Nový Jičín - Brumov 6-1

FK NOVÝ JIČÍN – FC ELSEREMO BRUMOV 6:1 (3:1)
Když nastupovali fotbalisté Nového Jičína na hřiště opět po čtyřech dnech po
předcházející domácí bídné remíze se sousedem v tabulce Lískovcem místo cílené výhry,
k dalšímu z existenčních utkání proti o čtyři body výše postavenému soupeři, bylo jejich
jediným cílem udělat vše jen pro výhru a snad je ani ve snu nenapadlo, že utkání skončí
splněním cíle, ale pro hosty doslova debaklem. Domácí začali velmi aktivně a krátce poté, co
brzy po zahájení hry nevyslyšel rozhodčí jejich přání k nařízení penalty za hraní rukou
obráncem, přišel špatný zákrok brankáře hostí Letka, po němž neměl Polonyi problém dostat
hlavou míč do jeho sítě – 1:0. Gól však hosty neodradil od útočení, z něhož Šrom chytil hned
dvě jejich nebezpečné střely, ale na konci dvacáté minuty už nestačil na Smolkou umístěný
míč „z první“, po snad padesátimetrovém nákopu spoluhráče „do vápna“ přes obránce - 1:1.
Zatímco domácí byli vyrovnáním docela zaskočeni a začali hrát dosti nepřesně, hosté ovládli
střed hřiště a dále se pokoušeli o ztečení branky Šroma. Toho po třech minutách od
vyrovnání zachránila po dlouhém autu Deklevy a po hlavičce Macků jen „dobře postavená
tyč“ jeho branky, hosté kopali roh a také další centr po pokutového území odvrátil Olender na
roh. Za chvíli přišla pro domácí značná ztráta, když byl dosti nevybíravě sražen Kalich, který
byl odnesen na nosítkách s podezřením na zlomeninu klíční kosti. Brzy po jeho vystřídání
Novotným, vybojoval Moravčík po centru Hejduška rohový kop, po jehož zahrání Kišou se
hlavou trefil přesně nabíhající stoper Nippert - 2:1. To už se do hry domácích opět dostala
docela pohoda, která vyústila vstřelením dalšího velmi důležitého a hlavně uklidňujícího gólu
a to doslova „do šatny“, když si na krásnou „českou uličku“ od Hanzelky mezi obránce,
naběhl Polonyi a sám vůči brankáři nezaváhal – 3:1.
Jak domácí útočením prvních pětačtyřicet minut skončili, tak jím začali i druhý
poločas. Brzy po zahájení hry se po přímém kopu Hejduška dostal míč k Hanzelkovi, který
jej poslal do pokutového území, ale nic z toho nebylo. Chvíli na to měl šanci na druhé straně
i brumovský Smolka, jehož hlavička jen o několik centimetrů minula břevno Šromovy
svatyně, poté domácí gólman vyřešil i nebezpečnou „trmu-vrmu“ před svojí brankou, po
rychlém brejku zase našel Polonyi dlouhou přihrávkou Moravčíka, jehož bomba bez přípravy
šla těsně nad branku broumovského Letka. Pak přišel faul v pokutovém území na
Novotného, který rozhodčí posoudil jako penaltový a z bílého puntíku na deseti metrech od
branky, se Polonyi nemýlil – 4:1. Deset minut na to již hráli hosté oslabeni o za faul bez míče
vyloučeného Rittera, čehož domácí brzy využili ke vstřelení další branky, kterou dal po
rychlém přečíslení obrany a přihrávce od Polonyiho, nekompromisně střelou pod břevno Kiša
– 5:1. A hosté téměř rezignovali, což platilo úplně poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen
Školník. Když se v závěru utkání, odehrávající se již jen skoro „z povinnosti“, trefil po
přihrávce od Novotného opět krásně Kiša – 6:1, mohli se domácí tentokrát zcela oprávněně
a zaslouženě radovat z veledůležité výhry, která jim před posledními dvěmi zápasy dává
optimismus k zachování divizní příslušnosti.
Branky: 7., 45. (p.k.) a 57. Polonyi, 75. a 86. Kiša, 35. Nippert - 19. Smolka, ŽK: 0 - Školník,
Dekleva, Macků, ČK: Školník, rozhodčí: Těšina - Richter, Kaloč, diváci: 147.
Nový Jičín: Šrom - Olender, Hejdušek, Nippert, Farkas – Kiša, Kalich (28. Novotný), Bajer,
Moravčík (83. Moravčík) – Polonyi, Hanzelka (75. Plešek)
Trenér Nového Jičína Pumprla: „Dnešní zápas hodnotím po všech směrech velice
pozitivně, protože bylo vidět, že kluci bojovali od začátku a po celý zápas, který se pro nás
začal vyvíjet velice dobře a i přes soupeřovo vyrovnání se nám podařilo ještě do poločasu
stav otočit a vytvořit si dvougólový náskok. Hráči v šatně vyslechli mé nabádání, ať jdou na
plac s tím, jakoby hráli se stavem nula nula. Nedisciplinovanost a tvrdou hru hostí se
zraněním Kalicha a se dvěma vyloučeními, jsme konečně zužitkovali i gólově, když jsme jim