000 Kč / €116 227. Příruční bar Rakousko-Uhersko, 19./20. stol., mořené a lakované dubové dřevo, mosazné aplikace a doplňky, sklenice z čirého skla s jemným dekorem, výsuvná deska s nápojovým náčiním a odjímatelnou krabicí na doutníky, dvířka, která po odklopení vyzvednou servírovací desku s držáky na sklenice a láhve, 75 x 56 x50 cm, restaurováno, 2 sklenice a 1 víčko karafy chybí 12 000 Kč / €464 229. Novinová schránka 230 Rakousko, 1. pol. 20. stol., vychází z návrhů Josefa Hoffmanna perforovaný plech, původní bílý lak překryt pozdějším béžovým nástěnná schránka, výška 27,5 cm 4 000 Kč / €155 227 230. Secesní zástěna 229 zn. AM, Rakousko-Uhersko, po r. 1900, návrh Alfred Mayer pro Wiener Werkskätte?, smaltovaný ocelový plech, secesní trojdílná zástěna s malovaný dekorem, na třech místech smalt odřen, výška 118 cm, max. šířka 123 cm, místy restaurováno 18 000 Kč / €696 strana 101 231 235 231. fa Reinhold Merkelbach Džbánek tlačená zn. R Merkelbach, Granzhausen, 2204S, Německo, po r. 1903, výroba fa Reinhold Merkelbach, kamenina, cínová montáž, výška 17,5 cm Pro německou manafakturu Merkelbach navrhovali významní návrháři jako Peter Behrens, Adelbert Niemeyer, Richard Meyer nebo Richard Riemerschmid. 3 000 Kč / €116 235. Osiris Dóza zn. OSIRIS 1114, Norimberk, Německo, 1899-1909, fa OSIRIS, stříbřená slitina cínu ISIS, čiré sklo, čtyřstěnná dóza s odnímatelným víkem a volně loženou skleněnou vložkou výška 14 cm 7 000Kč / €271 236 Rodinná firma Metallwarenfabrik für Kleinkunst Walter Scherf & Co., s výrobní značkou OSIRIS, byla založena v r. 1899 v Norimberku a stala se slavnou svými návrhy ve stylu Art Nouveau. V r. 1902 vyvinula firma OSIRIS nový druh cínu nazvaný „ISIS“, který byl použit při dalších realizacích. Pro OSIRIS navrhovali autoři se zvučným jménem jako Peter Behrens, Joseph Maria Olbrich nebo Josef Hoffmann. Firma získala mnoho cen: v Turíně (1902), zlatou medaili na Konig-Ludwig Price (1902), zlatou medaili v Petrohradě (1903/1904), první cenu v St. Louis v USA (1904–1905). 236. Hlava ženy 232 Afrika, 20. stol., slonovina, vyřezávaná hlava černošské ženy s náhrdelníkem, výška 17,5 cm 18 500 Kč / €715 232. Kirsch F. Hugo (1873-1961) 238 Putti s divokou kočkou malovaná sign. K, Rakousko-Uhersko, kolem r. 1910 návrh F.H. Kirsch, glazovaná a malovaná bělnina, výška 31 cm intaktní 233 15 000 Kč / €580 233. Art Krupp Berndorf Secesní vázičky - 2 ks zn. Art Krupp Berndorf, Rakousko, 20. léta 20. stol. párové vázičky, alpaka, výška 15 cm dohromady 1 500 Kč / €58 234. Secesní nůž na dopisy Střední Evropa, počátek 20. stol., stříbřená mosaz umělá slonovina, nůž na dopisy s květinovým ornamentem na rukojeti, délka 32 cm, stříbření místy setřeno 3 000 Kč / €116 237 234 strana 102 238. Goldscheider WIEN Dáma se škraboškou 237. Velká stolní lampa kovová zn. Goldscheider, Rakousko-Uhersko 1. třetina 20. stol., alabastr, plastika dámy výška 32 cm, hlava lepena Střední Evropa, počátek 20. stol., mosaz, obecný kov dvojplamenná stolní lampa s kovovými ověsy (1 chybí) Ø 34 cmvýška 55 cm, nově elektrifikováno 8 000 Kč / €309 5 500 Kč / €213 strana 103 244 242 239 241. Váza 239. Vincenz Carl Dub Nápojový set - 7 ks mistr. zn. VCD, rakousko–uherské puncy, 1866-1920, Čechy stříbro, ryzost 800/1000, čiré broušené sklo, 7 ks: 1 karafa (výška 32 cm), 6 likérek, (výška 10,5 cm) 8 500 Kč / €328 zn. Czechoslovakia, 569/A, Československo 1. třetina 20. stol., pestře glazovaná bělnina šestiboká váza s celoplošně členěným tělem výška 30 cm, cca 4 menší oťuky na dně podstavy 278 