fk nový jičín – sk hranice 2:3

FK NOVÝ JIČÍN – SK HRANICE 2:3 (2:0)
To, co si z domácích činovníků i diváků nikdo nepřál, se stalo skutečností …
fotbalisté Nového Jičína prohráli i ve čtvrtém jarním utkání v řadě, z toho podruhé na
domácím trávníku a už jsou „v tom pořádně „namočeni“, přitom zápas se sousedem
v tabulce, kterého mohli v případě očekávané výhry bodově přeskočit, měli velmi dobře
rozehraný …
Ale popořádku jak k tomu došlo. Hosté začali utkání velmi aktivně s několika
rychlými a velmi nebezpečnými akcemi, když domácí se na dostřel brankáře hostí dostali za
pětadvacet minut hry vlastně jen dvakrát a to po hlavičce Bajera z rohového kopu mířící vedle
branky a po slabé hlavičce Smolarčíka brankáři. Na druhé straně se domácí golman Šrom jen
podíval po tvrdé střele Čápa z dálky, chvíli na to ale vychytal další bombu tentokráte
z kopačky Pechy. Pak se přece jen začali více osmělovat domácí, kteří hru vyrovnali a po
rohovém kopu Farkase a přiťuknutí hlavičkou od Kiši se trefil za záda Kubíčka umístěnou
střelou k tyči Polonyi - 1:0. Pak sice střílel domácí „ostrostřelec“ docela zbrkle vysoko nad,
ale vše si vynahradil o chvíli později, když po krásné přihrávce od Moravčíka, poslal míč
z osmi metrů nekompromisně do „šibenice“ branky hostí - 2:0. Domácí „byli na koni“, na
cestě do šatny mohl po rychlé akci Moravčíka a přihrávce od Polonyiho, která byla
nejpohlednější za poločas, zvýšit Smolarčík, ale hlavou netrefil do správného místa. I tak se
zdálo, že to tentokrát už musí domácím vyjít.
Jenže hosté byli proti hned od začátku druhého poločasu, kdy začali s velmi
nebezpečnými útoky, z nichž po pěti minutách hry skončila skoro gólem akce Modelského,
který vybojoval míč u postranní čáry s centrem na Lee, jehož „parádní“ patičku však Šrom na
brankové čáře vychytal. Zdálo se, že s dvoubrankovým vedením docela spokojeni domácí
začali hrát dosti nepřesně a aktivitu zcela přenechali rychlejším, bojovnějším a kombinačně
lepším hostům, což se muselo projevit, když tito během dvou minut dvěma slepenými góly
skore vyrovnali. Nejdříve se po střele Kušnera a odraženém míči od tyče trefil zblízka velmi
aktivní Lee (2:1), aby za chvíli na to, po rychlém „kontru“a docela zmatcích před domácí
brankou, sám Kušner vyrovnal, když poslední z domácích hráčů Šrom vyrazil míč do břevna,
odkud spadl za brankovou čáru - 2:2. Šest minut po vyrovnání se mohli domácí dostat opět do
vedení, pokud by Kalichovi po krásném vysunutí od Kiši, vyšel samostatný útok, který mu
však golman Kubíček vystihl. A přišlo to, čemu se říká, že „nedáš dostaneš“, když se
brankářem vyražený míč dostal z rychlého protiútoku na Lee, který překonal technickou
střelou k tyči domácího golmana - 2:3. Teprve poté začali domácí ve snaze alespoň vyrovnat
s tlakem. Obrovskou šanci Moravčíka vychytal Kubíček, obrana hostí odvrátili i přímý kop
Rybaříka za faul na střídajícího Pleška, na gól nedosáhl před brankou Polonyi a když po
poslední útočné akci Moravčíka s Pleškem střílel nabíhající Smolarčík vedle branky, museli
domácí další prohrou „vypít kalich hořkosti“ až do samého dna…
Nový Jičín: Šrom - Hejdušek, Bajer, Nippert, Farkas - Kalich (78. Novotný), Kiša, Rybařík,
Moravčík - Polonyi, Smolarčík (80. Plešek).
Branky: 32. a 40. Polonyi - 61. a 69. Lee, 63. Kušner, ŽK: 0 - Pecha, Lee, rozhodčí:
Gasnárek - Skřitecký, Chlevišťan, diváci: 280.
PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ
Středa 8. 5. v 16. 30 hod.: MFK OKD Karviná B – FK Nový Jičín
Neděle 12. 5. v 10. 15 hod.: MFK Havířov – FK Nový Jičín

Podobné dokumenty

Nový Jičín - Brumov 6-1

Nový Jičín - Brumov 6-1 hlavou míč do jeho sítě – 1:0. Gól však hosty neodradil od útočení, z něhož Šrom chytil hned dvě jejich nebezpečné střely, ale na konci dvacáté minuty už nestačil na Smolkou umístěný míč „z první“,...

Více

FK NOVÝ JIČÍN - 1. FC PŘEROV 3-1

FK NOVÝ JIČÍN - 1. FC PŘEROV 3-1 doběhl bojovník Moravčík u postranní čáry zdánlivě ztracený míč, který poslal do šestnáctky hostí, ale nic z toho nebylo. Přesto i v této fázi hry měli mírně navrch hosté s využíváním pokračující d...