najdete na
VÝSLEDKY
1. kolo – neděle 29.9.2013
SK MINERVA BOSKOVICE – HCM WARRIOR BRNO 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
Sestava SKMB: Zrza (od 11. minuty Hrachovina) • Světlík-Peterka, Korvas-Karlíček, Koutný-Kryl •
Mráz-Veselý-Hökl, Karný-Janda-Pelán, Kroupa-Novotný-Skácel, Zvolánek-Harmim. Trenér: Prachař.
Branky: 30:53 Kroupa (Novotný) – 1:50 Aulehla PP (Novák), 8:25 Roupec (Bednář, Lysoň), 10:50
Tůma (Surý Aleš), 31:12 Tůma, 34:33 Surý Aleš (Otoupalík), 44:18 Bednář PP (Lysoň, Aulehla),
50:17 Aulehla (Lysoň)
Vyloučení: 6:6, navíc Světlík OT 10 minut, Karlíček (oba SKMB) 5 + do konce utkání, využití 0:2
Rozhodčí: Kohoutek, Tanenberger-Marek Vašíček
Důležité momenty utkání:
• v prvním soutěžním utkání v sezóně chybí zraněný Honzek a z minulé sezóny disciplinárně potrestaný Maksa, jenž může
nastoupit až ve 4. kole • 1:50 – hráčům Warrioru vyšel úvod zápasu, po velkých zmatcích v našem obranném pásmu využívají
přesilovku, od modré nahazuje Novák a puk po lehké teči Aulehly končí za zády brankáře Zrzy • 5:08 – z dobré pozice po rychlém
protiútoku tvrdě pálí Pelán, gólman Guštafík vyráží ramenem • 8:25 – 0:2, těsně po prohraném buly po Zrzově levé ruce Roupec
pohotově vymetá pavučiny v pravém vinglu • 10:50 – brněnský Tůma se podél pravého mantinelu bleskurychle protáhnul až
před Zrzu a se štěstím jej překonal. Trenér střídá gólmany, do brány nastupuje Hrachovina.
• 11:30 – Karný s Jandou neproměňují přečíslení 2×1 • 17:55 – Hrachovina likviduje dvě nebezpečné dorážky Roupce. Po dvaceti
minutách hry prohráváme tříbrankovým rozdílem, hosté jsou důraznější a na rozdíl od našich hráčů využili své šance.
• 22:00 – Karlíček od modré těsně míjí levou tyč Guštafíkovy klece • 26:13 – Guštafíkův semafor krotí Pelánovu umístěnou ránu
• 28:42 – důrazný Tůma Hrachovinu z bezprostřední blízkosti nadvakrát nepřekonal • 30:33 – 1:3, Kroupa si najel do útočného
pásma, jeho sražená střela obloučkem překonala povyjetého Guštafíka • 31:12 – obranná dvojice Koutný-Kryl chybuje v rozehrávce, toho využívá napadající Tůma a chybu trestá ranou po ledě – 1:4 • 34:33 – přímo z trestné lavice na Hrachovinu najíždí
Aleš Surý a míří přesně mezi betony – 1:5 • 39:45 – Karlíčkův faul holí je hlavním rozhodčím přísně posouzen jako bodnutí
špičkou hole trest 5 minut + do konce utkání. Druhá třetina okopírovala průběh první, hráči Minervy mají stále problémy
se zakončením.
• 44:18 – ke konci Karlíčkova trestu se hokejisté Warrioru podruhé prosazují v přesilové hře, Lysoňovu střelu zápěstím od modré
tečuje clonící Bednář – 1:6 • 47:41 – Janda doráží Pelánovo zakončení, ale smolně odkrytou bránu Guštafíka netrefuje • 50:17
– poslední slovo má hostující Aulehla, zpoza brány si vybruslil do střelecké pozice mezi kruhy a zavěsil pod břevno. Utkání tak
končí debaklem 1:7, vstup do sezony našim hráčům absolutně nevyšel. Brněnské mužstvo vyhrává zaslouženě, udělilo našemu
celku lekci z produktivity, navíc nás poráží počtvrté v řadě při hrozivém celkovém skóre 4:25.