Škvor Karel (1909-1971) Závěsná maska vtlačená zn. Goldscheider Wien, číslo modelu 7813/3 Rakousko, Vídeň, 30. léta 20. stol., pálená glazovaná hlína výška 31 cm 7 000 Kč / €271 5 500 Kč / €213 14 500 Kč / €561 242. Grégr Vladimír (1902-1943), 240. Goldscheider WIEN 244. Stahovací svítidlo Čechy, 1. pol. 20. stol., leštěná mosaz, bílé opálové sklo restaurováno, max. délka 140 cm, nově elektrifikováno Toaletní stolek Československo, 40. léta 20. stol., dřevo, obecný kov, stolek se 3 zásuvkami, rozměry 65 x 111 x 38 cm 5 000 Kč / €193 243. Dóza Střední Evropa, 1. třetina 20. stol., prolamovaný zlacený mosazný plech, uvnitř dřevěná vložka vyložená tmavomodrým saténem, odnímatelné víko, výška 9,5 cm, restaurováno 243 2 500 Kč / €97 245. Sutnar Ladislav (1897-1976) Nápojová souprava - 20 ks Čechy, návrh L. Sutnar pro Krásnou jizbu kolem r. 1930 žluté tenkostěnné sklo s kovovou lazurou, 20 ks: 5 sklenic na pivo, 6 sklenic na vodu, 3 sklenice na aperitiv (výška 12,5 cm) a 6 likérek (výška 10 cm) dohromady 7 000 Kč / € 271 240 strana 104 241 245 246. Lustr ve stylu Bauhaus 250. Souprava svítidel - 3 ks Čechy, 30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov, bílá opálová skleněná koule, kryt koule s odvětráváním, nová elektrifikace velmi dobrý původní stav, rozměry 100 x 25 x 25 cm 3 000 Kč / €116 Československo, 20.-30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov hliník, matované sklo s geometrickým vzorem, 3 ks: 2 stolní lampičky, 1 nástěnné svítidlo, max. délka 41,5 cm nově elektrifikováno a chromováno, chrom místy setřen dohromady 6 000 Kč / €232 247 250 251. Lustr ve stylu Bauhaus Čechy, 30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov, bílá opálová skleněná koule, nová elektrifikace, velmi dobrý původní stav rozměry 100 x 25 x 25 cm 3 000 Kč / €116 252. Lampa bankéřka 246 Střední Evropa, 20.-30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov mléčné sklo, výška 34,5 cm 251 4 000 Kč / €155 253 247. Wagenfeld Wilhelm Kávovar Sintrax 249. Němý sluha zn. Sintrax 1/2 Jeaner Glass, Německo, Jena, výroba fa Jenaer Glaswerk Schott & Gen, podle návrhu W. Wagenfelda z r. 1931 ohnivzdorné sklo, guma, plast, aluminium, výška 27,5 cm Lit.: Architektur, Design, Malerei, Graphik, Kunstpädagogik, Bauhaus Archiv, Berlín 1984, s.122; Torsten Bröhan, Glaskunst der Moderne, Von Josef Hoffmann bis Wilhelm Wagenfeld, Mnichov 1992, s. 426. Čechy, 20.-30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov, kovový věšák, konstrukce z ohýbaných trubek, výška 105,5 cm šířka 43 cm, hloubka 35,5 cm, bez 1 vzpěry 3 000 Kč / €116 249 2 500 Kč / €97 248. Stolní lampa Střední Evropa, 20. léta 20. stol., hliník, chromovaný obecný kov, lakované dřevo, ohebný kov, max. výška 57 cm nově elektrifikováno 5 000 Kč / €193 252 253. Skříňka Střední Evropa, 30. léta 20. stol., lakovaný plech chromovaný obecný kov, bílé opaxitové sklo skříňka na kolečkách s částečně odklápěcí odkladní plochou, pod níž je uloženo 8 ks skleněných tvarovaných podélných misek na nástroje výška 110 cm, šířka 82 cm, hloubka 37 cm 12 000 Kč / €464 253 248 strana 106 strana 107 254. Napako Tříplamenný lustr typ. č. 1108, malý 259 Čechy, 2. třetina 20. stol., typ č. 1108, chromovaný obecný kov matované sklo, tříplamenný lustr, průměr 46 cm, chromování opraveno 4 000 Kč / €155 255 254 258 255. Lišková Věra (1924-1985), fa Lobmeyr Sklenice s měsíčním znamením řezaná zn. Lobmeyr, Čechy, návrh Věra Lišková (Vera Liskowa) pro Krásnou Jizbu Družstevní práce, kolem r. 1947, provedení J. u. Lobmeyr, Wien,čiré sklo, zdobené řezbou, motiv Blíženci (Zwillinge), výška 8,5 cm, horní průměr 8,1 cm Lit.: Panorama, roč. XXII, č. 9-10, nečíslovaná obrazová příloha. 3 000 Kč / €116 256. Stojan na květiny Čechy, 30. léta 20.stol., chromovaný obecný kov, dřevěná deska, trojnohá konstrukce ze spodní strany osazena gumovými špunty, výška 15 cm, odborně restaurováno 1 500 Kč / €58 256 258. Napako Čtyřplamenný lustr typ. č. 1108, velký Čechy, 2. třetina 20. stol., návrh a výroba fa Napako typ č. 1108, chromovaný obecný kov, čiré sklo s odleptávaným dekorem, čtyřplamenný lustr, průměr 54 cm 3 500 Kč / €135 260 259. Váza Stromy Čechy, 1. třetina 20. stol., zelené tónované sklo Ø 19 cm, výška 25,5 cm 3 000 Kč / €116 260. fa Slezák, Čechy Odkládací stolek - R10 Čechy, 30. léta 20.stol., výroba fa Slezák, typ R10, chromovaný obecný kov, dřevěné desky, rozměr 60 x 60 x 40 cm odborně restaurováno 257. Sutnar Ladislav (1897-1976) Nápojová souprava – 24 ks Čechy, 30. léta 20. stol.,návrh L. Sutnar, výroba Karl Goldberg Nový Bor pro Družstvení Práci, sodnodraselné křišťálové sklo 23 ks: džbán, 6 pivních sklenic, 6 sklenic na vodu, 6 likérek (4 pivní a 1 sklenice na vodu náhradní) 9 000 Kč / €348 4 000 Kč / €155 261. Souprava sklenic - 36 ks Čechy, 1. třetina 20. stol., vychází z návrhu A. Loose pro fu Lobmeyr, čiré sklo, souprava nápojových sklenic, na spodní straně kaménkový výbrus, 36 ks: 6 různých velikostí po šesti kusech, max. výška 11,5 cm, na třech kusech drobné oťuky 6 000 Kč / €232 257 261 296 265 262 262. Lustr šestiplamenný 263 Evropa, přelom 19./20. stol., mořené dřevo, ocelové zlacené dekorace, kruhová obruč s šesti kanelovanými kalichy s objímkami, max. výška 46,5 cm, ø obruče 66 cm pozdější elektrifikace 265. Dvoustěnná číška Střední Evropa, 2. pol. 19. stol., čiré sklo, zlatá fólie, kónická fazetovaná číška se zlatou fólií, dekorativní pás se scénou z puntských válek, vymytá rudá lazura na dně výška 8,3 cm, ø 7 cm 5 000 Kč / €193 263. Závěsná aplikace hlavy koně Střední Evropa, 19. stol., ocel se zlatým nátěrem, litá plastika vzadu otvory pro zavěšení, výška 25 cm 8 000 Kč / €309 264. Houpací koník Střední Evropa, 19. stol., polychromované dřevo, koňské žíně výška 62 cm, délka 100 cm, částečný pozdější lak pozdější madlo 38 000 Kč / €1 469 266. Dvoustěnná číška s loveckými motivy Střední Evropa, 2. pol. 19. stol., čiré sklo, zlatá fólie, kónická fazetovaná číška se zlatou fólií, lovecká scéna s jelenem, lovci a smečkou psů, vymytá rudá lazura na dně výška 8,5 cm, ø 6,7 cm, 1 drobný oťuk na spodní straně 38 000 Kč / €1 469 5 000 Kč / €193 266 264 strana 110 272. Židle 2. pol. 19 stol - začátek 20. stol., Na Huse u Sychrova, výroba dílna "Petr Bušek a synové, knížecí rezbářství v Sychrově zespodu sedáku papírová nálepka s popisem dílny, dřevo, opěradlo židle zdobené řezbou ve tvaru akantu, uprostřed otvor ve tvaru srdce, sedák lichobežníkového tvaru, 44 × 40 × 96 cm výška sedáku 47 cm, restaurováno 272 4 000 Kč / €155 267 273. Sturm Alexander Džbán 267. Miska 2. čsl. punc Tatry S-48, Československo, 1929-1941, sříbro ryzost 800/1000, hmotnost 232,80 g kruhová miska s žebrováním a kladívkovým dekorem, ø 21 cm firemní zn., punc Diana, Rakousko-Uhersko, Vídeň 1905 stříbro, ryzost 800/1000, čiré broušené sklo, stříbrná montáž s víkem na stěžejce, výška 28 cm 268 4 000 Kč / €155 5 000 Kč / €193 268. Velká mísa 269. Džbán zn. MG, punc Diana S-30, Rakousko-Uhersko, 1866-1921, stříbro, ryzost 800/1000, masivní čiré sklo s výbrusem s obloukovými profily a fazetami, víko na stěžejce, výška 