Hodnocení trenéra Bohumila Prachaře: „Propadli jsme ve všech směrech, chyběla zejména
rychlost, bojovnost a nasazení. Hosté vyhráli oprávněně, byli důraznější v osobních soubojích. Opět
se projevila naše žalostná koncovka.“
2. kolo – neděle 6.10.2013
HK KROMĚŘÍŽ – SK MINERVA BOSKOVICE 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
Sestava SKMB: Zrza (od 51. minuty Vybíral Jiří) • Světlík-Peterka, Korvas-Karlíček, Koutný
• Mráz-Veselý-Kroupa, Karný-Janda-Pelán, Novotný-Skácel-Zvolánek. Trenér: Prachař.
Branky: 6:21 Stejskal (Nedbal), 29:11 Vybíral David (Sedlař), 35:21 Vybíral David (Sedlař, Jelínek),
36:30 Gazda, 40:38 Stejskal PP, 50:10 Nedbal OS (Vinklárek) – 13:31 Karný, 26:04 Pelán (Janda),
27:30 Skácel (Koutný)
Vyloučení: 2:5, využití 1:0, v oslabení 1:0
Rozhodčí: Holub, Kucián-Kučera
Průběh utkání:
Hráči Minervy jedou na Hanou s cílem odčinit výprask z prvního kola, v sestavě z různých důvodů chybí Maksa, Honzek, Kryl
a Hökl. Úvod utkání se i díky přesilové hře odehrává v režii domácích, Zrza krotí střelu Jelínka i nebezpečnou teč Davida Vybírala. V čase 6:21 se hokejisté Kroměříže ujímají vedení, ihned po čistě prohraném buly po Zrzově levici z první pálí Stejskal
a jeho pokus končí pod břevnem. V 11. minutě Novotný dobrým napadáním ve středním pásmu vybojoval puk, jeho nájezd
však brankář domácích Robert Vybíral včasným vyjetím zlikvidoval. O dvě minuty později vyrovnáváme, Karného přesná rána
z pravého křídla proletěla až do sítě. Po dvaceti minutách nerozhodně 1:1, první desetiminutovka vyzněla lépe pro domácí,
druhá pro naše hokejisty.
Ve 22. minutě Zrza lapačkou vytěsňuje dobře mířené zakončení Vinklárka, o chvíli později nekrytý Janda po Karného přihrávce
pouze vyprášil Vybíralův levý beton. V čase 26:04 Janda přihrává zpoza brány a Pelán tvrdou ranou nad beton nedal Vybíralovi
šanci – 1:2. Ve 28. minutě Skácel kličkou vyškolil domácího obránce a nechytatelně zavěsil do vinglu. Za necelé dvě minuty hráči Kroměříže snižují, po šťastném odrazu od zadního mantinelu se v našem brankovišti důrazně prosazuje David Vybíral – 2:3.
Za tohoto stavu Kroupa smolně netrefuje zcela odkrytou klec domácích. V čase 35:21 je srovnáno, po vyhraném buly v našem
útočném pásmu přichází nedorozumění našich hráčů na útočné modré, následný rychlý protiútok 2×1 zakončuje opět David
Vybíral. O minutu později v ponechané výhodě po Světlíkově faulu z modré pálí Gazda a strhává vedení na stranu hráčů v bílém.
Po dvou třetin ch vyrovnaného hokeje prohráváme o gól, domácí třemi brankami během šesti minut otočili skóre z 1:3 na 4:3.
Po 38 sekundách třetí části hokejisté Kroměříže využívají přesilovou hru a odskakují na dvougólový rozdíl, úspěšným střelcem
Stejskal. Poté se domácí zatáhli do obrany a pozorně si hlídají svůj náskok. V 51. minutě navíc inkasujeme při vlastní přesilové
hře, dvojice Nedbal-Vinklárek ukázkově vyřešila rychlý protiútok 2×1 a stanovila skóre na konečných 6:3. Po této brance dochází ke střídání gólmanů, Tomáše Zrzu nahrazuje Jiří Vybíral. Zbývajících devět minut příliš vzruchu nepřineslo, je rozhodnuto,
dohrává se pouze z povinnosti. Dobře rozehrané utkání hokejisté Minervy nedokázali dotáhnout do vítězného konce, kroměřížští pěti góly v řadě zvrátili průběh utkání. Po dvou kolech na kontě 0 bodů, k tomu záporné skóre 4:13. Příčinami jsou především
nízká střelecká produktivita a nedůsledná hra v obranném pásmu.
Hodnocení trenéra Bohumila Prachaře: „Sami jsme si prohráli vyhraný zápas, hlavně kvůli nezodpovědnosti v defenzivě a individuálním chybám. Někteří hráči málo bruslí a téměř nebojují,