30 cm Evropa, 19. stol., zn. VB Stei, VIII, jemná kamenina, tištěný tmavě fialový akantový dekor na smetanovém fondu hluboká mísa, ø 35,5 cm, jeden oťuk 2 000 Kč / €77 5 000 Kč / €193 270 274. Nástolec 273 mistrov. zn., Vídeň, Rakousko, 50. léta 19. stol. lotový punc č. 227, stříbro, ryzost 13 lotů (812,5/1000 netto 209,40 g, bohatý plastický tepaný dekor, výška 14,5 cm 275. Cukřenka 270. Brož Střední Evropa, 2. pol. 20. stol., mušlová kamej jemně řezaná žlutý kov, v rámečku s jehlou i ouškem pro zavěšení výška 5,6 cm, šířka 4,6 cm 4 500 Kč / €174 6 000 Kč / €232 zn. ER, pozdější 2. čsl. punc Tatry S-48, Střední Evropa, stříbro ryzost 800/1000, hmotnost 455, 2 g, empírové tvarosloví cukřenka oválného tvaru s odklápěcím víkem na stěžejce girlandový plastický dekor, čtyři nožky s kopýtky, výška 12, 5 cm 9 500 Kč / €367 271. Šálky s podšálky a konvičkou - 6 ks zn. Slavkov, Dubí, Drážďany, Loket, od r. 1845, porcelán malováno, zlaceno, 6 ks: 1 konvička, 5 šálků s podšálky max. výška 13 cm 269 275 5 000 Kč / €193 271 274 strana 112 strana 113 276. ČCHI-PAJ-ŠI Zákoutí na mezi tisk, papír, rám, sklo, 33 x 25 cm zn. LN razítkem 8 000 Kč / €309 277. Dóza pes Čína, 20. stol., cloissonne na měděném jádře, zlaceno samostatné odnímatelné víko, dóza v podobě psa s rolničkou na krku, Buddhovy oči na prsou, výška 18 cm na víku čtyři drobné oťuky 281 10 000 Kč / €387 277 276 281. Svícny - 2 ks zn. EM, 2. čsl. punc Tatry S-48, Československo, 1929-1941 stříbro, ryzost 800/1000, hmotnost dohromady 2281,20 g šestiplanmenné svícny, profilovaná noha na kruhové základně 5 esovitě projmutých ramen, výška 28 cm 278. Váza s vysokým hrdlem Čína, 20. stol., porcelán, s polevou barvy lilku podstava z prořezávaného lakovaného dřeva celková výška 31 cm 282 dohromady 50 000 Kč / €1 933 6 000 Kč / €232 282. Míšeň Prodavači květin- párový výjev č.- 5, 2 ks 279. Dózička tykve modrá podglaz. zn. Míšně, Německo, Míšeň, 19./20. stol. porcelán, malováno zlaceno, 2ks, výška 13 cm, nepoškozeno Čína, jadeit, dóza ve tvaru tykve se samostatným víčkem výška 7 cm Lit.:prodejní katalog Konigl. Sachs Porzellan-Manufactur Meissen 1904, s.3, výrobní č. 5. 3 000 Kč / €116 dohromady 28 000 Kč / €1 803 278 283. Soubor sklenic - 4 ks 280. Váza Čína, 19. stol., porcelán, neoficiální pece, váza famille rose s dřevěnou podnožkou z tvrdého dřeva chung-wu, barevné emaily, výzdoba doplněna kaligrafií, černá a červená tuš, (báseň s blahopřejným textem), dvě vyobrazení vykuřovadel se znakem dlouhého věku, vázou s větvičkami slivoně a s pivoňkou celková výška 45 cm Střední Evropa, po r. 1830, mléčné sklo přejímané barevným zlaceno, barevné emaily, 4 ks: 1 pohár s víkem a oroplastikou (fa Moser - 20. léta 20. stol.,1 velký oťuk), 3 sklenice max. výška 23 cm 6 000 Kč / €232 6 000 Kč / €232 280 279 strana 114 283 284 284. Nápojová souprava Art Deco - 5 ks vtlač. zn. T, lokace, 20.-30. léta 20. stol., silně stříbřený obecný kov, dřevěné úchyty, 5 ks: 2 konvice, konvička na mléko cukřenka, tác (délka 39,5 cm) 7 000 Kč / €271 285. Příruční stolek zbytky pap. nálepky, Čechy, 2. třetina 20. stol., ohýbané chromované trubky, lakované dřevo, rozměr 75 × 55,5 x 36 cm 8 500 Kč / €329 286. Věšák Střední Evropa, 20.–30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov jednoduchá konstrukce z ohýbaných trubek, 11 háčků pro pověšení oděvů, výška 199 cm, šířka 124 cm, hloubka 40 cm 285 288 6 000 Kč / €232 287 288. Polohovací stolek "Architekten Tisch" střední Evropa, 20.- 30. léta 20. stol., chromovaný, niklovaný a částečně lakovaný obecný kov (nově opravováno, místy poškozeno), lakované dřevo, pojízdný stolek s nastavitelnou výškou i sklonem hlavní desky, teleskopická odkládací plocha max. výška 135 cm 6 500 Kč / €251 289. Hannoversche Lampenfabrik Lampa s klipem i pro zavěšení vtlač. zn. D.R.P. Hala, výroba fa Hannoversche Lampen fabrik niklovaný obecný kov, porcelán, pružinový klipový úchyt s očkem i pro zavěšení, dva polohovatelné klouby max. délka 35 cm, nepůvodní elektrifikace 2 000 Kč / €77 290 286 287. Židle Čechy, 20./30. léta 20. stol., výroba pravděp. fa Mücke Melder chromovaný obecný kov, překližka (místy poškozena rozměry 83,5 x 41 x 51 cm Původní návrh židle Mart Stam v letech 1932-1935 pro fu Gebr. Thonet, pod č. B43. Lit.: Princip Thonet, Norimberk 1989, s. 247, obr. 185. 2 000 Kč / €77 strana 116 290. Podlahová lampa ve stylu Art Deco 289 Čechy, 20.-30. léta 20. stol., velká podlahová lampa s vysunovacím ramenem s nastavitelnou výškou a odkladní deskou se vsazeným zrcadlem, poniklované pravoúhlé profily mramorová pata, max. výška 202 cm, nová elektrifikace 12 500 Kč / €483 strana 117 291. Lustr 295. Funkcionalistický lustr Evropa, konec 20. stol., chromovaný obecný kov, mléčné sklo desetiplamenný lustr, výška 82,5 cm, nově elektrifikováno Čechy, 30. léta 20. stol., chrom, mléčné sklo, velký funkcionalistický talířový lustr s uprostřed s vsazeným bílým opálovým vypouklým sklem, hliníkový béžově lakovaný talíř rozměry 90 x 58 cm, místy drobné oděrky, původní chrom nová elektroinstalace 3 500 Kč / €135 292. Dohnalová-Pešanová Vlasta (*1897-) 5 500 Kč / €213 Alegorie čtyř ročních období 296. Mücke Melder 291 zn. Pešanová-Dohnalová, ČS. Výtv. Brno, Čechy, 30. léta 20. stol., návrh V. Pešanová-Dohnalová malovaná a glazovaná keramika, výška 26 cm Kancelářská židle litá zn. Mücke Melder, Čechy, Fryštát, 20.-30. léta 20. stol. výroba fa Mücke Melder, chromovaný obecný kov, dřevo otočná židle s nastavitelným opěradlem, výška 78 cm odborně restaurováno 5 000 Kč / €193 293. Nástěnné hodiny 4 500 Kč / €174 zn. CH, hodinový strojek značen MADE IN CZECHOSLOVAKIA, Československo, 50. léta 20. stol., výroba fa Chronotechna, dřevo, sklo, obecný kov se zbytky chromování, čtvercové závěsné hodiny, rozměr 40 × 40 cm poškozený nefunkční stroj, chybí zadní deska 3 500 Kč / €135 295 292 297. Lampa Hello zn. Helo a nečitelné razítko, Střední Evropa, 30.-40. léta chromovaný obecný kov, lak v barvě slonové kosti výška 36,5 cm, kompletně renovováno 6 000 Kč / €232 293 296 298. Ježek Jaroslav (1923-2002) Jídelní a nápojový servis Orion tištěné zn. Čechy, návrh Jaroslav Ježek v r. 1964, výroba fa Karlovarský porcelán n.p., vývojový závod Lesov od roku 1968 vyráběl závod Nová Role, porcelán zlacený a tištěný dekor 294. Nápojová souprava Cornelia tištěná zn. Cornelia Loučky, Čechy, návrh J. Hahn v r. 1956? 9 ks, porcelán, tištěný dekor, max. výška 20 cm dohromady 4 500 Kč / €174 297 Tento servis si vybrala pro své potřeby Sofia Loren při návštěvě Karlových Varů a Lesovské porcelánky. Z pozůstalosti V. Ježka, ředitele Karlovarského porcelánu. 5 500 Kč / €213 298 294 strana 118 strana 119 299. Ladislav Oliva st. (*1933) 299 Váza Srdce Ústředí uměleckých řemesel, sklárna Škrdlovice modelové číslo 7701, návrh v r. 1977, výška 15,2 cm 2 000 Kč / €77 300. Stolní lampa Evropa, chromovaný obecný kov, čiré sklo výška 38,5 cm 5 500 Kč / €213 303 304 300 301. Lidokov fa Lampa zn. LIDOKOV-BOSKOVICE, typ. č. S 101, Boskovice Československo, 60.-70. léta 20. stol., výroba fa Lidokov, chromovaný obecný kov, plast, papír max. výška 187 cm, stínidla lehce poškozena 5 000 Kč / €193 302 303. Ježek Jaroslav (1923-2002) Sada figurek - 7 ks zn. ROYAL DUX, MADE IN CZECHOSLOVAKIA Československo, 70. léta 20. stol., návrh J. Ježka porcelán, 7 ks: Volavky (1958), Jitro, Slon, Páv, 2 dívčí akty (autor neurčen), Velká labuť (1963), max. výška 35 cm Z pozůstalosti V. Ježka, ředitele Karlovarského porcelánu dohromady 6 500 Kč / €232 304. Sedák 301 Československo, 70. léta 20. stol., otočný sedák z tvarované překližkové skořepiny, polstrováno čalouněno koženkou, kovová chromovaná noha plastová kopýtka, rozměry 52 x 85 x 50 cm 305 5 000 Kč / €193 302. Svobodová Miloslava Vázička, 1964 č. 6457, sklárna Škrdlovice, výška 15,5 cm 1 oťuk na dně, na těle poškrábáno 1 500 Kč / €58 strana 120 305. Židle Čechy, sedák podle návrhu M. Navrátila, po r. 1959 červeně lakovaná skořepina, trubková lakovaná trnož,otočný sedák s nastavitelnou výškou, šroub pro ukotvení, výška 77 cm, výška sedáku cca 39 cm 3 500 Kč / €135 strana 121 306. Smatek Fráňa (1899-1978?) 306 306 Návrhy ilustrací - 3 ks tuš, papír, 3 ks 22 x 16 cm sign. PD Fr. Smatek dohromady 3 000 Kč / €116 307. Smatek Fráňa (1899-1978?) 306 309. Scheiner Arthur (1863-1938) Portrét dívky, 1927 310. Scheiner Arthur (1863-1938) Návrh ilustrace Pes s buřty akvarel, papír, 16,5 cm sign. PD Fr. Smatek 1927 Návrh ilustrace Kohout tuš, akvarel, papír, podlepeno černým papírem 23,5 x 18,5 cm sign. PD Arthur Scheiner 3 000 Kč / €116 308. Scheiner Arthur (1863-1938) 309 Návrh ilustrace ke knize Kulihrášek na řemesle tuš, akvarel, papír, 28,5 x 34,5 cm sign. PD Schnr 4 000 Kč / €155 308 307 3 000 Kč / €116 tuš, akvarel, papír, podlepeno černým papírem 23,5 x 18,5 cm nesign. 310 2 500 Kč / €97 AUKČNÍ ŘÁD AUKČNÍ DŮM SÝPKA, S.R.O. 1. Tento aukční řád je vydán za účelem organizace prodeje uměleckých děl aukčním domem AUKČNÍ DŮM SÝPKA, s.r.o. formou aukcí. Aukce pořádané dle tohoto aukčního řádu jsou organizované dle mezinárodních zvyklostí v oblasti obchodu s uměním a v souladu s právními normami České republiky. Aukce jsou přístupné pouze pro klienty aukční síně a další osoby se souhlasem aukční síně. Aukční síní se rozumí společnost Aukční dům Sýpka s.r.o. se sídlem Poštovská 657/4, 602 00 Brno, IČ: 277 52 682, která provádí dražbu na žádost vlastníků dražených předmětů: 19. 5. 2013 ve 13.00 hodin, Praha 1, Palác Žofín, Slovanský ostrov 226. Tento aukční řád je pro všechny osoby zúčastněné na aukci závazný a účastí na aukci se osoby zavazují ho dodržovat. Celý auční řád je k dispozici na výstavě dražených předmětů v galerii Aukčního domu Sýpka s.r.o., Praha 1, Tržiště 3. 2. Dražební předměty jsou označeny a popsány včetně uvedení nejnižšího podání (vyvolávací cena) v dražebním katalogu, který je přílohou a nedílnou součástí tohoto dražebního řádu. Předměty budou draženy v pořadí uvedeném v katalogu. Společnost zajistí při dražbě vyvolání předmětu jeho pořadovým číslem. Po vyvolání předmětu mohou dražitelé činit příhozy zvednutím dražebního čísla. Za příhozy se přitom považuje: • 500 Kč, činí-li okamžitá aukční cena méně než 10 000 Kč • 1 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň 10 000 Kč, ale méně než 20 000 Kč • 2 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň 20 000 Kč, ale méně než 50 000 Kč • 5 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň 50 000 Kč, ale méně než 100 000 Kč • 10 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň 100 000 Kč, ale méně než 500 000 Kč • 50 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena 500 000 Kč a více. • 100 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena 5 000 000 Kč a více. O pořadí příhozů rozhoduje osoba pověřená konáním dražby. 3. Vydražitel je povinen vyřídit své závazky ihned po vydražení, nejpozději však po skončení aukce. Vydražiteli je účtován k vydražené ceně akukční poplatek: dosažená cena aukční poplatek 1 000 000 Kč 20%, nad 1 000 000 Kč 18% Tyto provize jsou konečné a obsahují 21% DPH. Při platbě platební kartou je provize zvýšena o 3%. Po dohodě s dražebníkem je možno zaplatit celkovou částku bankovní převodem, nebo hotově při převzetí věci v kanceláři dražebníka, nejpozději do deseti dnů po skončení aukce, pokud není dohodnuto jinak. 4. Dražitel může dražit kteroukoli věc i bez osobní přítomnosti na dražbě: • vyhotoví-li písemnou plnou moc na společnost AUKČNÍ DŮM SÝPKA, s.r.o. k zastoupení na dražbě. • určí-li věci, které za něho má Aukční dům Sýpka dražit • určí-li limit, do kterého za něho Aukční dům Sýpka má přihazovat, a to pro každou věc zvlášť • dražit po telefonu lze po písemné dohodě 5. Vydražené předměty budou vydány ihned po zaplacení v místě konání dražby nebo na základě "potvrzení o zaplacení ceny“ v galeriích Aukční dům Sýpka s.r.o. v Praze, Tržiště 3, nebo v Brně, Údolní 70, nejpozději do deseti dnů ode dne konání dražby. 6. Aukční síň neodpovídá za případné tiskové chyby a barevné odchylky v sazbě katalogu. Pokud není uvedeno jinak, je stav předmětů úměrný jejich věku. If not stated otherwise the condition of each item corresponds to its age. Vyvolávací ceny – nejnižší podání (uvedené v katalogu tučně) jsou uvedeny v CZK, ceny v EUR (uvedené v katalogu nezdůrazněně) jsou zaokrouhleny a jsou pouze orientační. Budou přepočítány podle aktuálního devizového kurzu EUR/CZK stanoveného ČNB v den konání aukce. The lowest/starting bids (printed in bold font in the catalogue) are in Czech Crowns (CZK), the informative equivalents in euro (printed in normal font) are approximate and rounded off. VÝSLEDKOVÁ LISTINA AUKCE 32 17. 2. 2013 STAROŽITNOSTI A DESIGN VÝTVARNÉ UMĚNÍ 1. Bez názvu 2. Bez názvu 5. Záda II. 6. Bez názvu 7. Bez názvu 9. Bez názvu 10. One or Two or Crowd 14. Bez názvu 19. Bez názvu 20. Snímání z kříže 26. Cercle orange 27. Bez názvu 28. Série O 31. Mimozemšťan 32. Černé město 33. Bez názvu 34. Bez názvu 35. Bez názvu 39. Bez názvu 40. Bez názvu 41. Bez názvu 46. Opadávání jabloně 50. Modré kolečko 51. Bez názvu 55. Portrét dívky 59. Destruovaná deska 61. Kniha Make your dreams 64. Noční autobus 65. Ranní rozcvička kulturistů 68. Bez názvu 73. Domky u cesty 74. Ponorka 75. Motocyklista 77. Dvě přítelkyně 79. Kronika - konvolut kreseb - 17 ks 80. Hřiště 87. Dívka v okně s kvítkem v ruce 89. Návrhy k ilustracím: Pochod, Vlajka 96. Vysoké pece 98. Brankář 99. Lokomotiva 104. Děti pod lampou 107. Levana a matky žalu 108. Studna v Karlachových sadech 109. Potrtrét muže 112. Pohled na Hradčany 116. V hájku 119. Zimní krajina s řekou 120. Podzimní krajina 122. Plaketa SK Slavia 127. Louka u lesa 130. Krajina 131. Jaro na Soláni 132. Pole u Zbrašova 134. Ve žních po dešti 135. Zlatá stoka u Gigantu 138. U řeky 140. Lesní interié 141. Krajina s řekou 142. Letní krajina 143. Krajina s chalupou 144. Josef Mánes - Jeho život a dílo 146. Památce L. Marolda 149. Chlum u Černé Hory 151. Krojačka s kyticí 152. Studie hanácké ženy z Kořence 153. Chalupy 154. Pasáček koz 155. Pasačka ovcí 156. Tržiště Socco v Tangeru 158. Pařížské květinářky 159. Staroměstské náměstí v zimě 161. Pasák ovčího stáda 162. Zátiší z Hradčan 163. Portrét Miloše Jiránka 167. Mi-car me v Paříži 169. Stavení 171. Portrét dívky 173. Matka s dítětem 177. Váza 183. Secesní mosazné konzole - 2 ks 25,000.00 17,000.00 24,000.00 6,000.00 22,000.00 6,000.00 21,000.00 10,000.00 21,100.00 3,000.00 32,000.00 7,500.00 41,000.00 25,000.00 25,000.00 10,000.00 8,000.00 9,500.00 28,000.00 6,000.00 4,500.00 5,000.00 45,000.00 5,000.00 230,000.00 15,000.00 70,000.00 10,000.00 5,000.00 7,500.00 7,000.00 140,000.00 10,500.00 4,500.00 6,500.00 7,100.00 90,000.00 6,000.00 28,000.00 6,500.00 17,000.00 14,500.00 85,000.00 45,000.00 8,000.00 75,000.00 5,500.00 22,500.00 9,000.00 3,300.00 9,000.00 5,000.00 8,000.00 14,000.00 16,000.00 14,000.00 19,000.00 27,000.00 20,000.00 5,500.00 8,500.00 4,000.00 3,500.00 18,500.00 5,200.00 5,100.00 8,500.00 28,000.00 25,000.00 8,500.00 14,500.00 10,000.00 44,000.00 9,000.00 13,500.00 23,000.00 5,000.00 4,500.00 6,000.00 10,500.00 3,600.00 UMĚLECKÉ SKLO 189. Vázy - objekty - 2 ks 190. Polibek 193. Dvě věže 196. Mísa "Oko" 198. Akvarium strana 126 5,100.00 180,000.00 21,000.00 8,100.00 75,000.00 200. Podlahový věšák 204. Mosazná dózička 211. Větrák 216. Křeslo 219. Přátelská souprava - 5 ks 220. Kalamář s jelenem 222. Ptáčci 223. Stropní svítidlo 224. Stolek pod plastiku № 9640, 225. Nástolec 226. Konvolut skleněných předmětů - 3 ks 227. Dóza s víčkem 228. Váza 230. Stolní hodiny ART DECO 231. Kalamář 232. Dóza 234. Přátelská souprava kávová – 4 ks 235. Lampa PIROUETT 240. Stolní hodiny ve stylu Bauhaus 241. Odkládací stolek 243. Stolní lampa - typ 5839 244. Sklenice - 18 ks 247. Servírovací stolek 248. Čajová souprava - 10 ks 254. Chladící nádoba 255. Křeslo 256. Stahovací svítidlo 257. Stolní lampa 258. Párové lampičky 259. Servírovací stolek 260. Lampa 262. Lustr 265. Šestiplamenný funkcionalistický lustr 266. Nástěnné svítidlo č. 0901 267. Polička 275. Váza s uchy 276. Věšák na ručníky 277. Bubeník, kominík 281. Věšák 282. Šejkr se šesti sklenicemi 283. Křeslo 284. Křeslo H - 80 286. Pultík s polohovatelnou deskou 289. Servírovací mísy s horou Fuji 290. Váza 291. Ranní toaleta 295. Stolní lampa 301. Váza 303. Nástolec 307. Židle Biedermeier - 2 ks 308. Zrcadlo v bohatě řezbovaném rámu 309. Nástolec 310. Konvolut sklenic - 5 ks 313. Plastika myslivce 317. Kropenka 320. Věšák 321. Váza Cirkus 322. Čajová a kávová souprava 323. Jídelní souprava - 101 ks 325. Souprava Melnikov - 30 ks 326. Nástěnná lampa Kaiser Idell Nō 6718 330. Lustr 332. Květinový stolek 333. Lampa 334. Miska 337. Mocca souprava Nefertiti - 9 ks 338. Lustr Sputnik 339. Skleněné mísy - 2 ks 341. Konferenční stolek 342. Plastika Kočka 343. Zvířátka - 6 ks 347. Tygr 350. Loutkové divadlo 351. Loutky 10,000.00 2,500.00 6,200.00 10,500.00 8,600.00 4,800.00 3,500.00 4,500.00 21,000.00 41,000.00 9,300.00 5,100.00 4,100.00 5,200.00 9,500.00 11,000.00 29,000.00 11,500.00 14,500.00 8,500.00 19,500.00 2,000.00 4,500.00 10,500.00 2,000.00 2,500.00 5,000.00 1,500.00 4,600.00 6,500.00 2,000.00 6,500.00 5,500.00 2,500.00 2,500.00 2,000.00 2,000.00 4,500.00 6,600.00 3,000.00 28,000.00 25,000.00 9,100.00 2,000.00 2,000.00 4,100.00 6,000.00 3,000.00 7,000.00 9,000.00 11,000.00 17,000.00 6,500.00 3,000.00 4,000.00 6,600.00 4,000.00 5,500.00 12,000.00 31,000.00 8,000.00 6,100.00 5,600.00 13,000.00 12,500.00 3,500.00 15,500.00 2,000.00 14,500.00 2,000.00 3,500.00 3,000.00 11,500.00 5,000.00
Podobné dokumenty
Zadání
Vícevýroční zpráva za rok 2014 - Regionální muzeum v Teplicích, po
VíceMycology News - Mycology Research Laboratories
Více